12 11 Pontj CS in Zeeland I woensdag 11 mei 2011 Zeeland mag dan niet j zo'n grote provincie zijn. J Je künt er gemakkelijk een hele dag rondreizen, j Zelfs gemotoriseerd, bijvoorbeeld als je met een van de 17 toeristische pontjes meegaat. Vanaf mei zijn de meeste pontjes volop in bedrijf. Het is voor veel mensen een aparte ervaring om Zeeland eens vanaf de waterkant te bekijken. En wie het een beetje handig uitstippelt kan een aantrekkelijke reis door Zeeland maken. Want enige handigheid is wel gewenst bij het plannen van het reistraject met een pontje. De meeste kans maken reizigers in juli en augustus, dan zijn de pontjes het vaakst in de vaart. Een van de schippers is Marcel van Mill, van de ms Onrust. Hij maakt in het pontjessei zoen vier keer in de week (van maandag tot en met donderdag) het rondj e Burghsluis- Colijnsplaat-Zierikzee en weer naar Burghsluis. En dat dan twee keer per dag. De Ms Onrust is niet het eerste schip waar Van Mill als toeristisch pontje mee vaart. Vroeger voer hij alleen met sportvissers, maar al zoekende naar een aanvulling van zijn werkzaamheden kwam hij via VW Zeeland bij de toeristische pontjes. En aangezien in Zierikzee al een collega van Van Mill voer, kwam hij in Burghsluis terecht. „Samen met de natuurvaartochten die toen nog in de kinderschoenen stonden maken we op die manier heel wat afvaarten voor toeristen tegenwoordig. En als ze geluk hebben kunnen ze onderweg zeehonden ofbruinvissen zien. Voor die laatste dieren heb je de meeste kans rond de kentering voor Zierikzee." De schipper van de ms Onrust probeert er op dié manier wat Van te maken voor zijn gasten: „Ik probeer het altijd wel een beetje aan te kleden. Zo maar van A naar B knallen, dat ligt me niet zo." Van Mill vindt het opvallend dat hij zo weinig Zeeuwen aan boord krijgt. „Ik schat dat het 20 procent Zeeuwen zijn en 80 toeristen van buiten de provincie. Je hoort nogal eens mensen dat ze het al heel lang van plan zijn een keer mee te varen, maar dat het er maar niet van komt" Hij krijgt wel eens te horen dat de eerste afvaart om 9.30 te Burghsluis wel wat aan de vroege kant is. Daar heeft hij wat op gevonden. Als mensen van te voren even telefonisch reseveren kunnen ze ook een ontbijt aan boord boeken. Dan hoeven ze zich daar 's morgens niet druk over te maken. eenmaal op de Stormvloedkering de witte koppen op de golven zagen, begrepen ze wel - dat ik niet meer voer." Het fenomeen Een rondje met een pontje bestaat al meer dan 10 jaar in Zeeland. En steeds wordt wat aan het concept verbeterd. Nieuw dit jaar is dat mensen zich kunnen abonneren op een SMS-service en dan krijgen ze een SMS-je als een pontje uit de vaart is. Een aantal Zeeuwse campings rond de Öosterschelde en pontjes hebben de handen ineen geslagen en een arrangement bedacht onder de titel campinghoppen. Dit najaar gaan ze zich presenteren op vakantie- en kampeer- beurzen. Toeristen kunnen dan overnachten Het spijt hem wel eens dat hij incidenteel nee moet verkopen als het te hard waait: „Niet altijd is daar evenveel begrip voor. Ik heb wel J eens mensen bij wijze van uitzondering met -0}, een busje naar Colijnsplaat meegenomen, omdat ik toch die kant uit moest. Toen ze Q Ms. Sun-Bear i Vaarperiode: Vanaf 4 juli t/m 29 augustus m 2011. Vaardagen: Zaterdag t/m donderdag J) Kobus Vaarperiode: Gehele jaar Vaardagen: Dagelijks 'smaÊBk Q Ms. Onrust Vaarperiode: Vanaf 11 juli t/m 25 augustus 2011. Vaardagen: Maandag t/m donderdag fietsvoetveer. Georganiseerde tochten op 4 mei en 12 augustus O Rijkspont Vaarperiode: Gehele jaar Vaardagen: Maandag t/m zaterdag Q Ms. Frisia Vaarperiode: Vanaf 1 juli t/m 31 augustus 2011. Vaardagen: Woensdag en donderdag Q Ms Schelde Vaarperiode: 23 april t/m 25 september 2011 Vaardagen: Zaterdag zondag en op feestdagen. In mei ook op maandag Q Ms. Frisia Vaarperiode: Vanaf 1 juli t/m 31 augustus 2011. Vaardagen: Dinsdag (J)Klipperaak Linquendall Vaarperiode: Vanaf 5 juli t/m 28 augustus 2011. Vaardagen: Dinsdag, woensdag, donderdag en zondag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 12