i a Stichting C3 promoot chemie onder jongeren \^®7 21 mei s DAG^Chemié Tentoonstelling 'CHEMISTRY - Creating new Worlds> 20 kunstenaars en designers uit 8 landen presenteren 21 monumentale glas- en lichtkunstwerken tijdens de Biënnale Kijkduin. Biënnale Kijkduin is een in ternationale tentoonstelling aan de kust van Kijk duin/Den Haag. De monumentale glas- en licht kunstwerken worden geplaatst op boulevard, duinen en Deltaplein, waar zij tot leven komen dankzij de wisselende luchten van de Hollandse zeekust. De kunstenaars laten zich inspireren door de vin dingen van de chemische wetenschap en visualiseren hun persoonlijke ontdekkingen in actuele glas- en lichtinstallaties. Toepasselijk, want glas en transpa rantie zijn onverbrekelijk met chemie verbonden. In de eerste plaats is glas zelf de chemische verbin ding van zand, kalk en soda. En voor de wetenschap geldt: zonder glazen kolven en reageerbuizen geen experimenten, geen helderheid in processen. Glas- en lichtkunst is het medium bij uitstek voor het ver kennende karakter van de 6e Biënnale in Kijkduin. De tentoonstelling is te zien van 2 t/m 26 juni 2011 voor meer Stichting C3 promoot de chemie en de beroepen in de chemische sector onder jongeren. Via aansprekende materialen en activitei ten uit projecten, met veel succes en samen met jou! Maak kinderen enthousiast voor chemie! C3 laat kinderen op een speelse manier ontdekken hoe leuk che mie is. Bijvoorbeeld bij een chemisch bedrijf tijdens de Dag van de Chemie. Veel bedrijven zetten dan een kinderlab op, waar kin deren onder begeleiding een proef uitvoeren. Hier maken zij hun eigen haargel of versieren eenT-shirt. En na afloop? Op de web site www.expeditionchemistry.nl vinden kinderen proeven die zij zelf thuis kunnen doen. Het kinderlab is één van de activiteiten van Stichting C3. Ieder een kan een kinderlab organiseren: het is eenvoudig om op te zetten én het maakt een evenement tot een groot succes. Wil je meer weten, vraag dan de kinderlabsurvivalgids 'Hoe organiseer ik een onvergetelijk kinderlab?' aan! Ben jij leerkracht en lijkt het jou leuk om een les met chemie te geven? Ben jij een (chemische) ouder en wil jij een gastles over chemie verzorgen op de basisschool? Of organiseer jij een evene ment voor kinderen en wil je daar chemie aan toevoegen? Neem dan eens een kijkje op de website van Stichting C3: WWW.C3.NL Laat scholieren beroepen in de chemische sector ontdekken! C3 informeert middelbare scholieren over de opleidingen en de beroepen in de chemische sector. Tijdens de Dag van de Chemie nemen scholieren alvast een kijkje bij een chemisch bedrijf. En daarna? Op de interactieve website www.exactwatjezoekt.nl staat alles wat zij willen weten over de carrièremogelijkheden in de che mie, life science en procestechniek. Deze website van C3 is interessant voor jongéren. Met de quiz testen zij of een chemie(gerelateerde) opleiding echt bij hen past. Of vragen jongeren de informatieflyers van 'Exact wat je zoekt!' over de beroepsmogelijkheden in de chemische sector aan. En kunnen zij video's bekijken, waarin pas afgestudeerde chemici vertellen wat er zo leuk is aan hun beroep en het bedrijf waar ze werken. Ben jij (schei kun de) docent en wil jij een les over beroepenvoorlichting geven? In de onderbouw of bovenbouw? Of organiseer jij een evenement over beroepenoriëntatie voor jongeren? Of ontvang jij middelbare scholieren bij jouw bedrijf? Bezoek dan de website van Stichting C3: WWW.C3.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61