Zeeuws zorrfaëtje met fruit en ijs toe tyfT) mi wn n lYY)Ï\t Snowbase Terneuzen het verhaal van Don Quixote zaterdag 21 augustus 2010 rode schoenen, ski's, blauw pak en helm. Waar is die spiegel als je er eentje nodig hebt? Wouter wenst me succes. „Bij Stevie krijg je het zwaar." Ik ben benieuwd. Op de piste gaat na een stroomstoring die middag het licht aan op het moment dat wij de helling op stappen. Skiërs en snow- boarders, jong en oud, dalen soepel de pis te af. Dat ziet er makkelijk uit. Stevie leert mij stapje voor stapje de begin selen van het skiën. Zodra ik de ene stap onder de knie heb, komt de volgende stap. Van glijden geleidelijk naar 'ploegen' - je ski's in een punt vooruit - naar uiteindelijk bochtjes maken. Voordat ik met de lift mee mag, 'lopen' Stevie en ik zijwaarts de helling op. Dat je vervolgens binnen tien seconden alweer beneden staat, is best frus trerend. Dan gaan wij iets verder naar boven. Dit keer mag ik met de lift mee. „Net als kassa vier bij de Albert Heijn", grapt Stevie. Op de lopende band naar boven mist alleen de cassière aan het einde. Stevie pakt wat sneeuw op en gooit het over zijn schouder op mij. „Het is maar water", roept hij als het in mijn nek belandt. Vlak voor het af stappen verzet ik mijn ski's, zodat ik grip op de band verlies. Bijna val ik achterover. Stevie laat mij achter hem aan skiën over de beginnerspiste. „Als bochtjes maken goed gaat, kunnen we zo nog de grote pis te proberen", zegt hij. Even goed opletten dat ik mijn knieën buig, iets voorover hang, mijn bekken goed draai in de boch ten en mijn handen op de juiste manier voor mij heb. Gelukt! Van kassa vier gaan we nu in de 'echte' skilift. Voor ik het weet, word ik naar boven ge trokken. Ski's recht houden, anders ga ik nog onderuit. Deze lift gaat tenminste snel ler. In mum van tijd staan Stevie en ik bo ven. Aan de ene kant het uitzicht over de omgeving, aan de andere kant de diepte van de piste. De helling is aan het begin 28 procent, daarna 25 procent en aan het ein de 23 procent. In plaats van het 'ploegen' met de ski's, leert Stevie mij om parallel te skiën, met de ski's naast elkaar. Volgens mij zie ik er al minder stuntelig en onwennig uit, want ik ga gecontroleerd naar beneden. Heerlijk gevoel dat het lukt. Eigenlijk maakt het mooie weer buiten het skiën alleen maar leuker. De piste is rusti ger dan in de winter en na de les kunnen wij lekker buiten zitten met korte mou wen. Stevie vertelt over zijn carrière. Als vijfjarig jongetje stond hij al op de latten. Hij geeft nu twintig jaar les, waarvan twee jaar bij Snowbase. Daarnaast traint en coacht hij ook nog. Acht jaar lang was hij coach van het Belgische nationale skiteam. Nu snap ik waarom het zo goed ging. Verbazing wekkend genoeg ben ik niet gevallen - dat was dus toch maar een droom. Snowbase Terneuzen is dagelijks geopend van 11.00 tot 23.00 uur. In de winter is dit van 10.00 tot 23.00 uur. De beginnerspiste is 110 meter lang en de grote piste 220 meter. De binnentemperatuur is -4 graden Cel- cius. De hoogte van de grote piste is 41 meter. Tijdens de zomermaanden kunnen kinderen deelnemen aan snowcamps. Informatie en tarieven op www.snowba- se.nl. mosselen geserveerd kunnen worden met een mosterdsaus. Ook adviseert hij nog een bijpassend zo mers nagerecht. Cappuccino van rood fruit met vanille- ijs Ingrediënten (voor 4 personen) 6 dl ongezoete frambozencoulis 6 dl ongezoete aardbeiencoulis 40 gr wine basterdsuiker 8 verse aardbeien 24 verse frambozen 12 verse bramen 20 verse bosbessen 4 takjes munt vanilleijs Bereidingswijze Neem 4 leuke glazen en verdeel daar het fruit over. Meng de frambozencoulis, aard beiencoulis en suiker voeg dit toe aan het glas met fruit. Doe daarna een bol vanille ijs in het glas en garneer het dessert met een takje munt. met o.a.Peter Faber, Sophie van Hovtema en Ruud Hermans regie Willem Nijssen, arrangementen Rieks Veunkoi locatie-muziektheater nabij de toerit nieuw aquaduct 'Dampoort', (zijde Nw.- en St. Joosland) donderdag 9 t/m zaterdag 11 september, 20.00 uur; zondag 12 september, 15.00 uur. entree 12,50. reserveren: www.theaterverkoopzeeland.nl informatie en route: www.demanvanlamancha.nl of www.theaterdewegwijzer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 145