Dan zeg je maar niets' sport29 Middelburg leeft mee met familie Eerland kan nieuwe Vriesekoop worden Leopard-Trek stapt uit Giro Genk leidt forse nederlaag in Brugge Gebroken nekwervel Massale belangstelling Utrechter Mihai Nesu tickets Londen 2012 Mercedes bevestigt wederom vertrouwen in Michael Schumacher woensdag 11 mei 2011 De wielrenners van Leopard-Trek, onder wie de Nederlander Tom Stamsnijder, gaan vandaag niet meer van start in de Ronde van Italië. Dat heeft de ploeg gisteren bekendgemaakt, een dag nadat ploeggenoot Wouter Weylandt door een val was overleden. De Amerikaan Tyler Farrar, een goede vriend van de Bel gische renner, had eerder al beslist na de vierde rit niet meer van start te gaan. door Theo Giele MIDDELBURG - Het was ook de derde etappe van de Ronde van Italië, ook op maandag en ook rond een uur of vijf in de middag. Op 10 mei 2010 werd Wouter Weylandt gehuldigd als winnaar van de rit Amsterdam-Middelburg en jaar la ter overlijdt hij na een val in de laatste fase van de etappe naar Rapallo. Het was een van de grootste ze ges uit de carrière van de uit Gent afkomstige cou reur. „De naam van Wouter Weylandt zal voor altijd met die van Middelburg verbonden blijven. Het is bizar dat het ongeluk gebeurde bijna op het uur exact twaalf maanden na zijn overwinning hier in Middel burg", zegt Willem van Kooten, vorig jaar projectlei der van de Giro in Middelburg. De gemeente heeft haar medeleven betuigd met de fa milie van-Weylandt en de organisatie van de Giro. Tenzij de familie de voorkeur geeft aan een besloten begrafenis, zal de gemeente Middelburg hierbij met een delegatie aanwezig zijn. Eind april werd in Middelburg de plaats van de finish op de Dam gemarkeerd met een gedenksteen en een in hardsteen uitgevoerde finishlijn. Weylandt was door de gemeente uitgenodigd om bij de onthulling van beide markeringspunten aanwezig te zijn. De Vlaamse wielrenner kon echter niet komen. Hij was volop in training, maar zou na de Giro alsnog naar Middelburg komen. BRUGGE Racing Genk heeft gisteravond in de strijd om de Belgische voetbalti- tel een forse nederlaag moeten in casseren. Club Brugge, de ploeg van de uit Zierikzee afkomstige trainer Adrie Koster, was op eigen veld met 3-0 te sterk voor de koplo per in de play-offs. Ivan Perisic schoot na een uur spe len via de paal langs doelman Thie- baut Courtois, die ervoor nog twee keer uitstekend redding had ge bracht Dik tien minuten later scoorde Perisic nogmaals, deze keer vanaf de penaltystip. Perisic was als aangever ook nog bij de 3-0 van Joseph Akpala betrokken. Genk blijft door de nederlaag op 47 punten staan. Standard Luik kan op gelijke hoogte komen als het van daag bij Lokeren wint UTRECHT LONDEN Verdediger Mihai Nesu van FC Utrecht heeft gisteren tijdens de ochtendtraining een wervel in zijn nek gebroken. De Roemeen werd met een ambulance naar het zie kenhuis vervoerd en onderging meteen een operatie. Clubarts Simon Goedegebuure ver telde dat het om een ernstige bles sure gaat. Die werd hem duidelijk toen Nesu zei dat hij zijn voeten en handen niet kon bewegen en pijn voelde in zijn nek. „Toen wist ik dat het ernstig was en hebben we meteen een ambulance laten ko men." Het belangrijkste is dat een snelle decompressie plaatsvindt van de gebroken nekwervel, zei de clubarts. „Daarna zal moeten blij ken hoe het fiinctieherstel is van de zenuwen." Sportfans die volgend jaar de Olym pische Spelen in Londen bij willen wonen, moeten hopen dat ze in aanmerking komen voor kaartjes. Het organisatiecomité maakte dins dag bekend dat er twintig miljoen aanvragen zijn binnengekomen, terwijl er 6,6 miljoen tickets be schikbaar zijn. Die twintig miljoen aanvragen waren afkomstig van on geveer 1,8 miljoen mensen. Halverwege juni, na een loting, moet duidelijk zijn wie welke kaartjes krijgt. Er is veel kritiek op het verkoopsys teem. Vanaf komende week kan al geld worden afgeschreven. Wie op dat moment niet genoeg geld op zijn of haar rekening heeft staan, kan de toegangskaart(en) weer kwijtraken. Volop concentratie bij Eerland in haar WK-partij tegen Guo. foto Koen Suyk door Koen de Vries ROTTERDAM - Je kunt op indruk wekkende wijze winnen, maar ook op indrukwekkende wijze ver liezen. Dat laatste deed Britt Eer land gisteren op het WK tafelten nis in Rotterdam. De zeventienjari ge Schiedamse verloor in de eerste ronde van het hoofdtoernooi welis waar met 4-0, maar Guo Yue, de wereldkampioene van 2007, moest voor die overwinning nog stevig aan de bak. Met opgeheven hoofd kon Eerland het centrecourt van Ahoy' verlaten. De kenners die de Europees jeugd kampioene dezelfde mogelijkhe den als Bettine Vriesekoop toe dichtten, werden gisteren in hun zienswijze bevestigd. Vriesekoop werd, ook in haar beste jaren, regel matig afgedroogd door top-Chine- zen. Dat overkwam Eerland giste ren bij haar eerste kennismaking met de wereldtop niet. Ze scoorde tegen de 22-jarige Guo in vier ga mes 26 punten 6-11 8-11 5-11 7-11), in een partij die prachtige sla genwisselingen herbergde. Ze zet te Guo herhaaldelijk op het ver keerde been en won ook lange ral ly's. „Vooral die twee aces en m'n voorlaatste punt vond ik prach tig", zei een nagenietende Eerland na afloop. „Spin over spin parallel in haar forehand. Heerlijk." Eerland was niet bang voor Guo, de huidige nummer vier van de wereld. „Zij is veel beter. Als je dat weet, hoefje niet nerveus te zijn", was haar simpele uitleg. Ook in dat opzicht kan Eerland de vergelij king met Vriesekoop doorstaan. Vriesekoop was mentaal ijzersterk en had alles voor haar sport over. Eerland wil de komende jaren niets aan het toeval overlaten. Vol gende week begint ze aan het eer ste deel van haar havo-examen. Als ze die opleiding volgend jaar heeft afgerond, wil ze zich in een sterk tafeltennisland verder bekwa men. Bondscoach Pieke Franssen had met bewondering naar de verrich tingen van zijn pupil gekeken. „Ze heeft er bijna het maximale uitge haald", concludeerde hij. „Britt heeft het vermogen om op de goe de momenten ver boven zichzelf uit te stijgen. Dat heeft ze vandaag weer bewezen. Ze heeft een uitste kend gevoel voor de bal, alleen is ze nog niet snel genoeg op haar be nen. Dat is een belangrijke les van vandaag." Met Eerland verlieten gisteren ook de gezusters Yana en Elena Timina en Linda Creemers het toernooi. Ze verloren alle drie met 4-0. Yana van Georgina Pota uit Roemenië, Elena van de Chinese Liu Shiwen en Creemers van de Duitse van Chinese afkomst Wu Jiaduo. Li Jiao en Li Jie gingen wel naar de tweede ronde. Li Jiao moest na een 3-0-voorsprong nog even gas geven tegen de Duitse Sabina Win ter (4-2) en Li Jie was de Wit-Rus- sin Alexandra Privalova met 4-0 de baas. MÜNCHEN - Het formule i-team Mercedes GP heeft gisteren nog maar eens zijn volledige steun uit gesproken voor coureur Michael Schumacher, het Duitse autora ce-icoon dat zijn rentree in de ko ningsklasse maar geen glans weet te geven. Schumacher finishte zon dag in de Grote Prijs van Istanbul buiten de punten als twaalfde en zei na de race dat hij „weinig ple zier beleefde" aan het racen. „We blijven met volle kracht ach ter Michael staan. We zijn ervan overtuigd dat hij weer resultaten gaat behalen die bij hem passen", zei Norbert Haug, de motorsport baas van Mercedes, op de website van Autosport over de zevenvou dig wereldkampioen. Haug baseert zijn mening op de hoge snelheid die Schumacher op het circuit van Istanbul haalde. „Zijn rondetijden zagen er uitste kend uit. Als hij niet vroeg in de ra ce die botsing met Vitali Petrov (Lotus Renault) had gehad en de pitstraat in moest voor een nieu we voorvleugel, was hij snel ge noeg geweest voor misschien wel de zesde plaats." De baas van Mercedes begrijpt de constante commotie rond zijn ve dette. „De mensen verwachten het allerbeste van Schumacher. Als suc ces uitblijft, is kritiek een feit. Ze ker als je zevenvoudig wereldkam pioen bent, krijg je dan de volle la ding. Maar het is ook een feit dat zijn snelheid prima was en met die wetenschap kunnen goede uit slagen niet uitblijven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29