Weer duikdode Oosterschelde Beurzen vrezen voor een Zwarte Maandag O 21 ZOEKACTIES Hulpdiensten hebben zondag handen vol aan duikers in nood Recreatiesector Zeeland is redelijk tevreden msm Politie Londen krijgt hulp na nachtelijke onlusten Herfst Syrische president Assad krijgt stevige kritiek van Arabische Liga 8 Fred Rutten mist passie en strijd bij spelers PSV MAANDAG 8 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 188 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN door Ondine van der Vleuten SCHERPENISSE - Een maand nadat bij Wemeldinge een Belgische dui ker om het leven kwam, valt er naar alle waarschijnlijkheid weer een dodelijk slachtoffer te betreu- Hulpdiensten hadden gisteren de handen vol aan duikers in nood. Een eerste zoekactie werd gestaakt toen twee afgedreven duikers op de Gorishoeksedijk aan wal klom men. Net toen de hulpdiensten weer naar huis wilden gaan, kwam een schipper binnenvaren die meldde dat hij op de Ooster schelde een duiker kwijtgeraakt was, een 55-jarige man uit het Bel gische Oostmalle. Onmiddellijk werd opnieuw een zoekactie opgezet. Boten van Rijks waterstaat, de brandweer en de KNRM-posten Hansweert en Neel- tje lans speurden het water af ter hoogte van de Gorishoeksedijk en Scherpenisse. Ook vloog de Dienst Luchtvaart van de politie rond om te zoeken op de platen. In de loop van de middag is de zoekactie gestaakt omdat er 'geen reële overlevingskans' meer was, aldus een woordvoerder. Wel werd de waterlijn nog afgespeurd; vandaag gaat het landelijk dreg- team aan het werk. Ter hoogte van de Slikweg in Zie- rikzee werd gistermiddag nog een duiker opgevist die in moeilijkhe den was geraakt. Woordvoerder Jos Klaren van het Korps Landelijke Politiediensten zei gisteren, vooralsnog geen ver klaring te hebben voor het feit dat diverse duikers op één dag in de problemen kwamen. „De weers omstandigheden waren niet zoda nig dat dit te verwachten was. Op een gemiddeld weekeinde zijn er honderden duikers in de Ooster schelde actief En zo'n drie keer per jaar gaat het mis. Dan valt er een dodelijk slachtoffer. Het is een risicovolle sport." MIDDELBURG - Ondanks het slechte weer van de laatste weken heeft de toeristische sector in Zeeland niet te klagen. „We zitten nog steeds in de plus", zegt voorzitter Ed Troost van de Recron, Vereni ging van Recreatieondernemers Nederland, afdeling Schou- wen-Duiveland. Zeeland is met de komst van voor al veel Duitsers een van de belang rijkste toeristische provincies. De bezetting op de campings is vol gens Troost nog steeds goed, al kan hij niet spreken, zoals vorig jaar, van overvolle campings of va kantieparken. Vorig jaar stonden bij sommige bedrijven nog men sen in de rij voor een plaatsje. De komende weken moet blijken of nog meer mensen naar Zeeland afreizen dan vorig jaar het geval was. Vooral de Duitsers kunnen dat goedmaken, omdat zij nog tot be gin september vakantie hebben. LONDEN - De politie in de Londense achterstands wijk Tottenham heeft gisteren versterking gekre gen van andere korpsen in Engeland, om te voor komen dat zich opnieuw rellen voordoen. In de nacht van zaterdag op zondag was Tottenham het toneel van ongeregeldheden, die de wijk vol gens getuigen veranderde in een oorlogszone. De onlusten duurden hielden aan tot 's morgens. Winkels, geldmachines en huizen werden geplun derd. De brandweer had het gisteren nog druk met nablussingswerkzaamheden. De rellen ont stonden nadat een 29-jarige man werd doodge schoten door een agent. foto Lewis Whyld/AP pagina 8/9 Tottenhanroorlogszone Gebruik dienstwapen hoort bij werk van agent zie pagina 4 reageer op www.pzc.nl reacties: 413 Aandelenkoersen laten mij koud eenS'^HM 41% oneens 59% BRUSSEL - De financiële wereld kijkt met angst en beven uit naar de opening van de beurzen van ochtend. De verlaging van de kre dietwaardigheid van de VS en het dreigende bankroet van Italië kun nen leiden tot financiële paniek. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft besloten om 'daadkrachtig' te reageren op de financiële mark ten in reactie op de schuldencrisis. „Het eurosysteem zal zeer sterk in grijpen op markten en reageren op een belangrijke en samenhangen de manier," zei een bron gister avond na overleg. Het hele week einde is overlegd tussen de leiders van de grootste economieën - vere nigd in de G7 en de G20 - om een verlaging van de kredietwaardig- Zwarte Maandag en een mogelijke heid van Amerika, van AAA naar recessie af te wenden. AA-plus, op geen slechter mo- Beurskenners benadrukken dat er ment kon komen, stevig moet worden ingegrepen om onheil in achtereenvolgens pW1) pagina 6: alles wijst op dubbele Azië, Europa en de VS af te wen- Adip den. In Nederland stelde de Vereni- kiezer is kritisch ging van Effectenbezitters dat de China en Poetin kritiseren VS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1