Willem den Engelsman sterkste in Vlissingen Delta begint Waar gaat u naar toe...? 261 sport Walcherse selectie buigt pas na strafschoppen voor Sint-Truiden DRIEBANDEN De beslissing in de play-offs van de eredivi sie driebanden lijkt na één dag al te zijn ge vallen. Delta heeft weinig kans meer. Oostenrijk - Tirol vrijdag 3 juni 2011 wiWÊmmmmMMMmmumga door Herman Heuvink VLISSINGEN - MSV de Uitlaat was tevreden met de opkomst voor een wedstrijd meetellend voor het kampioenschap motorcross van het district West. Op het Sloeha- vencircuit in Vlissingen was in de klasse MX 1 Willem den Engels man uit Middelburg de sterkste. De 28-jarige Suzukirijder was in de eerste manche tweede gewor den achter Jan Peter van der Wee- Ie uit Brouwershaven. De laatste kende in de tweede manche tegen slag en werd vierde. Er leek in de tweede manche geen vuiltje aan de lucht voor Den Engelman. Het venijn zat in de staart want drie ronden voor het eind kreeg hij af te rekenen met een langzaam leeg lopende voorband. Op de streep had hij echter nog net voldoende marge over om de aandringende André Jacobsen uit Meliskerke ach ter zich te houden. De sterkste rijder van het gezel schap Erik van der Wekken uit Zie- rikzee had voor de veteranen geko zen. „Ik vond te weinig deelne mers in de MX 1 klasse." Ook hier in bleek de 45-jarige Hondarijder veel te sterk voor de rest. Ron Bos uit Goes werd knap derde. Vooral door een sterke tweede heat waar in hij knap tweede werd na een duel met Adrie Vonk. Bij de MX 2 tweetakten verdedig de Guido Boone uit Oost-Souburg de Zeeuwse afvaardiging met ver ve. In de eerste manche ging het bij de start al mis. De 13-jarige knalde tegen het starthek en moest in de achtervolging. Uitein delijk werd de Yamaharijder der de. In de tweede manche pakte hij kopstart en wist met overtuiging deze heat te winnen. „Hij heeft su per gereden", blikte moeder moe der Anita terug. Erik Koote uit Sommelsdijk was de terechte winnaar in de klasse MX 2 viertakten. Gino Nagtegaal' uit Nieuw- en Sint Joosland was de beste Zeeuw op plaats vier. Opa Rinus Pijnen uit Arnemuiden was heel erg trots. Hij zag zijn ze venjarige kleinzoon Jonah Pijnen winnen bij de 65CC kleine wielen. Bij de 85CC grote wielen ging de ze ge naar Jochem van den Dorpel uit Kapelle. Lars de Nood uit Oost-Souburg zag zijn kansen door een kapotte schokbreker in rook opgaan. Maxim de Meulmees- ter uit Heinkenszand zorgde daar nu voor. Bij de kleine wielen was de winst voor Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke. LEWEDORP - Sint-Truiden onder ne gentien jaar is gisteren in Lewe- dorp winnaar geworden van het toernooi voor A-junioren en voet ballers onder 23 jaar, ofwel het BVO A Tournament. De Belgen haalden het in de straf- schoppenserie van de Walcherse selectie onder 23 jaar. Daarin werd het 4-3. In de reguliere speeltijd bleef de stand steken op 1-1. De derde plaats ging naar RBC Roosendaal At. De West-Brabant- se ploeg versloeg in de troostfinale Zulte Waregem onder negentien jaar met 1-0. Zowel Walcheren als Sint Truiden drong met zeven punten door tot de finale. De Walchenaren versloe gen Zulte Waregem en SSV'65 on er 23 jaar met respectievelijk 3-1 en 1-0. Tegen Reimerswaal onder 23 jaar bleef de finalist steken op 0-0. Sint-Truiden won van Borsele on der 23 jaar met 7-0. Van de Schouwse selectie onder 23 jaar wonnen de A-junioren van de Bel gische eersteklasser met 3-1. Tegen RBC At speelde Sint-Truiden met 1-1 gelijk. Peter van Gorsel (FC Dauwendae- le) was namens de Walchenaren de grote man tegen Zulte Ware gem. Hij maakte alle drie de tref- fers. Die productie was meteen ook goed voor de eerste plek in het topscorersklassement. De win nende treffer tegen SSV'65 werd gescoord door Hoessein Bouzam- bou (volgend seizoen Vlissingen). In de finale kwam de Walcherse selectie op voorsprong via Abdoe Abdenbi (volgend seizoen RCS). Sint-Truiden kwam snel daarna op gelijke hoogte. In de strafschopse rie was Dangelo Martien (Vlissin gen) de grote pechvogel. Zijn mis ser leverde Sint-Truiden de eindze ge op. Het toernooi werd gehou den onder verantwoordelijkheid van de Borsele Sloepoort Cup. door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Van Donge en De Roo en Crystal Kelly zetten op de eer ste dag van de play-offs van de ere divisie driebanden een flinke stap richting finale. Vooral voor Van Donge is de terugronde niet meer dan een formaliteit dankzij de 8-0 overwinning op Snellen recycling. Delta begon slecht aan het toer nooi en verloor eveneens met rui me cijfers van Crystal Kelly. Ion Herselman, wethouder van de Gemeente Kapelle, noemde het eerste grote evenement in de splin ternieuwe biljartzaal van Dorps huis De Vroone een evenement in de mooiste biljartzaal van Neder land. Een mooier compliment kon de organisatie die in handen is van de Stichting Driebandenpromotie niet krijgen. De spelers toonden hun waardering door er van meet af aan in te vliegen en het publiek liet de matadoren ook niet in de steek. Er moesten stoelen worden bijgeplaatst om iedereen te bergen. Van echte strijd tussen Van Donge en Snellen was geen sprake, daar voor was het krachtsverschil te groot. Jean van Erp veegde de vloer aan met een armetierig spe lende Harrie van der Ven. Ook Peter Ceulemans werd volstrekt kansloos gelaten door Torbjörn Blomdahl, al onderstreepte die zijn superioriteit pas in de tweede wedstrijdhelft maar toen was het ook raak. Na 15 beurten 24-23 voor de Belg en 10 beurten later was het 29-50 voor de Zweed. Met 8-0 ging de titelverdediger met een ge rust naar huis. Dat kon van Delta niet worden ge zegd. De start was desastreus. Peter de Backer vocht nog wel als een leeuw tegen Raimond Burg man maar kon een vroegtijdig op gelopen achterstand niet meer goedmaken. Jean Paul de Bruijn kon dat één keer maar toen was het ook gedaan met het verzet. De Hulstenaar kwam met 8-21 achter en vocht met een serie van 12 te rug. Daarna verviel hij in zijn slachtofferrol en Frans van Kuyk ging onverdroten voort op de inge slagen weg en sloeg een gat van 26 caramboles aan de finish: 50-24. Na de pauze moesten Glenn Hof man tegen Raymond Ceülemans en Eddy Leppens tegen vriend en aartsrivaal Frédéric Caudron probe ren de schade te herstellen maar dat lukte geen van beiden. Ceulemans voelde zich thuis in zijn nieuwe clubhuis. „Ik heb heel veel mooie jaren beleefd bij Crystal Kelly en hoewel het af scheid me vervult met weemoed wil ik 'graag meewerken aan de toe komst van het biljarten in Zeeland en Kapelle speciaal. Voor mij is het geen toekomst meer maar voor de biljartsport wel. Een mooie zelfs. Blij dat ik daar deel van ga uitmaken", aldus de Bel gische biljartlegende. Blij was bij Delta niemand. Opbeurende woor den als: het is nog niet gedaan wer den schouderophalend aange hoord. Vandaag zal blijken of er re vanche mogelijk is maar de schade van 59 punten achterstand lijkt on overbrugbaar. De partij van Glenn Hofman was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet klaar. UITSLAGEN p. TENNIS Parijs. Roland Garros. Vrouwen. Kwartfina les: Sjarapova (Rus/7) - Petkovic (Dui/15) 6-0 6-3, Li Na (Chi/6) - Azarenka (WRu/4) 7-5 6-2. Halve finales: Schiavone - Bartoli 6-3 6-3, Li Na - Sjarapova 6-4 7-5. Dubbelspel, halve finales: Mirza/Vesnina (lna/Rus/7) - Huber/Raymond (VSt/4) 6-3 2-6 6-4, Hlavackova/Hradecka (Tsj) - King/Sjvedova (VSt/Kaz/3) 6-3 6-3. Mannen. Halve finales: Nadal (Spa/1) - Söderling (Zwe/5) 6-4 6-1 7-6 (3), Murray (GBr/4) - Chela (Arg) 7-6 (2) 7-5 6-2. Dubbel, halve finales: Mimi/Nestor (WRu/Can/2) - Lodra/Zimonjic (Fra/Ser/4) 7-6 (4) 7-6 (5), Cabal/Schwank (Col/Arg) - Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1) 7-6 (4) 6-3. Gemengd dubbel. Halve finales: Srebotnik/Zimonjic (Slo/Ser/1) Petrova/Murray (Rus/GBr) 7-6 (4), 7-6 (5), Dellacqua/Lipsky (Aus/VSt) Gajdosova/Bellucci (Aus/Bra) 7-6 (5) 2-6 14-12. Finale: Dellacqua/Lipsky Srebotnik/Zimonjic 7-6 (6) 4-6 10-7. p. WIELRENNEN Ronde van Luxemburg. Proloog, Luxem burg-Luxemburg: 1. Cancellara (Zwi) 2,6 km in 3.42, 2. Gaudin (Fra) 0.05, 3. Engoul- vent (Fra) 0.08, 4. Feillu (Fra) 0.11, 5. Bozic (Slv), 6. Hayman (Aus), 10. Van Leijen 0.15, 15. Bellemakers, 23. Mouris 0.18, 47. Keizer 0.23, 76. Poels 0.28,107. Schmitz 0.31 Eerste etappe, Luxemburg - Bascharage: 1. Galimzjanov (Rus) 192,8 km in 4.48.32, 2. Henderson (NZe), 3. Appollonio (Ita), 4. Hay man (Aus) 0.03, 5. Guarnieri (Ita), 6. Hunt (GBr), 26. Bellemakers, 30. Poels, 33. Keizer, 63. Van Leijen, 131. Mouris 5.41, 134. Schmitz 14.41. Algemeen klassement: 1. Cancellara (Zwi) 4.52.17, 2. Gaudin 0.05, 3. Engoulvent 0.08, 4. Feillu 0.11, 5. Hayman, 6. Bozic, 12. Van Leijen 0.15, 14. Bellemakers, 49. Keizer 0.23, 71. Poels 0.28, 130. Mouris 5.56, 134. Schmitz 15.09. „?rb«*k. °t»e[ Co ^inclusie« Heel vee' Zie stipreizen.nl/ilhoi Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excL 1 8- en 15-daagse autovakantie Aankomst juni t/m okt. Topaanbieding! Onze inkopers zijn erin geslaagd k tegenbodemprijzenbeslagteleggenopcomfortabeleappartementen in Söll middenin de beroemde_ en prachtige Kitzbühler Alpen. A Inclusief: verblijf in AppartmentsSchindlhaus en verbruik ^^k van stroom en water, bedlinnen en handdoeken, ^^^k 'arfernenz Zie stipreizen.nl/osais 'cM'xn:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26