Russische boycot is ramp voor telers Voordelige ZONVAKANTIES! binnenland 17 Palladio 459 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 rscpm a Nog steeds is de bron van de EHEC-bacterie niet bekend, en het dodental staat al op 18. Reden voor Rusland om de import van groenten uit de EU voor onbepaalde tijd te verbieden. 'Geen Spaanse bron' Spanje eist vergoeding na valse aantijging Ook Arabisch verbod op import KRAS.NL genieten van Outdoorchef barbeques MALTA Voor de meest actuele prijzen, ga naar KRAS.NL Zie www.kras.nl/31349 Zie www.kras.nl/73084 Zie www.kras.nl/31332 MALLORCA Hotel Catalonia Colombo S'lllot - Inclusief ontbijt en diner Vertrek: van 13/6 t/m 12/9 Hotel Golden Tulip Vivaldi St. Julian's - Inclusief ontbijt Vertrek: van 13/6 t/m 22/10 EGYPTE Dreams Vacation Resort Sharm el Sheikh - O.b.v. All Inclusive' Vertrek: van 12/6 t/m 23/10 Prijzen zijn ver persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservering skosten en Calamileitenfonds zie onze website:binneniand Bleker wil desnoods naar Mos kou om Rusland te overtuigen vrijdag 3 juni 2011 DARMBACTERIE „Het is door testen van de Spaanse voedsel- en warenautoriteit duidelijk geworden dat er geen enkele indicatie is om te stéllen dat de bron van de infectie een Spaans product is.' Spaanse premier Zapatero MADRID - De Spaanse premier José Luis Zapatero heeft gisteren fel uit gehaald naar de Europese Commis sie en Duitsland, omdat Spanje werd aangewezen als mogelijke bron van de dodelijke EHEC-be- smettingen in Europa. Hij eist uit leg en wil een schadevergoeding. De agressieve darmbacterie is niet aangetroffen op Spaanse komkom mers. „Het is door testen van de Spaanse voedsel- en warenautori teit duidelijk geworden dat er geen enkele indicatie is om te stellen dat de bron van de infectie een Spaans product is", aldus Zapa tero. Brussel heeft de waarschu wing voor Spaanse komkommers woensdagavond ingetrokken. Span je gaat bij de Europese Unie om compensatie vragen voor de foutie ve beschuldiging aan het adres van Madrid. Volgens Zapatero was de Europese Commissie 'te traag'. De crisis heeft de Spaanse komkom- merhandel doen instorten. ABU DHABI - Niet alleen Rusland, maar ook de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben besloten een tijdelijk importverbod op kom kommers uit Spanje, Duitsland, Denemarken en Nederland in te stellen. Andere groenten mogen het land alleen in als de importeur kan aantonen dat ze vrij zijn van EHEC. De minister van milieu en water stelde het verbod in op basis van 'informatie van internationale voedselveiligheidsagentschappen en nieuwsberichten', stelt persbu reau WAM. Inwoners van de VAE die door Eu ropa reizen is geadviseerd geen groenten meer te eten. INCLUSIEF vliegreis taxen transfers verblijf hostess-service Rusland heeft de import van alle verse groenten uit de EU verboden vanwege de EHEC-bacterie. Een dis proportionele maatregel, vinden de EU en de telers. „Het drama is compleet." Rusland heeft gisteren de import van alle verse groenten uit de Europe se Unie verboden. Mos kou wil voorkomen dat de dodelij ke uitbraak van EHEC overslaat naar Rusland. Er was al een im portverbod voor groenten uit Duitsland en Spanje wegens de EHEC-bacterie. Nog steeds is niet duidelijk wat de bron is van de infecties. Het do dental als gevolg van de darmbac terie staat inmiddels op 18. Een 81-jarige Duitse vrouw is gisteren overleden door een besmetting met de agressieve bacterie. Bij het Spaanse boeren protesteerden gisteren bij het Duitse consulaat in Valencia tegen de schade na Duitse berichten dat Spaanse komkommers de oorzaak zouden zijn van de uitbraak van de EHEC-bacterie. foto Manuel Bruque/EPA laboratorium van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes zijn twee besmettingen met de EHEC-bacterie vastgesteld. Het gaat volgens het ziekenhuis om een Duitser die in Zeeland op be zoek was en inmiddels terug naar Duitsland is en een Zeeuw die in Duitsland is geweest. Die persoon is overigens niet ziek. In totaal zijn .tot nu toe vijf Nederlanders be smet. Honderden mensen zijn ziek geworden, onder meer in Ne derland, Groot-Brittannië en Tsje chië. De bacterie kan darmbloedin gen, diarree, braken, misselijkheid, koorts, buikkrampen en nierklach ten veroorzaken. Volgens de We reldgezondheidsorganisatie gaat het om een 'unieke stam die nog niet eerder bij patiënten werd geï soleerd'. De nieuwe mutatie heeft 'meerdere eigenschappen die de mutatie kwaadaardiger maken en meer gif laten produceren'. De Russische Voedsel- en Waren autoriteit zei dat het importver bod direct en voor onbepaalde tijd is ingesteld. De maatregel blijft van kracht zo lang Europa niet meer in formatie geeft over de oorzaak van de uitbraak. Het Russische importverbod is een ramp voor Nederlandse telers, stelt een woordvoerder van Pro ductschap Tuinbouw. „Het drama is compleet. Rusland is na Duits land en het Verenigd Koninkrijk onze belangrijkste afzetmarkt. Voor komkommers en sla waren de prijzen al vrijwel nul, die van paprika en tomaten zullen nu ook verder instorten." Het product schap schat dat er wekelijks 250 vrachtwagens met groenten van uit Nederland naar Rusland gaan. „Nu zijn er ruim 150 op weg. Enke le tientallen chauffeurs zijn al in Rusland, de vracht die ze aan boord hebben is al geannuleerd. De exportwaarde van groenten naar Rusland is per jaar ongeveer 150 miljoen euro." De Europese Commissie noemt de maatregel van Moskou 'dispropor tioneel' en eist dat die wordt inge trokken. Eurocommissaris John Dalli (Volksgezondheid) heeft Mos kou in een brief om opheldering gevraagd. Europa voert jaarlijks voor 600 miljoen euro aan verse groenten uit naar Rusland. Staatssecretaris Henk Bleker van Landbouw maakt zich grote zor gen over de gevolgen voor de Ne derlandse groentetelers van het Russische importverbod. De be windsman heeft daarom een han delsmissie naar India afgezegd, die zondag zou beginnen. Bleker noemt de maatregel 'een grote klap' en zei het besluit 'heel hoog op te nemen omdat het onnodig is, zeker waar het gaat om Neder landse producten'. Hij zal zonodig zelf naar Moskou reizen om de Russen op andere gedachten te brengen. vertrek vanaf Amsterdam én Eindhoven beschikt o.a. over een buitenzwembad en bar incl. vliegreis, taxen, transfers, verblijf in een 3-sterren hotel, ontbijt, diner en hostess-service beschikt o.a. over een binnen- en buitenzwembad, restaurant, bar, fitness en sauna incl. vliegreis, taxen, transfers, verblijf in een 4-sterren hotel, ontbijt en hostess-service beschikt o.a. over 5 zwembaden, 3 restaurants, een privé-strand, diverse zonneterrassen en bars incl. vliegreis, taxen, transfers, verblijf in een 4-sterren hotel o.b.v. All Inclusive en hostess-service waarom zou je meer betalen woon oncept buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 232213 binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7