Groot alarm over Maas SS" Steen treft rijdende auto mmys% Steun voor missie onzeker Man krijgt zijn zin en mag een nachtje in Torentijd slapen F Jö Vlaketunnel met DEN HAAG - Het kabinet is nog niet zeker van een Kamermeerderheid voor de nieuwe missie in Afghanis tan. Oppositiepartijen GroenLinks en D66 willen eerst duidelijkheid over de veiligheidssiutatie in Kun- duz, de provincie waar de Neder landers gestationeerd worden. De steun van GroenLinks en D66 is noodzakelijk om tot een meerder heid in de Kamer te komen. pagina 3: commentaar pagina 4/5: Rutte moet zich bij partners waarmaken EK-schaatsen zonder Sven Kramer stelt niets voor reageer op www.pzc.nl reacties: 500 Nederland heeft niets te zoeken in Afghanistan Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 Brandweermannen plaatsen zandzakken langs de rijksweg in Gulpen-Wittem om smeltwater tegen te houden. In het Zuid-Limburgse heuvelland zijn we gen onder water gelopen door de smeltende sneeuw. Ook dreigt water van buiten hun oevers tredende beken huizen binnen te stromen. foto ANP VLISSINGEN - Een vermoedelijk van af de dijk langs het Jaagpad in Vlis- singen gegooide steen is gisteren rond 15.45 uur op de achterbank van een rijdende auto terechtgeko men, waar twee kleine kinderen zaten. Zij bleven ongedeerd. De bestuurster, een 30-jarige vrouw uit Veere, reed over de Nieuw Vlissingseweg in de rich ting van Middelburg, toen ze op de dijk twee jongens zag lopen. Toen ze hen passeerde hoorde zij een klap en begon een van de kin deren te huilen. De vrouw zag dat er glas over de kinderen en op de achterbank lag en een steen. Het vermoeden bestaat dat een van de jongens, die beiden een donkere jas droegen, de steen heeft gegooid. Daarom is de poli tie op zoek naar getuigen. TERNEUZEN - Een 42-jarige man uit Middelburg is donderdagavond rond 23.15 uur in Terneuzen aange houden wegens vernieling. De man was rond 22.30 uur het poli tiebureau aan de Rosegracht in Ter- neuzen binnengestapt met de me dedeling dat hij een slaapplaats zocht en alles zou doen om de nacht op het politiebureau door te brengen. Vervolgens liep de man naar buiten en stak de band lek van een auto die bij het politiebu reau geparkeerd stond. Hierop is hij aangehouden. De man mocht niet blijven slapen op het politie bureau. In Torentijd was nog wel een bed voor hem vrij. MAASTRICHT - De hulpdiensten hebben gisteravond voor het stroomgebied van de Maas in Zuid-Limburg groot alarm gesla gen omdat het water in de rivier sneller stijgt dan verwacht. Eerder op de dag verwachtten de beleidsteams dat de Maas een maximale waterafVoer van 2000 kubieke meter per seconde zou be reiken en dan vervolgens zou gaan dalen. Maar om 21.00 uur was de afvoer van de rivier al 2000 kubie ke meter. Rijkswaterstaat ging er gisteren vanuit dat de piek in de af gelopen nacht rond de 2250 kuub zou komen te liggen. Het hoge water in de regenrivier is veroorzaakt door smeltende sneeuw en aanhoudende neerslag in de Ardennen. Het operationeel beleidsteam voor Zuid-Limburg riep gisteren een 'GRIP-4-situatie' uit, eenzelfde ho ge alarmeringsfase als donderdag in Moerdijk. De hulpdiensten houden de ker nen van de Maasdorpen Itteren en Borgharen in de gaten. In het verle den liepen deze bij hoogwater on der. Bij wassend water kunnen de toevoerwegen blank komen te staan. In Noord-Limburg is het water schap Peel en Maasvallei begon nen met het plaatsen van schotten in dijkopeningen, onder meer in Venlo, Blerick en Arcen. Ook in Gelderland wordt de water stand van de Maas nauwlettend ge volgd. Waterschap Rivierenland is alert, zegt woordvoerder Jonas Mo- berg. „We pompen kwelwater weg, dat onder de dijk doorsijpelt. In Tiel sluiten we dan de coupures De luchtverkeersdienst houdt van boven ook de zaak in de gaten." Rijkswaterstaat publiceert sinds gisteren de actuele standen van de Maas op NOS teletextpagina 724. Ook het Belgische Wallonië en in delen van Duitsland kwamen we gen, landbouwgrond en kelders on der water te staan. Zeker vier men sen zijn tot dusver omgekomen. Ze verongelukten in Wallonië doordat voertuigen in het water slipten. De stad Couvin in de pro vincie Namen heeft het plaatselij ke rampenplan ingesteld. MIDDELBURG - Bij het ontwerp van de Vlaketunnel is geen rekening ge houden met getij op het kanaal door Zuid-Beveland. De tunnel was al een jaar in ge bruik toen in 1976 in het kader van de Oosterscheldewerken werd besloten het kanaal te verbeteren en daarbij de sluizen in Wemeldin- ge te laten vervallen. Sinds 1993 doet zich twee keer per etmaal hoog- en laagwater voor met een verschil van ongeveer 3 meter. Het effect hiervan op de slappe onder grond in het gebied waar de tun nel is gebouwd, kan een oorzaak zijn voor het afbreken van de trek- ankers onder de oostelijke toerit, waardoor op 19 november bleek dat het wegdek omhoog kwam. Volgens Rijkswaterstaat worden al le mogelijke oorzaken onderzocht. bijlage Spectrum: Tunnel niet gemaakt op getij Liedje Thools zangduo zorgt voor ophef in medialand 29 SMELTWATER Rivierpeil stijgt veel sneller dan verwacht ZATERDAG 8 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 6 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vandaag als bijlage bij uw krant Met één kruisje krijgt Afrika er een nieuw land bij 12 en 13 WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1