WK gaat aan Nederland voorbij Gladheid houdt nog even aan auto Voorarrest 'Renesse' niet geschorst 4,5 miljoen euro voor krimpregio HR++ Isolatieglas Energiebesparend met mhsidm 8% BTW op afbmid! WK VOETBAL Mark Rutte en Ruud Gullit zijn trots ondanks mislukte poging Sneeuwbuien en dooi, 2° Vandaag bij uw krant de bijlage: WALCHEREN Buitenaards leven: geen aliens maar bacteriën 8 en 9 VRIJDAG 3 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FC Utrecht laat Napoli ontsnappen in Europa League 32 252e jaargang nr. 284 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 door Emile Calon MIDDELBURG - Een 28-jarige inwo ner van het Duitse Essen blijft in voorarrest. De Middelburgse recht bank wees gisteren een verzoek tot opheffing of schorsing van dat voorarrest af omdat er 'serieuze verdenkingen bestaan'. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man van een dubbele poging tot moord op een landgenote (17) op 26 augustus in Renesse. Volgens officier van justitie G. van der Hofstede probeerde de man haar die nacht eerst te wurgen en vervolgens te verdrinken in een sloot. Raadsman M. Dunsbergen pleitte vergeefs voor opschorting van het voorarrest. Hij liet zelfs weten dat de man en zijn familie bereid waren een borg som van 50.000 euro te betalen als de rechtbank een geldbedrag wil de koppelen aan de schorsing van het voorarrest. De inhoudelijke strafzaak tegen de man is op 3 en 4 februari 2011. pagina 27: 'opgeleid om te redden' MIDDELBURG - De gemeente Sluis gaat met 4,5 miljoen euro de wo ningvoorraad herstructureren. Het Rijk had eerder 1,5 miljoen toege zegd in het kader van maatregelen tegen bevolkingskrimp. Provincie en gemeente doen daar nu eenzelf de bedrag bovenop. De afspraak werd gisteren beze- geld. pagina 3: commentaar pagina 25 en 26: elkaar vliegen afvangen in krimpregio taboe Wk-besluit is doorgestoken kaart reageer op www.pzc.nl reacties: 4 77 Vorstyerlet is niet meer van deze tijd ÜÜMBÜ 36% cmeéhs. 1 Glashandel MELIESTE zie: meliesteglas.nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of ft bel 088-013 99 10 711688 555530" door Hans Leber ZÜRICH - Niet Nederland en België maar de Russen organiseren in 2018 het wereldkampioenschap -voetbal. Hoewel het HollandBel- gium Bid een eerste stemronde overleefde omdat de gedoodverfde favoriet Engeland verrassend af viel, maakten de Lage Landen nooit een echte kans. In een eerste reactie zei minister president Mark Rutte, die ook bij de presentatie betrokken was, dat Nederland en België zich nergens voor hoeven te schamen. „We heb ben ons geweldig gepresenteerd, ik ben daar echt trots op. Maar als je voor iets groots wil gaan, moet je ook het risico incalculeren dat je verliest" Algemeen werd gisteren veronder steld dat het pijnlijke verlies van de favoriete Engelsen te maken had met beschuldigingen omtrent corruptie in de Britse media je gens Fifa-vertegenwoordigers. De aanwezigheid van de Engelse pre mier David Cameron kon het tij voor zijn delegatie gisteren niet meer keren. President Ruud Gullit van het Hol- landBelgium Bid was na afloop te leurgesteld. „Vooral omdat ik de laatste tijd dacht dat we omhoog gingen. Maar ik ben er trots op hoe we ons hier hebben laten zien." Het WK van 2022 werd toegewe zen aan Qatar. pagina 30 en 31: alles over de toewijzing van de WK's van 2018 en 2022 Rillende passagiers op het station Krabbendijke. foto Arnoud Lievense ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is gis teren in de avondspits geruime tijd afgesloten geweest voot alle verkeer. Op de brug botsten rond kwart voor vijf meerdere auto's op elkaar. Om de betrokken auto's van de gladde brug te kunnen ha len was het noodzakelijk het ver keer tijdelijk stil te leggen. Het bleef op sommige plekken op de wegen in Nederland verrader lijk glad. Deze waarschuwing gaf het Verkeerscentrum Nederland van Rijkswaterstaat gisteravond rond half tien. Door de zeer lage temperatuur aan de grond vroor het wegdek op. Rijkswaterstaat was gisteravond volop aan het strooien, maar de pekel werkte maar gedeeltelijk. pagina 2 en 3: Zeeland past zich aan winters weer aan pagina 5: winterse weer levert Nederland problemen op pagina 9: doden door sneeuw en vorst in Europa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1