Klopjacht op Kaddafi geopend it Oudste schip opgegraven in Hulst PZC Overslagrecord Stammenoorlog eist 600 levens ®5 1^* Nieuwe controles JfA bij KLM Ambities Kruijswijk - krijgen een knauw DINSDAG 23 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 201 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN mi' -(^1^ LIBIË Rebellen zeggen inmiddels 95 procent van hoofdstad Tripoli in handen te hebben tripoli - Er is een ware klopjacht gaande in Libië op Muammar Kad dafi. Volgens de Verenigde Staten zou de Libische leider zich nog in het land bevinden, maar het was gisteravond laat nog onduidelijk of hij in zijn commandocentrum in de hoofdstad Tripoli zat. „De echte overwinning vindt plaats als Kaddafi gevangen wordt door Eugène Verstraeten hulst - Bij de graafwerkzaamhe den aan de Bierkaai in Hulst is een I3e-eeuws schip aangetroffen. Mo gelijk is het nog ouder. Het is in ie der geval het oudste schip dat tot nu toe in Zeeland is gevonden. Het ligt in de oude havengeul van Hulst. De boot, waarvan inmiddels een meter of zeven bloot ligt, is vol gens archeologe Nathalie van lole gebruikt als fundament voor een woning. „We wetemzeker dat die woning uit de 13e eeuw is en uit die periode dateert ook het aarde werk dat we gevonden hebben. Omdat het schip eronder ligt is het minstens zo oud." Wethouder Diana Van Dam- me-Fassaert: „Vanwege de slechte staat is het niet mogelijk het schip in één keer naar boven te halen. De Rijksdienst voor Cultureel Erf goed wil het plank voor plank ber gen en dan elders reconstrueren." De archeologen denken een week nodig te hebben voor de berging en het in kaart brengen van alle de tails. Vandaag wordt bekend of het plan doorgaat. De werkzaamhe den aan de Bierkaai lopen volgens de wethouder geen vertraging op. zie video op www.pzc.nl genomen", zei Mustafa Abdul-Ja- lil, hoofd van de Nationale Över- gangsraad. Nieuwszender Al Jazeera berichtte dat volgens ooggetuigen 's och tends pantserwagens waren ver trokken uit een deel van het com plex dat de familie Kaddafi benut. Er werden hevige gevechten ge meld bij Kaddafi's laatste bolwerk. Sommige waarnemers vermoeden dat hij naar het zuiden van het land is gevlucht om daar de strijd tegen de rebellen voort te zetten. Gisteren wisten de opstandelingen opnieuw grote delen van Tripoli te veroveren op Kaddafi's troepen. De Libische zaakgelastigde in Lon den zei gisteravond dat 95 procent van de stad in handen van de re bellen was. Gisteravond meldden de opstandelingen dat ze ook de luchthaven van Tripoli veroverd hadden. Ondertussen wordt achter de schermen onderhandeld over een mogelijke aftocht van Kaddafi, die 42 jaar de macht had in het land. Zuid-Afrika heeft ontkend Kaddafi te hulp te schieten bij een even tueel vertrek, maar Zuid-Affikaan- se regeringsbronnen lekten in Brit se media dat in Tunesië een vlieg tuig stand-by staat om de 69-jarige leider te vervoeren. Wereldleiders riepen Kadaffi giste ren op de macht op te geven. Zo zei de Amerikaanse president Ba- rack Obama: „De toekomst van Li bië is nu in handen van het Libi sche volk." pagina 8 tot en met 11nieuws en achtergronden Het 13e-eeuwse schip wordt voorzichtig uitgegraven. Het hout wordt voortdurend nat gehouden om te voorkomen dat het uit elkaar valt. Sinds afgelo pen vrijdag de restanten werden blootgelegd, is de kwaliteit van het hout volgens de archeologen al flink achteruit gegaan. foto Mark Neelemans vlissingen-oóst - Zeeland Seaports stevent af op een overslag record van 35 miljoen ton. Wat stukgoed betreft is Zeeland Seaports nu de derde haven in de regio van de Hamburger haven pagina 2 en 3: commentaar en havens stevenen af op record new york - Gevechten tussen riva liserende stammen in Zuid-Sudan hebben sinds vorige week donder dag aan zeker zeshonderd mensen het leven gekost. Bijna duizend mensen zijn gewond geraakt. Dat meldden de Verenigde Naties giste ren. Twee dagen geleden hadden de VN nog melding gemaakt van enkele tientallen doden. Zuid-Sudan werd vorige maand een onafhankelijke staat. De bevol king had daar in januari in een refe rendum met overweldigende meer derheid voor gekozen, na een jaren lange burgeroorlog. In Zuid-Sudan raken rivaliserende stammen vaker met elkaar in conflict, doorgaans over veediefstallen en recht op toe gang tot weidegebieden. Ik ga naar een voorstelling van het Zeeland Nazomer Festival reageer op www.pzc.nl ÏÊËMiiiiZÉÊ reacties: 417 Rechter moet niet te snel overgaan tot uitzetting van overlast gevende huurder Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 20% oneens 80% 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1