1 CHEMIE 2011 1 Ülü-Ji Internationaal jaar van de Voorwoord 2011 -15 FI 1? ■i COLOFON #21 mei 4 DAG-rChemië Voorwoord, inhoudsopgave en colofon 2011Internationaal Jaar van de Chemie Biënnale Kijkduin en Stichting C3 promoot chemie onder jongeren Overzicht deelnemers Dag van de Chemie Wie, wat, waar? Provincie Groningen, Friesland, Overijssel en Gelderland 10-11 Overzichtskaart deelnemers Dag van de Chemie Overzicht deelnemers Dag van de Chemie "f 3 Wie, wat, waar? Provincie Utrecht en Noord-Holland Overzicht deelnemers Dag van de Chemie Wie, wat, waar? Provincie Zuid-Holland en Noord-Brabant I Overzicht deelnemers Dag van de Chemie Wie, wat, waar? Provincie Noord-Brabant, Zeeland en Limburg Op zaterdag 21 mei is het weer zover. Dan opent een groot aantal chemiebedrijven, waterschappen, onder zoekscentra en laboratoria hun deuren om u te laten zien hoe het er in de dagelijkse praktijk aan toe gaat. Zij heten u van harte welkom voor een kennismakingsbe zoek aan de fascinerende wereld van de chemie. Het effect van de chemie op ons dagelijks leven is groot. Kunststoffen worden gemaakt in chemische processen, net als cosmetica, schoonmaakmiddelen en medicijnen. De chemie ontwikkelt nieuwe materia len die duurzame oplossingen bieden voor complexe problemen. Lichte, maar toch sterke bouwmaterialen en afbreekbare plastics, supersterke coatings. Het zijn dingen die wij eigenlijk zo vanzelfsprekend vinden dat we er niet vaak bij stilstaan. Tot op de Dag van de Che mie. Want dan laten wij zien waar de oorsprong ligt van al die chemische toepassingen. Hoe vanuit olie, gas en zout nieuwe moleculaire structuren worden ont dekt die de basis vormen van vele nieuwe producten. Dingen van alledag, maar soms ook heel bijzonder. Chemie maakt bijvoorbeeld dat magere kaas kan smaken als volle kaas, dat u na een sportinspanning weer sneller kunt herstellen en dat uw regenjack waterdicht blijft terwijl het materiaal toch kan 'ademen'. En wist u dat de chemie bijdraagt aan duurzame energie? De poorten en deuren staan wagenwijd open tijdens de Dag van de Chemie en vragen staat uiteraard vrij. Kom kijken hoe chemische fabrieken functioneren. Ervaar hoeveel aandacht wij besteden aan veiligheid en de zorg voor een goed milieu. Kijk mee over de schouder van onderzoekers naar de producten van morgen. De Dag van de Chemie is dit jaar extra bijzonder, omdat 2011 het Internationaal Jaar van de Chemie is met als thema 'Chemie - ons leven, onze toekomst'. Hiermee willen we aangeven dat chemie en chemici een belangrijke rol spelen bij allerlei zaken die te maken hebben met de kwaliteit van ons leven op aarde zoals schone lucht, veilig drinkwater, gezonde voeding, betrouwbare medicijnen, vernieuwende materialen, ecologische producten en duurzame energie. Tevens is het 100 jaar geleden dat de Nobelprijs voor de chemie is toegekend aan Marie Curie. Dit biedt gelegenheid om de bijdrage van vrouwen aan de chemische wetenschap in de schijnwerpers te zetten. Ontdek het programma en de lijst van deelnemende bedrijven op www.dagvandechemie.nl en in deze krant. Ik zie u graag ergens terug ergens in het land tijdens de Dag van de Chemie! Colette Alma, directeur van de Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI) Kinderpagina met proefjes om zelf te doen C CHEMIE De chemiekrant is een uitgave van VNCI i.s.m. Mediabureau 100kW Medialis en het Advertentiebedrijf van BN DeStem en PZC onderdeel van Wegener Media Redactie: VNCI Documentatie: VNCI i.s.m. deelnemende bedrijven aan de Dag van de Chemie Eindredactie: VNCI, Fien van Gelder www.vnci.nl Ontwerp/vormgeving 10OkW Mediajis, Esther van der Broek, Linda Verwoerdt Fotografie: VNCI en deelnemers Dag van de Chemie Druk: Wegener Nieuwsdruk Coördinatie: Kees van Zalinge, www.100kwmedialis.nl Johan van den Kieboom, www.bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57