1 Registratie wapens slecht r Zaak dubbele moord voor de raadkamer PZC 9 Herfst in Zeeland --wh i - - r Breivik nog niet op de hoogte van dodental KRAS.NL ^0* leren zijn klaar met katholieke kerk WOENSDAG 27 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 178 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN J-'-u ",-ga NIEUWVLIET-BAD - De Zeeuwse kust biedt een triest beeld. Lege stranden, verlaten terrassen en dramatisch lege parkeerterreinen. Horecaexploitanten kunnen weliswaar terug zien op een goed voorjaar, maar toen was het geen vakantie. De slechtweervoorzieningen zoals de golfslagbaden en het voetbalmuseum doen goede zaken. foto Marieke van de Weghe pagina 2 en 3: spettermenu en spelen VERGUNNINGEN Onduidelijkheid bij politie en justitie over aantal semi-automatische geweren door Maaike Boersma DEN HAAG - Politie en justitie heb ben geen idee hoeveel semi-auto matische geweren er legaal in Ne derland zijn. Het registratiesys teem voor wapenvergunningen is achterhaald en geeft geen totaal beeld, erkennen de politie en het ministerie van Justitie. Over het bezit van deze dodelijke wapens is ophef ontstaan nadat vo rige week de Noor Anders Breivik en in april de Alphense schutter Tristan van der Vlis dood en ver derf zaaiden met een semi-automa- tisch geweer waarvoor zij een ver gunning hadden. Critici vragen zich af waarom mensen zo'n snel vuurwapen in huis moeten heb ben. Maar om hoeveel van deze wa pens het gaat, is dus onduidelijk. Iedereen die een wapen wil bezit ten moet daartoe een vergunning krijgen van het politiekorps in de regio waar men woont. Het sys teem dat de politie hiervoor ge bruikt biedt alleen de mogelijk heid voor afzonderlijke korpsen om het aantal vergunningèn te re gistreren. „Maar het is voor ons niet mogelijk om daar landelijke cijfers uit te halen", zegt Ron Looije van de Raad van Hoofdcom missarissen. „Het probleem is dat als we landelijke cijfers willen heb ben over wapenvergunningen het een monnikenwerk is om dat ver volgens per regiokorps te moeten uitzoeken." Dit gebeurt in de prak tijk dus ook niet. Het ministerie van Justitie heeft ook geen totaaloverzicht van de Nederlanders die een wapenver gunning hebben. „Nee, daar is geen landelijk registratiesysteem voor", erkent een woordvoerder van het departement. Looije geeft aan dat de politie en het ministe rie overleg voeren 'om de gang van zaken te vereenvoudigen'. Bij een proef op de som bij het korps Brabant-Noord blijkt het inder daad lastig te zijn om cijfers te pro duceren. pagina 3: commentaar pagina 8 t/m 11Noorwegen mmmmamamimtism OSLO - Anders Breivik, verdachte van de aanslagen in Noorwegen, is volgens zijn advocaat nog niet op de hoogte van het aantal mensen dat hij heeft vermoord. Ook weet hij niets van de publieke reactie op zijn daad. Breivik verblijft de eer ste vier weken in totale afzonde ring. Hij mag geen krant lezen, tv of internet zien of radio luisteren. Nederland moet alle vuurwapens verbieden reageer op www.pzc.nl ■Mi: reacties: 387 Belgen zijn meer dan welkom bij ons WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊk^ oneens 13% MIDDELBURG - De van dubbele moord verdachte Fred B. moet 2 augustus voor de raadkamer van de Middelburgse rechtbank ver schijnen. De zitting is bedoeld om te bepa len hoe lang hij nog in voorarrest moet blijven. B. mag in het belang van het on derzoek alleen contact hebben met zijn advocaat en justitie. Gang baar in dit soort zaken is dat het voorlopige voorarrest van veertien dagen, waartoe de rechter afgelo pen vrijdag besloot, wordt ver lengd met een periode van maxi maal negentig dagen. Dan moet de zaak inhoudelijk voor de recht bank worden gebracht. Het Middelburgse echtpaar Schroe- vers wordt vandaag in Nieuwdorp begraven. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 1688 555530 Vertrekdata: gegarandeerd vertrek 27/8 en 3/9 Incl. busreis v.v., 7 nachten cruise, alle maaltijden aan boord, busexcursies, KRAS.NL reisbegeleiding waarom zou je meer betalen Cruise deze zomer nog mee met het volledig gemoderniseerde MS Allegro* U kunt kiezen uit verschillende prachtige routes naar o.a. het wijnstadje Andernach, winkelstad Frankfurt, Speyer, gezellige Rüdesheim, pittoresk Cochem, historisch Zeil, Koblenz en Domstad Keulen! Ook boekbaar als 14-daagse reis!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1