301 sport Bert Pentury zien ze niet meer terug Arnemuiden brengt jubileumboek uit Kasse aan kop in BK ONTSLAG Souburgse oefenmeester is teleurgesteld in bestuur van Jong Ambon Boonman assistent bij 'finale' in Arena Voorronde '3v3' bij NOAD'67 afgeblazen Voor laatste keer jeugdtoernooi bij Mevo Boomstra handhaaft zich in kopgroep Feyenoord houdt grote schoonmaak woensdag 11 mei 2011 door Jan Dagevos middelburg - Voor trainer Bert Pentury gaat het boek Jong Am- bon dicht. De Souburgse oefen meester werd vorige week voor de tweede keer in zijn loopbaan aan de kant geschoven bij de Middel burgse voetbalclub en de maat is nu vol. „Er komt geen derde keer", zegt Bert Pentury. „Het is afgelo pen." De trainer is verbitterd en vooral teleurgesteld in het bestuur van Jong Ambon, in het bijzonder in voorzitter Nus Taniwel. „Ik heb het gehad met hem", zegt Pentu ry. „Hij was er in 2006 verantwoor delijk voor dat ik weg moest en ook nu weer." Pentury werd vorige week dinsdag samen met zijn assistent John To- TERNEUZEN Angelo Boonman uit Zandstraat fungeert zondag als assis tent-scheidsrechter bij de beslissen de wedstrijd in de eredivisie tus sen Ajax en FC Twente. De scheids rechter is Pieter Vink. FC Twente heeft in Amsterdam genoeg aan een gelijkspel voor de titel, Ajax moet winnen. De Tukkers wonnen vorig week zondag ten koste van Ajax de KVNB-beker (3-2 n.v.). SINT-PHILIPSLAND De voorronde die vandaag in het kader van het '3V3' jeugdcompeti- tie op de velden van NOAD'67 in Sint-Philipsland zou worden ge speeld, gaat niet door. De oorzaak is dat moederorganisatie Arsenal de finale van het '3V3' heeft ver plaatst van het eigen stadion in Londen naar de Youth Academy van de club. Voor de Nederlandse tak van '3V3' was dit aanleiding om de boel volledig af te blazen. ZIERIKZEE De voetbalvereniging Mevo houdt zaterdag voor de laatste keer een jeugdtoernooi. De club fuseert na dit seizoen met Zierikzee en gaat verder onder de naam MZC'u. Aan het toernooi doen 55 teams van 22 verschillende verenigingen deel. Het toernooi begint om 9.00 uur. Aansluitend (16.30 uur) spelen de meisjes A-junioren de halve finale van de beker tegen IFC. EMMELOORD Roel Boomstra heeft zich gisteren na de derde ronde van het WK dammen in Emmeloord in de kop groep gehandhaafd. Remise tegen landgenoot Pim Meurs volstond daarvoor. Boomstra kwamen op vier punten, evenveel als Aleksan- der Georgiev en Aleksander Schwarzman uit Rusland, de Mon- goliër Erdenebilig Dul en de Wit-Rus Anatoli Gantwarg. masoa de wacht aangezegd. Voor het begin van de nacompetitie wil de de clubleiding orde op zaken stellen en een andere weg inslaan. „Ik kreeg in het gesprek met het bestuur te horen dat de spelers geen vertrouwen meer in me had den", vertelt Pentury. „Daarop ben ik meteen naar de spelers te ruggegaan. Die stonden immers nog op het trainingsveld. Nou, en toen bleek dat ze het daar in een eerder onderhoud met het bestuur helemaal niet over hadden gehad. Vervolgens hebben de spelers het bestuur om opheldering gevraagd, maar die kwam er niet, waarna en kele spelers zijn opgestapt. In 2006 gebeurde eigenlijk precies hetzelf de. Toen beweerde het bestuur dat er onrust was onder de spelers, maar ook dat bleek niet te klop pen." Na het besluit van het bestuur om Bert Pentury en zijn assistent John Tomasoa te ontslaan, liepen de emoties hoog op bij Jong Ambon. In de dagen erna volgden vele praatsessies en probeerden promi nente leden binnen de club de scherven te lijmen. Zaterdag leek de impasse te doorbroken te wor den. Pentury: „Ik kreeg een telefoontje van spelers en die vertelden me dat het bestuur bereid was om op te stappen. Ik heb toen gezegd dat als dat werkelijk het geval zou zijn, ik bereid was om terug te keren. Om kwart over vijf had ik een ge sprek met het bestuur en kreeg ik hetzelfde riedeltje te horen. Ik ben opgestapt en wist dat het afgelo pen was." „Er is me verweten dat we te veel gele en rode kaarten opliepen in de competitie en dat ik daar niets tegen heb ondernomen, maar dat heb ik wel gedaan. Het had te ma ken met de omstandigheden. Tij dens het seizoen zijn vijf, zes spe lers gestopt Het was elke week moeilijk om een compleet elftal bij elkaar te krijgen. Bovendien was een aantal spelers gefrustreerd omdat die jongens waren gestopt. De selectie voelde zich in de steek gelaten. Wat had ik dan moeten doen? De jongens die er altijd zijn ernaast zetten? En als ik dan lees dat afgelopen zondag Martin Wai- sapy een rode kaart heeft gekre gen, dan denk ik voorzitter waar blijf je dan met je grote woorden. Als je iets beweert, moet je dat wel met feiten kunnen staven." „Er is ook gezegd dat de sfeer bin nen de selectie niet goed was. Er is gezegd dat de groep gefrustreerd is en geen enkele vorm van zelfkri tiek heeft, maar dat is onzin. Ik ken die jongens. Degenen die afge haakt zijn tijdens het seizoen, die hadden geen zelfkritiek." „Het bestuur heeft willen puinrui men, maar ze heeft zichzelf in een beerput gestort. Hoe het nu verder moet? De club zal wel doorgaan, maar zonder mij. Ik laat me geen derde keer wegsturen. Verder ben ik ook nog trainer van De Meeu wen Bi. Dat blijf ik doen, want ik vind het trainersvak nog veel te leuk." Voorzitter Nus Taniwel wil niet te veel ingaan op de kritiek van de trainer. „Het is een weloverwogen bestuursbesluit geweest", zegt hij. „We zijn niet over één nacht ijs ge gaan. Dat Bert het persoonlijk op vat, vind ik jammer. En de kwestie van 2006 was allang uitgepraat." mmmmmsmÊÊtrnmÊmÊmmmmBm ROTTERDAM - De clubleiding van Feyenoord gaf gisteren zes spelers te verstaan dat er voor hen na de zomerstop geen plaats meer is. Het zijn Tim de Cler, Marcel Meeuwis, Luigi Bruins, Rob van Dijk (op de foto van links naar rechts), Sören Larsen en Krisztian Simon. De contracten van Bruins (24), De Cler (32) en Van Dijk (42) lopen komende zomer af. Zij mogen transfervrij over stappen naar een andere club. Meeuwis, Larsen en Simon zijn tot het einde van dit seizoen ge huurd, waarna Feyenoord het drietal eveneens vaarwel zegt. foto's ANP lAU'iMHBUIJJBBSBSSBSiiBTOBBHEBKIMHIH H llllll 111 il BSS^B9BBHBaSUBHna v i aaaaaaagi door Henk de Winter door Maurice Steketee middelburg - Voetbalclub Arne muiden gaat een jubileumboek uit brengen. De vereniging bestond in november 2010 65 jaar. Een com missie bestaande uit vijf leden is sindsdien druk bezig geweest met het verzamelen van materiaal voor Hart voor Erremuu, zoals het boek gaat heten. De hele geschiedenis van de vis sersclub komt in het boek aan bod. Zo worden onder meer de no tulen van de oprichtingsvergade ring gepubliceerd. Uiteraard ont breekt ook een verhaal met Jan Poortvliet niet, de bekendste spe ler uit de jeugdopleiding van de vereniging. Ook wordt er uitgebreid stilge staan bij de wedstrijden die Arne muiden speelde tegen profclubs. Het boek wordt vrijdag 17 juni in de kantine van de voetbalvereni ging gepresenteerd. Burgemeester Schouwenaar van Middelburg en Jan Poortvliet zullen daarbij aan wezig zijn. De oud-speler en -trai ner van de club zal tevens boeken signeren. Het jubileumboek kan besteld wor den via de site van Arnemuiden: www.warnemuiden.nl Inschrij ven kan tot 20 mei. De prijs voor niet-leden bedraagt 17.50 euro. veere - Na vier van de zeven te rij den autoraces staat Mandy Kasse (18) uit Veere op een gedeelde 'eer ste plaats in het Belgisch kam pioenschap rallycross. De scholiere van het Markiezaat College in Ber gen op Zoom reed met haar achter wiel aangedreven Opel Astra naar de derde plaats bij de Touringcars in een autorace in het Duitse Bux- tehude. De derde plek leverde ge noeg punten op om de eerste plaats in het kampioenschap te de len met de Belg Koen Pauwels. Kasse, Nederlands kampioene in 2009 en 2010 in de Ford RST Cup, een raceklasse voor jongeren, blijft redelijk nuchter onder haar presta ties. „Want ik heb ondertussen wel geleerd dat er in de autosport van alles kan gebeuren. Een lekke band, wat technische problemen en je kukelt zo uit de top." Voor het Belgisch kampioenschap zijn er nog drie wedstrijden te rij den. Eerst volgt nog een race voor het NK en een week later staat er de tweede race in een Europees kampioenschap in het Franse Alencon op het programma. Marcel Snoeyers uit Tholen heeft zijn leiderspositie in de tussen stand in de klasse Super 1600 in het Belgisch kampioenschap rally cross op moeten geven. Snoeyers die als derde over de streep kwam, staat nu een punt achter de leider in het tussenklassement, de win naar van de race in Duitsland, de Belg Davy van den Branden. Hm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30