Kwaliteitsslag Cadzand-Bad I Het Nieuwe Werken I met BlackBerry® vanaf 0,-* j .1221 1 j cadzand-bad PAREE B.V. 2 Cadzand heeft de potentie om te transformeren van een kustdorp met een lage ruimte lijke kwaliteit naar een badplaats met een onderscheidende en ge heel vernieuwde identiteit. De Schilvisie Cadzand-Bad, 'een ste denbouwkundig ontwikkelings perspectief voor de flanken', vloeit voort uit het in 2006 vastge stelde en breed gedragen Ontwik kelingsplan 'Cadzand-Bad natuur lijk stijlvol'. door Henk van de Voorde CADZAND- BAD- Ontwikkelings plan 'Cadzand-Bad natuurlijk stijl vol': een integraal kader waarin ver schillende ontwikkelingen samenko men. Op haar beurt is het Ontwikke lingsplan onderdeel van de Structuur visie- respectievelijk de Recreatievi- sie West Zeeuws-Vlaanderen, de rug gengraat van de ambitieuze toekomst plannen. De beoogde ruimtelijke sfeer en ambi ance in Cadzand stroken perfect met het motto 'natuurlijk en stijlvol'. In het dorp Cadzand ligt de focus op de vernieuwing van de beeldbepalende structuur van Boulevard de Wielin gen. De intensivering van bebouwing genereert ruimte voor een stevige groei van de plaatselijke economie. De vernieuwing en intensivering van bebouwing langs de boulevard, lopen parallel met een integrale herinrich ting van de openbare ruimte. Het toekomstige Cadzand-Bad is niet alleen afhankelijk van het zomersei zoen en enkele kleinere andere vakan- tiepieken. De bundeling van de kwali teit van de badplaats zelf met die van de regio moet uitmonden in een aan trekkingskracht het hele jaar door (ui teraard zorgt het strandtoerisme voor een extra dynamiek in het zomersei zoen). Een dergelijke ambitie stelt ei sen aan het aanbod, het kwaliteitsni veau en de openingstijden van diverse voorzieningen. Om dit te bereiken is een doorgroei van Cadzand-Bad no dig met kwalitatief hoogwaardige en comfortabele verblijfsaccommodaties, waardoor een draagvlak kan ontstaan voor dat aanbod en niveau van voor zieningen. Bij de vrijetijdseconomie van de badplaats speelt de beleving een vooraanstaande rol. Dat sfeer aspect is niet alleen van toepassing op de verblijfsaccommodaties en voorzie ningen, maar met name ook op de be leving van een aangename identiteit van de badplaats als geheel. Het ada gium 'stijlvol en natuurlijk' stelt eisen aan ruimtelijke consistentie en een herkenbare badplaatsidentiteit. Deze identiteit krijgt gestalte in de architec tuur en de vormgeving evenals in de inrichting van de openbare ruimten. Cadzand- Bad, badplaats van allure. In de Schilvisie zijn concrete voorstel len gedaan voor het vakantiedorp. Door diverse ontwikkelingen in Cad zand zoals Cavelot, Duinhof en uit breiding van hotels en paviljoens wordt stevig ingezet op kwaliteitsim pulsen. Het project Cavelot omvat het omvormen van de zuidzijde van Cadzand-Bad tot een gebied met 450 luxe recreatievilla's met bijbehorende voorzieningen, in een geïntegreerd duinlandschap met openbare recreatie- natuur. Met dit nieuwe, duurzame plan wordt bijgedragen aan de ontwikke- ling'van Cadzand-Bad tot een natuur lijke, stijlvolle badplaats. Cavelot is on derdeel van het Ontwikkelingsplan Natuurlijk Stijlvol (2006/2007), opge steld door de gemeente Sluis in nauw overleg met ondernemers, inwoners en andere belanghebbenden. „We willen met uitstraling en kwaliteit Cadzand op de kaart zetten. De kern van de huidige ontwikkelingen is toe gespitst op de uitbreidingsplannen Duinhof en Cavelot. Ze vormen de belangrijkste pijlers van de kwaliteit simpuls die Cadzand-Bad de komen dejaren ondergaat", aldus Patrick van Herwaarden, projectleider Cad zand-Bad van de gemeente Sluis. Ont wikkelingsmaatschappij Cavelot B.V., een samenwerking van Bouw fonds Ontwikkeling en Roompot Re creatie, en de gemeente Sluis onderte kenden twee jaar geleden de realisatie overeenkomst van Cavelot. „De ver koop van de woningen is vorig jaar gestart. Eind 2010 werden de bom men uit de tweede wereldoorlog ge ruimd. Er waren namelijk zes zware explosieven aangetroffen in het plan gebied. Naar verwachting begint de bouw in het voorjaar van 2011", ver telt Van Herwaarden. Het project Duinhof is een gezamen lijke ontwikkeling van Compagnie Het Zoute, Bax Van Kranenburg en aannemersbedrijf Van der Poel. Het project bestaat uit 131 apparte menten aan de Noordzijde van Cad zand-Bad, verdeeld over zes gebou wen en een ondergrondse parkeerga rage voor 182 auto's. Er is een grote diversiteit in appartementtypes, de op pervlakte per appartement varieert van circa 50 tot 160 vierkante meter. Alle appartementen hebben een bal kon, sommigen een dakterras; apparte menten op de begane grond hebben een privétuin. De appartementen van Duinhof I zijn niet meer beschikbaar, de appartementen van Duinhof II Duinhof III en Duinhof IV zijn in middels in de verkoop. De gebouwen zijn van de hand van de architecten van Areas Groep uit Knokke-Heist. Een ander speerpunt in de kwaliteits slag van Cadzand-Bad is de ontwikke ling van twee grote hotels in de dui nen: De Blanke Top en het Strandho- tel. Dit laatste hotel beschikt over een brasserie ..die casual, simpel en kwalita tief is en die net als Oud Sluis uitge baat wordt door topchef Sergio Her man. „Ik hoop dat de mensen hier over het duin lopen en dan even langs komen voor een goed glas wijn of een maaltijd. Een beetje beachclu- bachtig, maar wel met eenvoud", al dus Sergio Herman destijds aan de vooravond van zijn nieuwe restaurant Pure C. Wethouder Ploegaert stelt dat, als derde speerpunt van beleid in de kwaliteitsslag van Cadzand, er inge zet wordt op de ontwikkeling van een jachthaven, in samenhang met de kustversterking. De deadline voor de realisatie van de jachthaven is 31 de cember 2014. r>». OVERAL UW: EMAIL LEZEN EN BEANTWOORDEN AGENDA BEHEREN CONTACTPERSONEN BINNEN HANDBEREIK DOCUMENTEN BEWERKEN VRAAG NAAR ONZE VOORWAAROEN BLACKBERRY TORCH" 9800 KiV ELEKTRO-TELECOM Paree B.V. Elektra - Telecom te 's-Heerenhoek is al ruim 80 jaar een toonaangevend ontwerp- en installatiebedrijf in Zeeland en is gespecialiseerd in elektra-, meet- en regeltechniek, procesautomatisering, tele- en datacommunicatie-oplossingen, zorgcommunicatie-, domotica-, camera-, beveiligings-, brandmeld-, ontruimings,- en toegangscontrolesystemen. Daarnaast verzorgt Paree B.V. keuringen, inspecties en service en onderhoud. MEER INFORMATIE Ons projectteam voor mobiele telefonie staat altijd voor u klaar! Paree B.V. Elektro-Telecom Werrilaan8 4453 CC 's-Heerenhoek T 0113 352440 E 0113- 352264 E infoig9paree.nl /-v business partner ^kpn Industriële automatisering Telecom Utiliteit j Service Onderhoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 137