Slachtoffer misbruik in de kou Mercedes E-Cabriolet ook voor in de winter COMMISSIE-DEETMAN Katholieke organisatie Hulp Recht kon stroom aan meldingen totaal niet aan Ambtenaar verdient meer dan wethouder Een op de vier laat zieke kennis in steek Zeelandhallen veranderen in ballroom IJsland krijgt meer tijd om af te lossen Landbouwroutes in kaart gebracht VRIJDAG 10 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang pr. 290 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN DEN HAAG - De rooms-katholieke organisatie Hulp Recht is ern stig tekortgeschoten in de hulpver lening aan slachtoffers van mis bruik door geestelijken. Dat oor deel gaf de commissie-Deetman gisteren bij de presentatie van een uitgebreid onderzoek naar de werkwijze van Hulp 8c Recht. Er moet een 'ingrijpende verbete ring' komen van de hulp aan slachtoffers en de behandeling van klachten, stelt de commissie die in opdracht van het bestuur van de rooms-katholieke kerk onderzoek doet naar misbruik door katholie ke paters en priesters. Doordat Hulp 8c Recht gelieerd is aan de kerk is er sprake van 'tegengestelde belangen en botsende structuren' waar de hulpverlening onder lijdt. Het bestuur van Hulp 8c Recht schoot te kort toen er afgelopen lente een vloed aan meldingen over misbruik binnenkwam. De organisatie kon dit totaal niet aan en er is te lang gewacht om de mel dingen adequaat af te handelen. 'Dit vormde een extra voedingsbo dem voor wantrouwen in Hulp 8c Recht', aldus Deetman. De organi satie moet dan ook op de schop om een goede hulpverlening aan slachtoffers te garanderen, oor deelt de commissie. Zo moet er een professionele klachtencommis sie komen, een goed werkend meldpunt en een kwaliteitscen trum dat de gang van zaken in de gaten houdt, adviseert de commis sie. Dit centrum moet slachtoffers naar de juiste hulpinstanties kun nen doorverwijzen. Hulp 8c Recht trekt zich de kritiek van de onder- zoekscommissie-Deetman 'zeer aan'. Dat heeft de woordvoerder van het meldpunt laten weten. Het bestuur is bereid om op te stappen, mochten de bisschoppen en de Konferentie Nederlandse Re ligieuzen (KNR) dat verlangen. pagina 4 en 5: er was weinig goed aan hulptraject AMSTERDAM Dertig Amsterdamse ambtenaren verdienen meer dan hun wethou ders. Dat heeft wethouder Eric van der Burg bekendgemaakt in reactie op het Tweede Kamerbesluit over de 'wethoudersnorm' voor ambte naren. De Kamer steunde een SP-motie die bepaalt dat geen enke le werknemer van een gemeente een hoger salaris ontvangt dan de verantwoordelijke wethouder. HILVERSUM Een op de vier Nederlanders laat het contact met een dodelijk zieke kennis verwateren. Daarnaast zou een derde een dodelijk zieke vriend of vriendin eigenlijk vaker willen zien, maar doet dat niet. Van deze groep geeft 20 procent aan daar spijt van te hebben. Stich ting Ideële Reclame, Sire, begint vandaag een campagne gericht op het sociale contact met zieken. Bijstandsgerechtigde moet handen uit de mouwen steken Zie pagina 6 'reacties: 318 Nieuw onderzoek naar Hedwige levert niets op eens 56% 8 711688ll55553011 GOES - Zo'n tweeduizend studenten en docenten hun dak in de ZeelandhaHen in Goes op het jaar- room). Er waren optredens van The Partysquad, gingen gisteravond in galajurken en smokings uit lijkse gala van het ROC Zeeland (thema The Ball- Shermanology en DJ Dash. foto Willem Mieras DEN HAAG - IJsland krijgt meer tijd om de Icesave-schuld aan Neder land te voldoen. Dat kan tegen een veel lagere rente dan eerder afge sproken. De 1,33 miljard euro moe ten tussen 2016 en 2046 worden te rugbetaald, waarbij een vaste rente geldt van 3 procent. Dit is het resul taat van maandenlang onderhan delen tussen Nederland en IJs land, nadat de IJslandse bevolking een eerdere deal in een referen dum afwees. De Nederlandse staat werd schuldeiser nadat ze Neder landse spaarders voor maximaal 100 duizend euro compenseerde voor het failliet van de bank Icesa- ve in 2008. Een eerste akkoord voorzag in terugbetaling tussen 2016 en 2024 tegen 5,55 procent. MIDDELBURG - De belangrijkste landbouwroutes in Zeeland wor den in kaart gebracht. Dat moet duidelijk maken waar de verschillende verkeerstromen sa men komen en wat daarbij als grootste knelpunten worden erva ren. De praktijkervaring van agrariërs geldt als basis voor de blauwdruk. In samenspraak met de wegbeheer- ders wordt in februari een plan van aanpak gepresenteerd. Uit gangspunt is dat de weggebruikers zo veel mogelijk-van elkaar wor den gescheiden en de doorstro ming verbetert. pagina 2 en 3: boerenpad is ook -Z van asfalt pagina 3: commentaar Cyber-oorlogen leiden tot meer controle op doorsnee burger 12 Regenachtig 6° Hyenakeutel van 35.000 jaar oud opgevist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1