Schippers uit de toon GELOOF ME NOU. BINNEN 2 MINUTEN Tweede editie van Massafest in The Lane 25 tribu buiten meubelen rol gordijnen houten jaloezieën www.blnnenuit.nl Galerie 45 houdt een open dag Zeéuws-Vlaamse kunstenaars naar Oostkust Kunst www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl Wedstrijd dikke banden jeugd in Kloosterzande woensdag 11 mei 2011 Louis Cornells is niet de enige oud-schipper in Vlooswijk. In de begin jaren had de helft van de bewoners een vaarachtergrond, nu geldt dat nog voor één op de vijf bewoners, volgens beheerster Joke Breur. westdorpe - Galerie 45 in West- dorpe houdt zaterdag een open dag. Ter gelegenheid van het 45-ja- rig bestaan van de Zeeuws-Vlaam- se afdeling van Groei 8c Bloei is ook de beeldentuin geopend. De kunstwerken in de tuin zijn een voorproefje van de Zomertentoon- stelling, die eerste zondag van juni van start gaat. De open dag is van 10.00 tot 17.00 uur. oostburc - West-Zeeuws-Vlaam- se kunstenaars mogen dit najaar meedoen aan de driejaarlijkse ten toonstelling Oostkust Kunst, een initiatief van het Cultuurcentrum Knokke-Heist. Tot nu toe waren alleen kunste naars uit de regio Knokke, Zee- brugge en Blankenberge welkom. De organisatie heeft nu voor het eerst ook Stichting Welzijn West Zeeuwsch-Vlaanderen benaderd om een afvaardiging uit deze regio te sturen. Wie ouder is dan 15 jaar en een werk van 4 tot en met 18 septem ber in cultureel centrum Schar- poord in Knokke-Heist tentoon wil stellen, kan zich melden bij Stichting Welzijn via 0117-455349 of via administratie@welzijnencul- tuur.nl (e-mail). Het gaat om één werk per persoon. Alle werken worden ook opgenomen in een ca talogus, die tijdens de expositie verkrijgbaar is. oostburc - Podium The Lane in Oostburg houdt komende zater dag de tweede editie van het festi val Massafest. De organisatie beti telt het evenement als een 'stoner/rock/psychedalica-festival'. Er komen zeven bands. Het programma opent met Idealus Maximus uit Gent. Die brengt in strumentale stonerrock, vergelijk baar met Karma to Burn. De Zeeuwse inbreng komt van Capi tal Sentimental, waarna Tangled Horns uit Antwerpen het stokje overneemt. De psychedelische stonerband The Machine uit Rotterdam be looft )immy Hendrix-achtige gi taarsolo's. Heavy Lord uit Helle- voetsluis speelt 'oldschool doom en sludge'. Vervolgens is het de beurt aan de Limburgers van Sung- razer en de afsluiting komt uit Groot-Brittannië met een optre den van de Gentlemans Pistols. Zij spelen 'seventies rock'. Voorman is gitarist Bill Steer. Hij stond vorig jaar met de band Firebird ook al op Massafest. Het festival begint om 14 uur. Toe gang kost 12,50 euro. www.the-lane.nl Wooncentrum Vlooswijk aan de rand van de Terneuzense binnenstad, oud, nu en in de nabije toekomst. foto's Mark Neelemans en V+G Architekten kloosterzande - De Stichting 'Promoot Kloosterzande' houdt zondag in samenwerking met de plaatselijke tourclub een dikke ban denrace voor basisschoolleerlin gen. Jongens en meisjes uit de groepen 1 tot en met 8 draaien in verschillende leeftijdscategorieën hun rondjes van telkens 1 kilome ter. De winnaar van elke categorie gaat door naar de provinciale titel strijd. Deelnemers kunnen vanaf 13.00 uur inschrijven in café de Kastanje aan de Cloosterstraat. Daar klinkt om 14.00 uur het start schot. Verdere informatie via: 0114- 681525 en 06-20651664 of per mail octave@zeelandnet.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47