Zeilmeisje Laura: Lekker puh! RECHTSZAAK Veertienjarige mag de wereld rondzeilen verder Kleuter gedood in wasdroger Slangenkuil in Belgisch huis HILTON LUXEMBURG Wisselend bewolkt, 21 Honderd jaar geleden steeg de eerste Nederlander op 10 Zieke Bram Som kan zijn Europese titel niet verdedigen 22 WOENSDAG 28 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 174-los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Cornelleke Blok den osse - „Éérst wil ik Guppy omarmen!" Meteen na het verlos sende telefoontje over de uit spraak van de rechter heeft Laura Dekker even geen tijd voor een fo to. Ze springt het dek op en knuf felt de mast van haar boot innig. Laura's oma Riek kijkt toe met tra nen in haar ogen. „Ze mag gaan!" Zeeland: 2 en 3, 17 tot en met 21; Binnenland: 4 tot en met 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 22 tot en met 25; Televisie: 30 en 31; Bijlage: Zomer. ashbourne - Een Brits jongetje van vier jaar oud is om het leven gekomen door een bizar en tra gisch ongeval. Tijdens het spelen van verstoppertje kroop Sonny Gibson in een wasdroger, waarna hij de deur sloot. Zijn moeder was op dat moment boodschappen aan het doen en vier halfbroers en -zussen van 15, 17, 19 en 20 jaar zouden een oogje in het zeil hou den. De kleuter werd pas na ruim een uur ontdekt toen zijn moeder weer thuiskwam. Te laat, want het jongetje bleek al overleden. Waar schijnlijk is hij gestikt, meldde de Britse krant The Daily Mirror giste ren. Het ongeval deed zich maan dag voor in Ashbourne, een plaats ten noorden van Birmingham. beringen - De Belgische politie heeft in een huurwoning in Berin gen 31 slangen, 87 muizen en 166 ratten in beslag genomen en laten verwijderen. Onder de slangen was een boa van bijna 3 meter. De burgemeester gaf opdracht tot de ingreep na onder meer klach ten van buurtbewoners wegens overlast en geurhinder. Bovendien kwamen de veiligheid en de ge zondheid in het gedrang, meldden Belgische media gisteren. Enkele slangen waren al ontsnapt. De verzameling slangen bestond uit baardagamen, boa's, pythons en korenslangen. De ratten en mui zen werden gekweekt om aan de reptielen te voeren. De dieren kre gen tijdelijk onderdak in een na- tuurcentrum. Het lukt Laura om als jongste zeil ster ooit een wereldreis te maken reacties: 446 Kabinet WD, PW en CDA is goed voor het land eens 61% oneens M 39% 11688 555530" De rechter in Middelburg oordeel de gisteren dat de ouders van het veertienjarige 'zeilmeisje' mogen beslissen of hun dochter de we reld rond gaat zeilen. Laura staat daarmee niet langer onder toe zicht van Bureau Jeugdzorg. Laura bruist van energie, loopt hy peractief en met een glimmend ge zicht over de boot, die in de jacht haven van Den Osse bij Brouwers haven ligt. Ze doet een dansje met haar hond Spot, die al net zo vro lijk is. „Ie moet helemaal niet blij zijn", fluistert Laura het dier pla gend toe. „Ik moet je nu heel lang missen." Haar telefoon rinkelt bijna non-stop. „Iedereen wil me feliciteren", zegt ze lachend. Tussen alle drukte door heeft Lau ra even tijd om te reageren op de uitspraak van de rechter. „Ik ben te blij voor woorden", zegt ze nog enigszins beduusd. „Ik dacht eerst dat het een grapje was, maar dit is héél cool, echt een last die van me afvalt. Ik moest steeds dingen rege len voor de Kinderbescherming. Het is best lastig om een jaar lang zó onder druk te staan. Nu kan ik me met mijn reis bezighouden." Laura wil deze of volgende week wegvaren. „Mijn vader vaart mee tot Portugal. Dat wil-ie graag om Laura Dekker omarmt de mast van haar boot Guppy, meteen na de uitspraak van de rechter. Ze mag de wereld rondzeilen. alles goed te testen. We gaan hier weg als alles klaar is. Ik hoef alleen de boot nog op te ruimen." Span nend? „Néé, ik heb er vooral heel erg veel zin in!." Ze trekt een lange neus naar ieder een die vindt dat een veertienjari ge te jong is om de wereld rond te varen. „Het is onnozel. Iedereen heeft een eigen ik. Je moet niet kij ken naar leeftijd, maar hoe ie mand is. Ik ben opgegroeid met zeilen. Sommige mensen van acht tien zouden zo'n reis nog steeds niet kunnen maken, maar mis schien kan iemand van tien het ook wel. Ik heb de strijd gewon nen. Nu denk ik: lekker puh! Zie je wel dat ik het kan!" Ook de telefoon van Laura's vader Dick staat roodgloeiend. Hij wordt bedolven onder media-aandacht. „Het is een pak van mijn hart. Lau ra heeft er lang genoeg voor ge foto Dirk-Jan Gjeltema vochten. Ik heb er ook gemengde gevoelens over. Aan de ene kant ben ik blij, maar het is natuurlijk niet leuk dat je kind weggaat." pagina 2 en 3: verantwoordelijk heid bij ouders pagina 3: commentaar f i Zie www.kras.nl/50846 Inclusief ontbijt! Alléén te boeken t/m 22/8! Prijsverlaging tot 20 p.p.! waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1