OPEN AVOND PROCESTECHNIEK BIJ ROC WESTERSCHELDE www.rocwesterschelde.r Dinsdag 21 juni van 18 tot 20 uur. Nu een spetterende opleiding, straks een te gekke job. opleidingen procestechniek Locatie Viietstraat 11a, Terneuzen onderhouds- technicus instru mentatie (OTI) Informatie Naam: Tonny Gommers Leeftijd: 50 Werkgever: Vara Functie: assistent productie-coördinator Jij werkte al 25 jaar bij Yara toen je begon aan de oplei ding VAPRO C. Waarom ben je deze studie gaan doen? "In 1985, het bedrijf heette toen nog 'NSM', ben ik be gonnen als stuwadoor ('stuwer' zeiden wij). Dat hield in dat ik 50 kg zakken in schepen moest laden. Ik zag echter wel dat mensen van boven de 40 behoorlijk afzien bij dit werk en ik besloot daarom dit werk niet tot mijn 65ste te blijven doen. Na een aantal jaren startte ik daarom met de cursus 'Middelbaar proces technicus' bij het PBNA. Deze bestond uit 7 blokken en als je die afgewerkt had, was je in het bezit van P5, het tegenwoordige Vapro-C, de papieren voorwa chtchef. Als je echter 4 blokken af had, had je P4 en dat was genoeg om Laad/Kadebaas te worden. Toen ik P4 had, werd ik vrijwel onmiddellijk Laad/Kadebaas. Deze baan beviel mij zeer goed en al gauw kwam mijn studie op een laag pitje te staan. Toen ik echter in 2004 bij het project 'digitaliseren en centraliseren van onze controlekamers' betrokken werd, begon het weer te kriebelen. Ik wilde graag nog een stapje hogerop, de kinderen werden wat ouder en ik sportte niet meer zöveel, dus had ik weer tijd om te studeren." Welke mogelijkheden heb je, nu en in de toekomst, dankzij je nieuwe diploma? "Dat studeren kwam er nog niet direct van, omdat ik veel energie stak in het oppikken van alle nieuwe dingen waar ik mee te maken kreeg tijdens de cen tralisatie. Toen ik echter in 2006 solliciteerde naar de functie van assistent-pro(ductie)co(ordinator), kreeg ik het deksel op mijn neus: ik werd niet aangenomen, omdat ik de juiste papieren niet had. Dit was voor mij het sein om direct contact op te nemen met Wies Koekkoek van het ROC en mijn studie af te maken. De klus bleek mee te vallen, ik kreeg heel wat vrijstel lingen op basis van mijn PBNA-cursus en moest zodo ende nog maar 12 examens doen. Na het behalen van het theoretisch gedeelte, heb ik gesolliciteerd als as- sistent-proco en werd aangenomen. Weer maakte ik bijna de fout om mijn eindopdracht niet af te maken, maar ik wilde héél graag het diploma hebben. Vorig jaar heb ik uiteindelijk mijn eindgesprek met succes volbracht en daar ben ik, ondanks dat het allemaal wat langer geduurd heeft, best trots op. Als er nu een vacature voor proco komt, zal ik zeker solliciteren en dan hoef ik mezelf geen verwijten te maken omdat ik de juiste papieren niet heb." Waarom heb je ervoor gekozen om je opleiding juist bij het ROC Westerschelde te volgen? "Eigenlijk had ik niet zoveel keus, maar ik heb er ook geen spijt van. De begeleiding is zeer goed, vooral die van leraren zoals Mario Kindt (met Yara-achtergrond) en Ton Sol, die zeer praktijkgericht lesgeven. De ge hele organisatie is bij het ROC gewoon zeer goed." Kun je het andere mensen die zich willen bijscholen of omscholen aanraden om dat bij het ROC Wester schelde te doen? "Zeker! Maar ik raad jonge mensen ook altijd aan om er zo vroeg mogelijk mee te beginnen. Het is een vast staand feit datje zaken makkelijker opneemt wanneer je jong bent en je kunt bovendien langer van je kennis profiteren." Was het zwaar om naast je werk een opleiding te volgen? "In 1988 viel dit niet mee, omdat ik toen zeer intensief met voetbal en de opvoeding van onze twee zoons bezig was. Ik profiteerde van de uurtjes dat er geen verlading was vanwege regen en dergelijke. Ik kreeg daarbij ook altijd alle medewerking van de dienstdo ende wachtchefs (toen heette een productiecoördi nator nog gewoon wachtchef). Mensen die toen stu deerden, mochten een paar uur apart gaan zitten om te leren. In 2006 viel het niet mee om na lange tijd weer in de boeken te duiken, zoals gezegd wordt het bij het ouder worden steeds moeilijker om dingen te onthouden, dus is er een steeds grotere inspanning nodig om de leerstof te verwerken. De mogelijkheid om lessen te volgen en de goede uitleg van de do centen hebben dit ruimschoots gecompenseerd." Heb je nu je doel bereikt of wil je nog verder leren? "Ik wil nu geen volledige opleiding meer volgen, maar interessante cursussen kunnen ze mij niet genoeg aanbieden. Ik merk wei dat die grijze massa bovenin in beweging moet blijven, want anders loop je met de ontwikkelingen van tegenwoordig al snel achter de feiten aan en word je versleten voor een oude man die niet meer mee kan. Dus ook al ben ik 50, ik denk nog lang niet aan afbouwen of uithollen." Welkom op onze Afdeling voorlichting T0115 641604 E voorlichting@rocwesterschelde.nlj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70