Hende binnenlandI 5 Bijzondere RONDREIZEN bij KRAS.NL! 'Hakkelaar wilde kinderen Fred Teeven ontvoeren' Advies: geef nierdonor voorrang bij nierziekte kras.nl Vismarkt in Veere Besmette containers onderschept in haven Studenten Inholland laten zich bijpraten Nieuwe kennis over behandeling tumoren woensdag 11 mei 2011 AMSTERDAM - De bende van de Hakkelaar wilde in de jaren negen tig de kinderen van toenmalig offi cier van justitie Fred Teeven ont voeren. Die was aanklager in het proces tegen deze Johan V, die werd veroordeeld voor grootschali ge drugshandel. Dat zegt de - inmiddels overleden - kickbokstrainer )an Plas in een gisteren verschenen boek over de bekende kickbokser Ernesto Hoost. Plas was een van de trainers van Hoost, maar werkte ook voor de Hakkelaar. Later stapte hij echter naar justitie met informatie over hem. Auteur Jens Olde Kalter heeft Plas geïnterviewd voor het boek, dat 'De Kickbokser - Ernesto Hoost, mister perfect van de vechtsport' heet. „Die imbecielen kregen het zo in hun bol. Die dachten dat ze alles konden flikken", zegt Plas in het boek. „Maar om de kinderen van officier van justitie Fred Teeven te ontvoeren, ging mij tien bruggen te ver. Dat waren ze heel serieus van plan." Plas zegt verder dat hij Teeven, nu staatssecretaris van Veiligheid en Justitie, hierover heeft ingelicht. „Hij en zijn gezin hebben een hele tijd beveiliging gekregen, maar hij liet zich niet van de zaak afzetten." Teeven komt in het boek zelf ook aan het woord. „Mijn kinderen we ten het nog steeds niet. En al is het zo'n vijftien jaar geleden, dat had ik graag zo willen houden", zegt hij. Een woordvoerder van het ministe rie wilde gisteren niet reageren om dat het om een privézaak gaat. Uit het boek blijkt overigens dat Ernesto Hoost zichzelf verre van criminaliteit heeft gehouden. Hij staat bekend als een van de beste kickboksers ter wereld en is vier voudig winnaar van de Ki, het prestigieuze kickbokstoernooi in japan. In dat land is hij een be roemdheid. Zijn 'perfecte' stijl van vechten leverde hem de bijnaam Mr. Perfect op. WIIW 11 iiiiwagaaBK» DEN HAAG - Mensen die een nier hebben afgestaan aan een ander, moeten voorrang krijgen als ze zelf door ziekte een nieuwe nier nodig hebben. Dat stelt de Gezondheidsraad in een advies dat gisteren is gepresen teerd. De donoren moeten volgens het adviesorgaan van de regering bijna bovenaan de lijst komen te staan zodat ze binnen ongeveer zes weken een nieuwe nier krij gen. Normaal bedraagt de wacht tijd drie tot vier jaar. Per jaar krijgen ongeveer twee mensen die een nier hebben afge staan, een ernstige nierziekte. In principe is het mogelijk dat men sen een van hun twee nieren af staan. Ze worden niet sneller ziek, hebben geen kortere levensver A.s. zaterdag bij de stadshaven van 10.00 - 16.00 uur. Trefwoorden: klein en gezellig! wachting en lopen geen verhoog de kans op een nierziekte. Als ze die toevallig toch krijgen, zijn ze echter wel in het nadeel. Omdat ze slechts één nier hebben, heb ben ze minder reservecapaciteit. De Gezondheidsraad vindt het mo reel gezien verdedigbaar dat de zie ke donoren extra worden gehol pen. Door hun donatie hebben ze immers geholpen de wachtlijsten voor nierdonaties te verkorten. Nu ze door hun donatie en ziekte in het nadeel zijn, mogen ze extra worden gecompenseerd. De laatste jaren staan steeds meer mensen bij leven een nier af aan bijvoorbeeld een familielid of vriend. Vroeger werden vooral nie ren van overleden mensen ge bruikt voor donatie. ROTTERDAM De nieuwe Voedsel en Warenauto riteit (nVWA) en de douane heb ben de afgelopen dagen in de Rot terdamse haven negentien radioac tief besmette containers uit Japan onderschept. Dat maakte de nVWA gisteren bekend. Veertien contai ners zijn na hermeting en verdere inspectie vrijgegeven omdat ze ver onder de besmettingsnorm zaten. De overige vijf containers zijn apart gezet omdat de besmetting op een aantal plekken boven de norm zat. DIEMEN Ongeveer 450 studenten zijn gister avond in Diemen afgekomen op de eerste voorlichtingsbijeenkomst van hogeschool Inholland over de recente perikelen rond de instel ling. Op de bijeenkomst gaf be stuursvoorzitter Doekle Terpstra van Inholland uitleg bij het nieuws dat de laatste weken naar buiten is gekomen. Volgens hem is de hoge school te groot geworden. ROTTERDAM Onderzoekers van het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam en het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt hoe warmte tumo ren kapotmaakt. Dit is belangrijk voor de behandeling van kankerpa tiënten. Warmte schakelt een van de DNA-reparatiesystemen van de cellen uit. Daardoor kunnen ze zich na bestraling of chemothera pie minder goed herstellen. kenis van de zeven sacramenten en de uitwerking van de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk. Voor dat laatste stelde hij een speciale functionaris aan. Van den Hende studeerde theolo gie en filosofie aan de toenmalige Katholieke Theologische Universi teit in Utrecht. Van 1989 tot 1994 studeerde hij kerkelijk recht in Ro me. Nog tijdens zijn opleiding daar werd hij, op 6 april 1991, tot priester gewijd. Na zijn terugkeer in Nederland werkte Van den Hende in drie Friese parochies. Per 1 januari 2000 werd hij vicaris-generaal van het bisdom Groningen-Leeuwar- den. In september 2006 werd hij hulpbisschop van Breda, en het jaar erop nam hij het stokje over van bisschop Muskens. fJin v'n" Vertrek: van 3/6 t/m 21/10 vele gegarandeerde vertrekdata! rondreis Venetië, Florence Cinque Terre met o.a. romantisch Venetië, Padua, Florence, Lucca, Pisa, Cinque Terre en Verona verlenging Gardameer mogelijk! inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies *ttw -J m Zie www.kras.nl/38306 JORDANIË ISRAEL Vertrek: van 21/5 t/m 15/10 garant vertrek 21/5,18/6 17/9! rondreis Jordanië Israël met o.a. de Wadi Rum woestijn, Petra, Amman, het Meer van Tiberias, het heilige Jeruzalem, de Dode Zee en de badplaats Eilat inclusief vlucht, verblijf, div. maal tijden, reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38121 zie onze website:binnenland Biografie van Van den Hende, reacties en de persconferentie waarom zou je meer betalen schrapt, is volgens een woordvoer- goed te laten functioneren. De be- der een pijnlijke toevalligheid. „Wij zuinigingen gaan grotendeels aan moeten zorgen voor voldoende aan- ons voorbij." was om de brigade van 2500 man foto Phil Nijhuis/ANP SPANJE - Andalusië Vertrek: van 8/6 t/m 18/10 superscherp geprijsd! voordeelrondreis Andalusië met o.a. Granada (incl. entree Alhambra), Córdoba, Sevilla, Ronda en Mélaga strandverlenging aan de Costa del Sol mogelijk! inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, diner en NL-sprekende reisleiding SPANJE - Mallorca Vertrek: van 15/6 t/m 21/9 laatste plaatsen vertrek 15 juni! excursiereis Mallorca, 'Isla de la Calma' met o.a. de hoofdstad Palma, romantisch Valldemossa, La Puebla, Alcudia, Pollensa, Cap Formentor en heerlijke vrije dagen inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, diner en excursies o.l.v. NL-spr. gids Zie www.kras.nl/38366 Zie www.kras.nl/38272 BALTISCHE STATEN Zie www.kras.nl/38307 Zie www.kras.nl/35675 Vertrek: van 25/5 t/m 26/10 prijsverlaging vertrek 25 mei! rondreis Italia Grandiosa met o.a. met o.a. romantisch Venetië, historisch Verona, Cinque Terre, Lucca, Pisa Rome, Napels, Pompei, Assisi en Florence inclusief vlucht, verblijf, div. maal tijden, NL-spr. reisleiding en excursies Vertrek: van 17/8 t/m 12/10 slechts 3 vertrekdata! 0P=0P! rondreis Baltische Staten met o.a. de hoofsteden Riga, Tallinn Vilnius, het pittoreske Kuldiga, het Curonian Spit National Park, Kauanas en Trakai inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cpm 3 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \j Arke of Js-TBIZBP Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5