Zeeuws politiekorps verdwijnt Ontdek CUBA <3 Net sluit zich rond pedofiel PZC VS klagen Tanja Nijmeijer aan voor gijzeling Tuitert en Sauerbreij Sportman en Sportvrouw van het jaar KRAS.NL Bewolkt, 4 Henk Hofland krijgt voor zijn essays de P.C. Hooftprijs 7 WOENSDAG 15 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE Suske en Wiske 65 jaar: geen pensioen, wel nieuw album 10 en 11 jaargang nr. 294 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Morgen bij deze krant: een SuperUitGids voor de kerstvakantie met dertien x 5 tips WALCHEREN REORGANISATIE Afdelingen Zeeland en West- en Midden-Brabant samengevoegd tot één regionale eenheid door Jeffrey Kutterink en Marcel Modde middelburg - Zeeland hoeft niet slechter te worden van de ophef fing van het eigen politiekorps, ver wachten de belangrijkste gezags dragers in de provincie. De winst die wordt geboekt met het centraliseren van beheerstaken onder de paraplu van de nieuwe nationale politie, vertaalt zich als het goed is in meer agenten en re chercheurs. Per saldo in het voor deel van de burger dus, reageren korpsbeheerder Koos Schouwe- naar en hoofdcommissaris Letty Demmers op het besluit van minis ter Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie). De liberale bewindsman ontvouw de gisteren zijn plan. Per 1 januari 2012 komt er een nationaal politie korps met tien regionale eenhe den. Zeeland wordt samen met West- en Midden-Brabant onder gebracht in één werkgebied, met Tilburg (de meeste inwoners) als centrale spil. De burgemeester van die gemeente krijgt overkoepelen de bevoegdheden en daarmee ook zeggenschap over de inzet van poli tiemensen in het totale gebied. Commissaris van de koningin Kar- Ia Peijs vindt de afstand tussen Til burg en het Zeeuwse bestuurscen trum echter te groot om werkbaar te kunnen zijn. Breda zou volgens haar een logischer optie zijn. „Vooral omdat daar straks ook 'ons' Openbaar Ministerie en de rechtbank komen te zitten." Alle Zeeuwse burgemeesters staan op dat standpunt, aldus Peijs. Opstelten beschouwt de reorgani satie van de politie als 'een aanval op de bureaucratie'. „Er moet meer blauw op straat komen." Door de invoering van het cen traal beheer gaan in Zeeland 150 tot 200 arbeidsplaatsen verloren, aldus Schouwenaar. Hij hoopt een deel terug te krijgen door één van de centrale diensten naar Zeeland te halen. pagina 2 en 3: veiligheid voor burgers centraal, pagina 3: commentaar Zeeuwse politie kan best vanuit Tilburg worden geleid reacties: 479 Bob mag best één glaasje eens 29% oneens B 71% AMSTERDAM - Schaatser Mark Tuitert en snowboardster Nicolien Sauerbreij zijn gisteravond gekozen tot Sportman en Sportvrouw van het Jaar. Tuitert, olympisch kampioen op de 1500 meter, liet voetballer Wesley Sneijder en schaatser Sven Kramer achter zich. De voetballers pakten toch nog twee prijzen: Oranje werd Sportploeg van het Jaar, Bert van Marwijk werd door zijn collega's tot Coach van het Jaar uitgeroepen, foto Toussaint Kluiters/ANP pagina 30 en 31: aan het WK voetbal kan niemand voorbij DEN HAAG - De politie en het Openbaar Ministerie worden over spoeld met informatie over de 27-jarige zedenverdachte en zijn be zigheden. Op grond daarvan houdt justitie er rekening mee dat meer kinderen het slachtoffer zijn geworden dan het aantal van der tig tot vijftig dat tot nu toe werd aangehouden. Zo blijkt dat de van oorsprong Letse verdachte in au gustus vorig jaar ook enkele dagen op kinderdagverblijf De Toverlan taarn in Amsterdam Oost heeft ge werkt. Daar waren gisteren twee GGD-inspecteurs om vragen te be antwoorden. Op de speciaal ingestelde telefoon lijn zijn al meer dan 1200 telefoon tjes binnen gekomen. Een andere bron van informatie is de compu ter van de verdachte. Het ontsleu- telen van de bestanden kan echter nog 'enige tijd' duren. Mogelijk wordt dan duidelijk of de verdach te deel uitmaakte van een interna tionaal pedofielennetwerk. pagina 4 en 5: vriend wil alles vertellen WASHINGTON - De Nederlandse Tanja Nijmeijer en zeventien ande re strijders van de Colombiaanse rebellenbeweging Fare worden aan geklaagd in de Verenigde Staten. Ze worden verdacht van de gijze ling van drie Amerikanen. Dat heeft een grand jury (kamer van inbeschuldigingstelling) in Was hington gisteren bepaald, aldus het Amerikaanse ministerie van Justitie. Bij veroordeling kan Nij meijer tot 60 jaar celstraf krijgen. Marc Gonsalves, Keith Stansell en Thomas Howes werden in februari 2003 gevangengenomen door de Fare, nadat hun vliegtuig een noodlanding in het Colombiaanse oerwoud moest maken. Twee colle ga's werden direct geëxecuteerd, de Amerikanen werden jarenlang vastgehouden. In juli 2008 wist het Colombiaanse leger hen te be vrijden. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688«555530" waarom zou je meer betalen 16-daagse rondreizen Cuba Inclusief vele maaltijden en 3 dagen all inclusive Vertrek: 8 januari t/m 17 oktober 2011 diverse gegarandeerde vertrekdata! inclusief vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL- sprekende reisleiding, excursies en entreegelden met bezoek aan o.a. Havana, Santiago de Cuba, de vallei Valle de Vinales, Trinidad, de koloniale stad Sancti Spiritus en 3 heerlijke stranddagen nu boekbaar 1/m oktober 2011!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1