zeeland 13 Meubels kijken of terrasje pikken commentaar Medisch congres over kanker in de herkansing Inbraken Dagelijks bestuur provincie content met Impuls DEZE WEEK Vanaf 2 stuks korting! vrijdag 3 juni 2011 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De uitlevering van de van oorlogsmisda den verdachte Ratko Mladic leidde tot en thousiasme. Inmiddels verblijft de oud-generaal in de strafge vangenis te Scheveningen. De euforie in Nederland zal snel wegebben. De recente historie leert dat het Joegoslavië-Tribu- naal niet in staat is om snel tot een uitspraak te komen. Zo overleed de voormalige Joego slavische president Milosevic tijdens de rechtsgang en wil het met de berechting van de Servische ex-president Karad zic niet vlotten. Pijnlijker wordt het als het optreden van de Nederlandse blauwhelmen aan de orde komt. Verhalen over onvriendelijke bejegening van moslims lijken we collec tief verdrongen te hebben, maar zullen tijdens de rechts gang breed worden uitgeme ten. Om nog maar te zwijgen over het onvermogen van mili taire en politieke leiding om adequaat te reageren op de ge nocide in Srebrenica. Al spelen die zaken in de marge van het proces, pijnlijk zal het zijn. GOES - De stichting The Day over weegt alsnog een medisch congres over blaas- en prostaatkanker te or ganiseren. Het congres dat vorige week in Goes zou plaatsvinden, is geannuleerd. Het congres was een initiatief van twee kankerpatiënten. Zij vinden dat de opsporing van kanker in Ne derland beter kan. Voor het con gres waren toponderzoekers uit Nederland uitgenodigd om te spre ken. Het is geannuleerd omdat er te weinig aanmeldingen van deel nemers, huisartsen en specialisten, waren. WESTKAPELLE - Inbrekers hebben woensdagnacht hun slag geslagen in drie woningen in de Molenwal, Molenweg en Koudorpstraat in Westkapelle. Uit alle woningen wordt een geld bedrag vermist. 'Ons wiel vloog in brand en nu moeten we er maar het beste van maken: we picknicken langs de weg. Met de koude schotel die ik al had klaargemaakt' Chris Stoop uit Gent De familie Platteau uit Gent houdt een traditie in ere: meubels kijken. 'Geld uitgeven moet een feest zijn. Op de enter-knop van de webwinkel drukken is toch wat anders. Dan mis je toch mooi onze bubbels en hapjes' Bedrijfsleider Peter van Etten van Pot Interieur in Axel Sporen naar het verleden, bij de Stoomtrein Goes-Borsele. Om half drie is op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele de ergste drukte alweer voorbij; een paar uur 'eerder stond er een lange rij wachtenden voor het evenement 'Sporen naar het Verleden'. Al les ademt de sfeer van de jaren dertig, van de oude voertuigen en figuranten tot en met de muziek toe. Fluitend komt een trein óp stoom. Tijd om verder te gaan. Bij het Goese Sas wemelt het van de plezier vaartuigen en verderop, bij de Veersegatdam, zijn nog maar een paar parkeerplaatsen vrij. Een parkeerwachter loopt spiedend rond. Ook voor hem is Hemelvaart 2011 een goede dag. De enorme vlag van de Vrouwenpolderseda- gen wappert fel in de wind. Bij View, de nieu we strandtent bij de Veersegatdam, passeert een aanhoudende stroom fietsers. Boven het strand zweven tientallen vliegers van kitesur- fers. Verderop bij Breezand ligt het vol zonaan- bidders. Maarten Goeree van jachthaven Oranjeplaat looft het prachtige zeilweer. Enig minpuntje: de wind is in de loop van de middag toegeno men tot kracht 5, 6. Ondanks de sterke wind zijn er geen onervaren zeilers in de problemen gekomen. Een jachtje bij Roompot dat iets met z'n mast had, op de Oosterschelde een jachtje dat met veiligheidslijnen in de knoop gekomen was, maar niets ernstigs, meldt de Kustwacht. De Vlissingse strandwacht Albert Dijkstra heeft vanwege de aflandige wind vooral veel af gedreven spulletjes uit het water moeten halen, en o ja, een Pool die door de stroming in de vaargeul beland was. Zo rustig als Hemelvaart begonnen is, eindigt de dag ook. Tegen de avond beginnen de men sen mondjesmaat weer te vertrekken. Geen fi les, niks. Een Hemelvaart om in te lijsten. MIDDELBURG - Het college van Ge deputeerde Staten is tevreden over de prestaties van de NV Economi sche Impuls Zeeland. Mede dank zij de inspanningen van de ontwik kelingsmaatschappij hebben elf be drijven zich in Zeeland gevestigd, waardoor ruim 200 arbeidsplaat sen tot stand zijn gekomen. Het dagelijks provinciebestuur is het dan ook oneens met de me ning van de PW in de Staten van Zeeland dat Impuls maar beter kan worden opgeheven. Overigens heeft de provincie begin vorig jaar besloten voor onbepaalde tijd door te gaan als aandeelhouder van Impuls. WEBLOG PZC-Verslaggever Ernst Jan Rozen- daal werkt aan een biografie over de popgroep Blof. Zijn vorderingen be schrijft hij in zijn weblog Blaf, van blog naar boek: www.blofblog.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Op de Geuzenfeesten in Biervliet wordt het glas geheven. De familie Schout op weg naar het Oldtimer Festival in Axel. 25% DELSCHER. Grote Markt 11-13, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3