m
media
Joodse eigenaardigheden
47
'Als iets nieuw is in Joods Nederland, wil iedereen het hebben'
Z
n
x
H
media@wegener.nl
024-3650570
De Joodse cabaretier David Simon verklaart het succes van cabaretduo Kwatsch
Zaterdag 4 september 2010
07:00 De grote verhui
zing 08:00 Tommy Te
leshopping 09:00 Da
vid Maasbach 09:55 De
tuinruimers 10:55 Bur
gers' Zoo: Drukte in de
dierentuin 11:55 SBS 6
Autosport 12:25 Who's
the boss? 12:55 City
trends 13:25 Teletrends
15:00 De Hotelpoli-
tie 16:00 Huizenjacht
17:00 Droomhuis in
de zon
09:30 Classic car rally:
Winter trial 201010:00
Regio business magazi
ne 10:30 Monster Jam
11:00 Wielerland 11:30
Volleybal! 12:15 Spin
ning Boris 14:20 Traf
fic cops 14:30 Truck
Tractor Pulling In-
door IJsselhallen Zwol
le 15:30 RTL GP: As
sen Centennial Kick-Off
16:00 Dunlop Inside Ra
cing 16:30 RTL GP: Rally
report 17:00 RTL Trans
portwereld 17:30 RTL
Autowereld
17:15 Opening soon
17:45 Design Inc.
07:00 Hoge hakken,
strakke pakken: de ma
kelaars 07:30 Ernst,
Bobbie en de rest 08:00
A model life: Petra Nem-
cova project 09:00
Tommy Teleshopping
11:00 Astro TV 13:00
Tommy Teleshopping
14:20 Trinny Susan
nah: Undress the nati
on 15:20 A model life:
Petra Nemcova pro
ject 16:15 One Tree Hill
17:10 Kitchen criminals
06:01 Disney XD: Skunk
fu, Matt's monsters, To-
tally spies, Superhero 2?
squad, Beyblade, Aaron
Stone, Phineas Ferb,
Cory in the house, Zack
Cody, I'm in the band,
Zeke Luther, Kick But-
towski, American dra
gon, Jackie Chan, Po-
kemon, Totally spies,
Matt's monsters, Skunk
fu, A kind of magic, Re
cess, What's with Andy,
Emperors new school,
Stitch!, Phineas Ferb,
Zack Cody, Zeke
Luther
18:00 De grote verhui
zing, Realitypro-
gramma
18:00 Sport, levensge- 18:10 Opening soon, Re- 18:05 Extreme home
vaarlijk!, Reality- alityserie makeover
programma 18:40 Opening soon, Re-
alityserie
19:00 De 25 grappig
ste huis-, tuin-en
keukenbloopers
aller tijden, Amu
sement
19:00 The Unit, Actie-
19:05 My boys, Come
dyserie
19:35 Strong medicine,
Dramaserie
20:30 Wegmisbrui
kers!, Verkeerspro-
gramma
20:00 Shadow man, Ac
tiefilm
20:30 Lipstick jungle,
Dramaserie
20:00 Grenzeloos ver- 20:30 NCIS, Detective-
liefd, Realitypro-
gramma
21:30 Red mijn vakan
tie!, Consumenten
programma
21:25 Lipstick jungle,
Dramaserie
21:30 Alleen nog een
man
21:25 Flashpoint, Mis
daadserie
22:30 Hart van Neder
land
22:45 Piets weerbericht
22:50 9/1 ^Telefoonge
sprekken vanuit
de Twin Towers,
Documentaire
22:00 24, Actieserie
22:55 24, Actieserie
22:20 The Gravedan-
cers, Horrorfilm
22:20 Numb3rs, Mis
daadserie
23:50 Stom, stommer,
stomst!, Reality-
programma
23:35 Criminal intent, 23:20 Numb3rs, Mis-
Dramaserie daadserie
00:25 Fear Factor 00:10 Rescue me 00:11 Sneak preview
01:40 Astro TV 00:55 RTL Poker: Full tilt 02:00 Meiden
- Red Rock Resort 04:30 Chat TV
championship 05:30 Vriendinnentijd
series
01:56 Poker babes
03:00 Sneks
00:30 Big love
01:45 Nachtprogram
mering: San
dy live
04:00 Hart van Neder
land St Show
nieuws (h)
00:10 Veronica poker:
Big Game 4
01:00 Nachtprogram
mering: Lek
ker live
populariteit van Kwatsch ook te
maken heeft met de oorlog. Er is
helemaal niets meer qua Joods ca
baret."
Kwatsch treedt op in de Amster
damse Tuschinski, maar net zo
makkelijk in bejaardenhuizen op
een feestje van een hoogbejaarde
dame. „Mevrouw Perenboom
wordt 90 jaar, van harte mazzel-
tof', begroet het duo het zaaltje
ouderen. Zoals alle voorstellingen
is ook dit optreden doorspekt met
Joodse woorden. De voorstellin
gen zijn daarom het best te begrij
pen door kenners van Joodse
woorden en gebruiken. Maar voor
wie die kennis niet heeft: de mees
te betekenissen zijn uit de tekst
wel op te maken.
Kwatsch: tweeluik over het duo
Van der Reis en Simon, Nederland 2,
14.10 uur. Deel 2 op 19 september.
00
18:00 Veronica's fun
niest commer
cials ever!
18:10 According to Jim, q
Comedyserie
18:35 Still standing, Co
medyserie
19:05 Two and a half
men, Comedyserie
19:30 Border security,
Realityserie 2^
ro
K>
N>
K>
KI
UI
O
O
OVERIGE
l'InliliiiHliil
18:00Trugkieke 18:10 In het
theater 18:25 Kunstkeet 18:35
RegioNed 19:00 Herhalingen
BUITENLAND
08:50 Braambos 10:00 Joodse
eredienst 11:00 De zevende
dag 13:00 Het journaal 13:30
Het weer 13:35 Het leven zoals
het is: Luchthaven 14:05 Vlaan
deren vakantieland 14:50 Rhino
Co 15:45 Clips 16:00 Ronde
van Spanje 18:00 Het journaal
18:10 De rode loper 18:30 Pot
je eigen pil 19:00 Het journaal -
Sportweekend 19:55 Het weer
20:00 Chester Zoo 20:25 De ja
ren stillekes 21:15 Flikken
Maastricht 22:05 De schaduw
van het kruis 22:45 Het journaal
laat 23:05 Het weer 23:10 De
zevende dag
David Simon (I) en Menno van der Reis hebben een gouden formule in han
den: Joods cabaret. 'foto Shirley Barenholz/GPD
Belgiè 2
07:00 Hopla 07:05 Kabaal in de
stal 07:15 Disney's Handy Man
ny 07:40 Kwiskwat 08:05 Sam
son en Gert: Uit de oude doos
08:30 Opa op zak 08:45 Mega
Mindy 09:10 Disney's Aladdin
09:35 Junior Eurosong 2010
10:35 Pat Stan 10:45 Beugel-
bekkie 11:35 6tien 11:56 CAN
VAS 12:00 José van Dam
Friends 13:10 Zender uit de
ether 14:00 KETNET 18:00
Grimm's finest fairy tales 19:00
Sunjata: Voor, op en achter het
toneel 19:20 De week van Kar-
rewiet 19:25 Wat een beest
19:52 CANVAS 20:00 Het jour
naal 20:10 Panorama 21:00
Wild China 21:50 Arm Wallonië
22:45 Kongo 23:40 Braambos
07:00 Breakfast 10:00 The An
drew Marr show 11:00 Sunday
morning live 12:00 Country
tracks 12:55 Weerbericht
13:00 BBC News 13:05 Cash in
the attic 13:35 Motorsport:
MotoGP 2010 - Misano 15:00
Escape to the country 16:00
EastEnders 17:55 Lifeline 18:05
Songs of praise 18:40 Halcyon
river diaries 19:40 BBC News
19:50 Regionaal nieuws en
weerbericht 20:00 Countryfile
20:55 Weerbericht 21:00 An
tiques roadshow 22:00 Secret
Britain 23:00 BBC News 23:15
Regionaal nieuws en weer
bericht 23:25 The Armstrong
and Miller show 23:55 The in
visible
07:00 The Pingu show 07:10
Yoko! Jakamoto! Toto! 07:15
Bob the builder 07:25 Penelope
07:30 Guess with Jess 07:40
Postman Pat 08:00 Arthur
08:15 League of super evil
08:25 Sportsround 08:40 Bear
behaving badly 09:00 Escape
from Scorpion Island 10:00
Deadly 6010:30 Gastronuts
11:00 Something for the week
end 12:30 Miss Sadie Thomp
son 13:55 Rigoletto live from
Mantua 14:35 Flog it! 15:05
Paardensport: Burghley Horse
Trials 17:05 Zeilen: Laser World
Championships 2010 17:35
Atletiek: Women's 5k challenge
18:05 Emma 20:00 Dragons'
den 21:00 Mountain gorilla
22:00 Grumpy old schooldays
23:00 Have I got old news for
you 23:30 Rigoletto live from
Mantua
Duitsland 1
07:10 Sesamstrafêe 07:35
Rennschwein Rudi Rüssel 08:25
Die Pfefferkörner 08:55 Ti-
gerenten Club 09:55 Tages-
schau 10:00 Immer wieder
sonntags 11:30 Die Sendung
mit der Maus 12:00 Tagesschau
12:03 Presseclub 12:45 Tages
schau 13:15 ARD-exclusiv
13:45 Sportschau live: Auto-
sport - DTM15:35 Tagesschau
15:45 Polettos Kochschule
16:30 ARD-Ratgeber: Heim
Garten 17:00 Tagesschau 17:03
W wie Wissen 17:30 Gott und
die Welt 18:00 Sportschau
18:30 Bericht aus Berlin 18:49
Ein Platz an der Sonne 18:50
LindenstraRe 19:20 Weltspie-
gel 20:00 Tagesschau 20:15
Tatort: Am Ende des Tages
21:45 Anne Will 22:45 Tages-
themen 22:58 Das Wetter im
Ersten 23:00 ttt - titel thesen
temperamente 23:30 Hoffnung
Duitsland 2
07:20 Bibi Blocksberg 07:45
H20 - Plötzlich Meerjungfrau
08:35 Löwenzahn 09:00 heute
09:02 sonntags 09:30 Protes
tantse kerkdienst 10:15 blick-
punkt 11:00 ZDF-Fernsehgar-
ten 13:00 heute 13:03 Peter
Hahne 13:35 ZDF.umwelt
14:05 Didi auf vollen Touren
15:30 heute 15:35 Waterboy -
Der Typ mit dem Wasserscha-
den 17:00 heute 17:10 ZDF
SPORTreportage 18:00 ML
Mona Lisa 18:30 ZDF.reporta-
ge: Streit am Strand 19:00 heu
te 19:10 Berlin direkt 19:30
Terra X: Wagnis in der Südsee
20:15 Inga Lindström: DerZau-
bervon Sandbergen 21:45 heu-
te-journal 22:00 GSI - Spezi-
aleinheit Göteborg 23:50
Rigoletto in Mantua - 2. Akt
und 3. Akt
07:00 Die Camper 07:30 Alles
Atze 08:00 Nikola 08:30 Ritas
Welt 09:00 Johann König live!
Total Bock auf Remmi Demmi
10:45 101 Wege aus der harte-
sten Show der Welt 12:45 Rei
ne Nervensache 14:45 Rachs
Restaurantschule 16:45 Das
groRe Abnehmen 17:35 RTL Bi-
belclip 17:45 Exclusiv - Week
end 18:45 RTL Aktuell WEEK
END 19:03 RTL Aktuell
Weekend - Das Wetter 19:05
Schwiegertochter gesucht
20:151, Robot 22:25 SPIEGEL
TV Magazin 23:10 Hallelujah -
Das groRe Gospel-Casting
23:40 Faszination Leben 23:55
I, Robot
Discovery
07:50 NASA's greatest mis
sions: Friends and rivals 08:45
Mega engineering: City at sea
09:40 How stuff's made: Bowl
ing balls/Power tools/Mouth
guards/Harmonicas 10:05 How
stuffs made: Jellybeans/Snow
boards/Pliers/Motorcycle jack
ets 10:35 Ultimate weapons:
Shock and awe 11:30 Eco-Tech:
Powering up 12:25 Ray Mears'
bushcraft: Birchbark canoe
13:20 Deadliest catch: Slow
burn 14:15 Mega world: Ger
many 15:10 Ultimate car build-
off: Hovercraft 16:05 Battle
machine bros: Badger goes
boom! 17:05 How machines
work 18:05 American chopper:
DECA bike/Colmet bike 19:05
Mythbusters 20:05 Wheeler
dealers: TVRS2 (2)20:35
Deadliest catch: Slow burn
21:35 Surviving disaster: Mall
shooting 22:35 Swamp loggers:
Growing pains 23:30 Monsters
inside me: Suicide attackers
National Geographic
07:25 World's toughest fixes:
Airline ER 08:20 Polar bear Al-
catraz 09:15 Predator CSI: Killer
whale attack 10:10 The dog
whisperer: Willie, Make-A-Wish
and Zena 11:05 Monster fish:
Giant stingray 12:00 Inside Air
Force One: Flying the president
13:00 Interpol investigates: The
Serpent 14:00 The dog whis
perer: Fear of dogs 15:00 The
dog whisperer: Lotus blossoms
16:00 The dog whisperer: Red
zone 17:00 Earth investigated:
Living on the moon 18:00 The
pack: Lions 19:00 Shark men:
Out for blood 20:00 The dog
whisperer: Gus, Abbey and Vin-
nie 21:00 My 9/11 22:00 Bin
Laden's spy in America 23:00
America's hardest prisons: Cha
os control
Animal Ptanet
07:15 The planet's funniest ani
mals 07:40 Cats 101Manx,
Burmese Siberian, Russian Blue,
Cornish Rex, Singapura 08:35 In
too deep: Alaska 09:00 Ulti
mate air jaws 09:55 Gorilla
school: One year on 10:20 Vet
on the loose 10:50 Miami ani
mal police: Labrador life savers
11:45 E-vets: The interns - On
the brink 12:10 Pet rescue
12:40 Animal cops Phoenix:
Mange misery 13:35 Wildlife
SOS international 14:00
RSPCA: On the frontline 14:30
Cats of claw hill: Feast or famine
14:55 Britain's worst pet 15:25
Dogs 101Bernese Mountain
dog, Afghan, Portugese Water
dog, Cairn Terrier 16:20 Cats
101Manx, Burmese Siberian,
Russian Blue, Cornish Rex, Sin
gapura 17:15 Animal cops Hou
ston: Exodus 18:10 Weird crea
tures with Nick Baker: Worm
lizard 19:10 Planet earth 20:05
Sharkman 21:00 Shark ram
page 1916 22:50 Untamed
uncut: Gaucho, ouch-o! 23:45
Weird creatures with Nick Bak
er: Worm lizard
odd parents 17:35 Barnyard
18:20 True Jackson 18:45 Big
time rush 19:10 iCarly 19:35
Drake Josh 20:00 Zender uit
de ether
08:10 Bakugan 09:00 Your
chart 10:00 Keek dat nou 11:00
Wat te doen voor je poen
11:30 TMF Totally summer
12:00 TMF Superchart 14:00
100% Pop 16:00 Hollywood
buzz 16:30 Wat te doen voor je
poen 17:00 Beach party 18:00
TMF Superchart 20:00 Keek dat
nou 21:00 Wat te doen voor je
poen 21:30 TMF Totally sum
mer 22:00 Best of Gamekings
23:00 TMF Lovesongs
08:55 MTV Breakfast club top
10 09:45 Disaster date 10:10
The hills 10:35 The city 11:00
Run's house 11:25 My super
sweet 1611:50 Punk'd 18:05
The hills 18:35 The city 19:00
Hard times 19:25 Room raiders
19:55 My life as Liz 20:25 Cribs
20:50 The real world: DC 21:45
The X-Effect 22:10 Jersey shore
23:05 The Dudesons in Ameri
ca 23:30 Nitro circus
06:30 Les précurseurs 07:00
Reflets sud 07:50 Le dessous
des cartes 08:00 Canadees
nieuws 08:30 La grande soif
09:05 TiVi5monde 10:55 Déja
vu 11:20 Paroles de clip 11:30
La vie en vert 12:00 Flash 12:05
Jour de rugby 13:00 Tendance
A13:30 Belgisch nieuws 13:45
Secrets d'histoire 15:35 La peti
te vie 16:00 Nieuws 16:30
Coup de pouce pour la pianète
17:00 Kiosque 18:00 Flash
18:10 Internationales 19:00
Tous a poils! 19:50 Lemons de
style 20:00 Acoustic 20:30
Frans nieuws 21:00 L'inconnu
de Strasbourg 22:35 Une nuit
qu'il était a se morfondre 23:00
Nieuws 23:10 Zwitsers nieuws
23:30 Afrikaans nieuws 23:45
Séraphine
07:00 Tennis 08:30 Game, Set
Mats 09:00 Autosport 09:30
Tennis 11:15 Game, Set Mats
11:45 Superbike corner 12:00
Motorsport: Superbike 12:45
Autosport 15:45 Motorsport:
Superbike 16:30 Wielrennen:
Ronde van Spanje 17:45 Mo-
torsports weekend 18:00 Ten
nis 19:00 Voetbal: Euro 2012
Flash 19:10 Tennis
07:00 World report 07:30 In
side the Middle East 08:00
World report 08:15 CNN mar
ketplace Africa 08:30 Eco solu
tions 09:00 World report 09:15
CNN Marketplace Middle East
09:30 Living golf 10:00 Political
Mann 10:30 Talk Asia 11:00
Larry King live 12:00 World re
port 12:30 World sport 13:00
News special 13:30 Inside Afri
ca 14:00 Fareed Zakaria GPS
15:00 State of the Union with
Candy Crowley 16:00 World re
port 16:30 Eco solutions 17:00
Living golf 17:30 World sport
18:00 Prism 18:45 CNN Mar
ketplace Middle East 19:00 Af
rican voices 19:30 Inside the
Middle fast 20:00 World re
port 20:30 Talk Asia 21:00
World report 21:30 News spe
cial 22:00 Fareed Zakaria GPS
23:00 Best of BackStory 23:30
World sport
EH
06:15 Timmy time 06:25 Roary
de Racewagen 06:35 Dora the
explorer 07:00 Chalkzone
07:50 Winx club 08:15 Fairly
odd parents 08:45 Invisible
network of kids 09:10 iCarly
09:35 Big time rush 10:00
SpongeBob the movie 11:15
Het Huis Anubis 17:10 Fairly