321 sport ü^2 Antislipcursus Turnbond staat zwak zonder stunt Bas van de Graaf positieve test van Van Gelder ABONNEE VOORDEEL 3 Uur in een Mercedes bij Safety Experience Center in Rosmalen woensdag 15 december 2010 De breuk tussen Yuri van Gelder en de turnbond draait al lang niet meer om cocaïnegebruik, maar om vertrouwen. Wie door breekt de impasse? Ongeschikt voor top sport. Zo moet Yuri van Gelder zich op 12 oktober gevoeld heb ben, toen hij aan de tand gevoeld werd over gedragsverandering die op de training geconstateerd was. Omdat hij geen andere uitweg zag, bedacht hij een 'smoes'. Zo noemt hij het nu, waar een ander eerder zou spreken van een pertinente leugen. Over hernieuwd gebruik van harddrugs. Net terug van een schorsing wegens cocaïnegebruik moet de turner wel erg in de war geweest zijn om zo'n uitvlucht te verzinnen. Hij gooide zijn eigen ruiten in en is nu verontwaardigd dat de bond de glaszetter niet wil betalen. Op zijn beurt is de top van turn bond KNGU niet overtuigd van de leugen van Van Gelder. De 27-jari- ge sporter voert ter verdediging de uitslagen van dopingtesten aan, die allemaal negatief waren. Ook door Marcel Luyckx die van de morgen na zijn verwij dering uit de WK-selectie. De turn bond wachtte die uitslag niet af, om op een persconferentie in ver dekte termen bekend te maken dat Van Gelder weer aan de drugs had gezeten. Daarmee schond de bond het vertrouwen, aldus het kamp Van Gelder. Bondsvoorzitter Jos Geukers ver rast nu, door openlijk de betrouw baarheid van de door bondsarts af genomen dopingtesten in twijfel te trekken. Van Gelder dronk vol gens zijn oud-trainer Remi Lens in het verleden een fles azijn leeg om de urinetest te manipuleren. In de toekomst wil de bond Van Gelder onderwerpen aan haartes- ten die cocaïnegebruik tot een half jaar terug kan blootleggen. Cor Hellingman, de raadsman van de turner, vindt dit veel te ver gaan. Een eis tot vergoeding we gens geleden (imago)schade heeft de advocaat voorlopig opzij gelegd, om de onderhandelingen niet op scherp te zetten. Zijn cliënt heeft de bond nodig om zo snel moge lijk weer zijn internationale car rière te kunnen oppikken. Zonder positieve dopingtest staat de bond uiterst zwak. Van Gelder is niet geschorst en kan als lid van Flik-Flak deelnemen aan de kwali ficatiewedstrijden voor de EK van 2011. Voor het EK in Berlijn, waar bij het teambelang ondergeschikt is, zou het vreemd zijn om een me daillekandidaat thuis te laten. Voor een rentree van Van Gelder zal bondscoach Sadao Hamada nog wel een knieval moeten ma ken. De Japanner schreef tijdens het WK de Brabander voorgoed af In de tussentijd is Hellingman bezig om een team van specialis ten te formeren om de voormalig Europees en wereldkampioen te begeleiden. In de ogen van de ad vocaat heeft de bond op dat ter rein steken laten vallen. Technisch-directeur Maurits Hen driks van NOCNSF moet pogen om de breuken te lijmen. Een op vallende keuze. In het tijdschrift Helden zei Van Gelder eerder dit jaar dat Hendriks 'vreemd' reageer de toen hij aanklopte voor steun nadat hij op cocaïnegebruik was betrapt: „Hij zei: 'Voor mij ben je sporter af. Met jou wil ik niets meer te maken hebben'." ZIERIKZEE - Na de dertiende ronde van de Zierikzeese schaakcompeti tie is de spanning te snijden. Koploper Martin Krijger verloor van achtervolger Bas van de Graaf terwijl nummer twee Kedem Gut kind niet verder kwam dan remise tegen nummer vijf Sjaak Spiegels. Naast Van de Graaf deed ook Hans Aangeenbrug goede zaken. Dank zij de zege van de inwoner van Noordgouwe op zijn dorpsgenoot Jan Verduijn den Boer kwam hij dichterbij Krijger en Gutkind. UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Miami Heat - New Orleans Homets 96-84, Chicago Bulls - Indiana Pacers 92-73, Memphis Grizzlies - Portland Trailbla- zers 86-73, Milwaukee Bucks - Dallas Mave ricks 103-99, Utah Jazz - Golden State War riors 108-95. HANDBAL Lillehammer (Noo). EK, vrouwen. Hoofdtoer nooi, groep II: Nederland - Hongarije 27-19 (15-10), Frankrijk - Zweden 22-21 (11-9). Stand: 1. Zweden 4-6, 2. Noorwegen 3-4, 3. Nederland 4-4, 4. Frankrijk 4-4, 5. Hongarije 4-4, 6. Oekraïne 3-0. SCHAKEN Zierikzee. 13e ronde interne competitie. Martin Krijger-Bas van de Graaf 0-1, Sjaak Spie- gels-Kedem Gutkind rem., Peter de Vrieze-Piet de Vreede 0-1, Kees Bimmel-Dick Doeswijk 1-0, Marco Vieveen-Chris van Eldik 1-0, Jan Verduijn den Boer-Hans Aangeenbrug 0-1, Jan Heiligers-Johan van de Velde 1-0, Rene van Rikxoort-Peter Verkaart 1-0. Stand aan kop: 1. Martin Krijger 347, 2. Kedem Gutkind 332, 3. Bas van de Graaf 326, 4. Hans Aangeenbrug 319, 5. Sjaak Spiegels 279, 6. Aat Brakel 252, 7. Paul Greefhorst 233, 8. Piet de Vreede 222, 9. Mark van Rooten 208. Martin Krijger leek tegen Bas van de Graaf aanvankelijk op de zege af te stevenen. Hij kwam in een in courante variant van het Spaans op voordeel, had bovendien meer tijd dan zijn rivaal, maar zag zijn riante stand steeds verder afbrok kelen. Ook verbruikte hij veel tijd. Eén zet voordat Krijger mat ging, ging hij door zijn vlag. Hij blijft koploper, Gutkind blijft tweede. Bas van de Graaf staat kort achter Gutkind derde en Hans Aangeenbrug is vierde. MEEST GELEZEN 1Zware nederlaag voor Walcheren 2. RCS opnieuw onderuit 3. Koppositie troost Bobouh (foto) EN VERDER Het hardloopblog van de PZC heeft al meer dan 300.000 hits! Zie www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl -i' /- •"v 5® Voor meer informatie en boekingen kunt u terecht op: pzc.nl/abonneevoordeel Center Safety Experience Center Graafsebaan 133 5248 NL Rosmalen 073 - 523 12 22 Het dreigt weer een strenge winter te worden; met meer neerslag, meer gladheid en meer donkere dagen. Deze leerzame en leuke training is het perfecte cadeau voor uzelf en/of een ander. Bereid u voor op de winter! Op het Safety Experience Center op het terrein van Autotron in Rosmalen oefent u de belangrijkste lessen in een ongevalsi tuatie. U leert om veilige uitwijkmanoeu vres uit te voeren tijdens een noodstopsi tuatie. U doet ervaring op met onderstuur (voorwielslip) en overstuur (achterwielslip) en leert in een te snel genomen bocht weer controle over uw auto te krijgen. U wordt begeleid door de beste instructeurs van Nederland. 30 Minuten fheorietraining Verkeersinzicht en voertuigkennis: gevaar- herkenning. Het Nieuwe Rijden: brand- stofbesparende en milieuverantwoorde rijtechnieken. 2,5 Uur praktijktraining Algemene voertuigbeheersing, rem- en uitwijkoefening, noodstopoefening, onder- en overstuurtraining in de nieuwe Mercedes A-, B- en C-klasse. Als abonnee van de PZC kunt u nu extra voordelig deelnemen aan deze cursus. Voor hen geldt: "Trainen met 2 voor de prijs van één!" Antislipcursus op het Safety Experience Center Normale prijs 99,- per persoon Abonneeprijs 65,- per persoon* Abonneeprijs 99,- per twee personen* leder derde en volgende persoon welke gelijkertijd geboekt wordt, betaalt ook slechts 49,50. U koopt een (cadeau)Voucher dat een jaar geldig is, of u kunt direct een trainingsdatum boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44