in play-offs 29 Veel afzeggingen voor FBK-games Ferrari staat aan vooravond jubileum Beachvolleybal op de Brouwersdam Goedegebure kiest ook voor RCS 'Ik kan vaak niet aangeven waarom het slecht gaat en ook niet waarom ik goed speel' vrijdag 28 mei 2010 HiHsnni jean Paul de Bruijn door Frits Bakker RIDDERKERK - Het ijskonijn op de blauwe lakens was weer van vlees en bloed. De Zeeuwse biljarter Jean Paul de Bruijn had weken lang met sombere blikken naar de ballen op tafel gekeken. De omslag van een slechte periode diende zich gisteren aan in de play-offs om de landstitel driebanden. De Hulstenaar ging in het toer nooi voor teams van start met een overwinning op Frans van Kuyk (50-31 in 32 beurten) en gaf de voorzet die zijn medespelers van Delta moesten inkoppen. Dat ge beurde niet: Delta reed een scheve schaats. Henk Habraken, Eddy Lep- pens en Peter de Backer gingen on deruit, waardoor de uitgangsposi tie voor vandaag (een 6-2-achter- stand) niet al te gunstig is. Het toernooi, geopend door de schaatsmeisjes Marianne Timmer, Annette Gerritsen en Margot Boer, die toevallig op trainings kamp zijn in hetzelfde hotel in Ridderkerk waar het NK wordt ge speeld, moet in vier dagen de nieu we kampioen aanwijzen. Delta uit Sluiskil werd ondanks een slechte generale in de bekerfinale gezien als één van de kanshebbers. Daarvoor is vandaag een spectacu lair herstel nodig na de openings séance tegen Crystal Kelly. De re turn moet worden gewonnen, minstens met 6-2, maar dan nog zullen de caramboles beslissen over wie op zaterdag en zondag de finale speelt tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Van Donge en De Roo en Snellen Recycling. De 72-jarige Raymond Ceulemans onthulde gisteren voor de start de strategie van de tegenstander van Delta. „Winnen is niet het belang rijkste, wel het enige dat telt", zei de oude maestro. Hij voegde de daad bij het woord en versloeg dividueel, vanaf 19.00 uur. ZATERDAG Nacompetitie. Behoud/promotie eerste klasse zater dagvoetbal: GPC Vlissingen-Sliedrecht. Locatie: veld Tholense Boys. Aanvang: 15.00 uur. Promotie tweede klasse: VCK-De Meeu wen. Locatie: sportpark Oosterloo in Domburg. Aanvang: 14.30 uur. Vriendschappelijk: Thools elftal-Reimers- waal elftal (15.00 uur, VV Smerdiek). Derde Stefan Moens Memorial jeugd- toernooi. Voetbaltoernooi voor eerste jaars D-pupillen. Deelnemers: ADO Den Haag, RBC, NAC, NEC/TOP Oss, FC Den Bosch, AA Cent, JVOZ, Lewedorpse Boys/Nieuwdorp. Aanvang: 10.30 uur. Lo catie: terrein Lewedorpse Boys. ZONDAG Nacompetitie. Behoud/promotie hoofd klasse zondagvoetbal. RCS-Desk. Loca tie: terrein Halsteren. Aanvang: 14.30 uur. Promotie naar derde klasse zondag voetbal. Patrijzen-Hoeven. Locatie: ter rein Odio in Ossendrecht. Aancvang: 14.30 uur. Eerste Roel Franse Memorial jeugdtoer- nooi. Toernooi voor tweedejaars E-pupil- Henk Habraken. Jean Paul de Bruijn poetste op hetzelfde mo ment het slechte gevoel van de laatste weken weg met een partij die hem weer wat vertrouwen geeft. De Brabander Frans van Kuyk werd kansloos van tafel ge veegd, maar vraag niet waarom de Hulstenaar nu opeens wel de vorm had waaraan het zo lang had ontbroken. „Biljarten is geen wis kunde", sprak hij filosofisch. „Ik kan vaak niet aangeven waarom het slecht gaat en ook niet waar om ik goed speel. Het is een com binatie van gevoel, vertrouwen, frisheid, maar ik heb wel eens we reldpartijen gespeeld op dagen dat ik me rotslecht voelde." Met het besef dat hij zelf niet tot de wereld top behoort in driebanden stapt hij makkelijker over decepties heen dan vroeger. „Ik kan heel af en toe een speler uit de top vijf ver slaan, maar vaak is het andersom. Daar heb ik mee leren leven." Het slechte vormpeil in de week van de bekerfinale had onder meer te maken met een teleurstel lend EK bandstoten, een discipline waarin De Bruijn wel tot de beste spelers van de wereld behoort. „Ik had het eerlijk gezegd niet ge dacht, maar dat heeft toch zijn spo ren nagelaten. Het was een pijnlij ke ervaring, zo goed spelen en toch niet eens de finale halen." Van de andere drie Delta-spelers kwam Peter de Backer op de ope ningsdag het dichtst bij de winst. De Belg kwam na een barslechte start terug in de partij met een se rie van veertien. „Daarna miste ik drie penalty's op cruciale momen ten en gaf ik het nog uit handen." Eddy Leppens stuitte op de vrij wel ongenaakbare Frédéric Caudron: 50-37 in 17 beurten. Henk Habraken moest Raymond Ceulemans voorrang verlenen: 50-35 in 40 beurten. len. Deelnemers: Ajax, ADO Den Haag, Roda JC, NEC/TOP Oss, Helmond Sport, AA Cent, JVOZ, Lewedorpse Boys/Nieuwdorp. Aanvang: 10.30 uur. Lo catie: terrein Lewedorpse Boys. WIELRENNEN VRIJDAG Auto De Laat Wielerfeest. Locatie: Oude Rijksweg, 's-Heer Arendskerke. 17.30 uur: amateurs 40+. 18.45 uur: ama teurs B. 20.00 uur: amateurs A. Inschrij ven: feesttent Deestraat, 's-Heer Arends kerke. ZATERDAG Auto De Laat Wielerfeest. Locatie: Oude Rijksweg, 's-Heer Arendskerke. 13.00 uur: Delta dikke bandenraces. 14.00 uur: jeugd (racefietsen). 15.00 uur: S/P-klasse. 16.00 uur: ID-renners (Neder lands kampioenschap). 17.00 uur: promi- nentenrace. 19.00 uur: series dernyrace. 20.00 uur: finale dernyrace. ZONDAG Ronde van Ovezande. Locatie: Hoofd straat, Ovezande. 13.15 uur: amateurs 40+. 13.16 uur: S/P-klasse. 14.30 uur: amateurs A. 14.31 uur: amateurs B. In schrijven: café De Zak, Hoofdstraat, Ove zande. HENGELO - Wereldkampioen 800 meter Mbulaeni Mulaudzi heeft moeten afzeggen voor de FBK-ga mes in Hengelo. De Zuid-Afrikaan se atleet was betrokken bij een on geluk en raakt dusdanig gebles seerd dat hij de wedstrijd van ko mende zondag, waar hij het onder meer moest opnemen tegen de Ne derlandse toppers Bram Som en Arnoud Okken, moet missen. Het is de zoveelste tegenvaller voor de organisatie, al zegt Jan Arie Bijl van de FBK-games „dat er zondag nog altijd een wedstrijd van we reldniveau staat in Hengelo". De afgelopen dagen hebben veel at leten zich afgemeld bij de organisa tie. Op de 100 meter ontbreekt on der meer de Amerikaan Darvis Pat- ton (beste tijd 9,93 seconden). Ook een van de beoogde sterren van de FBK-games, de tweevoudig Olympisch kampioen Kenenisa Be- kele (Ethiopië) komt niet in actie op de 3000 meter in Hengelo. Hij heeft een kuitblessure. Wereldkam pioen Ryan Brathwaite kan niet ISTANBOEL - Ferrari maakt zich op voor een nieuwe mijlpaal in de Formule 1. De fameuze Italiaanse renstal beleeft komend weekeinde in Istanboel zijn achthonderdste Grand Prix. Ferrari is de enige ren stal die vanaf het begin van het we reldkampioenschap in 1950 onafge broken meedoet in de koningsklas se van de autosport. In de 799 races die voorafgingen aan de Grote Prijs van Turkije, be haalde Ferrari 211 overwinningen, 632 podiumplaatsen en 203 polepo- sitions. De 'Scuderia' komt in Istanboel aan de start met Fernando Alonso en Felipe Massa. Laatstgenoemde Braziliaan kan de beste papieren overleggen, want hij won de Grote Prijs van Turkije vanaf 2006 drie keer op rij. meedoen op de 110 meter horden, datzelfde geldt voor Terrence Trammell en David Payne. Ook de Nederlandse atleten heb ben te kampen met een blessure- golf. 8oo-meterloper Robert Lat houwers wil eerst van alle pijntjes verlost zijn, alvorens hij een nieu we poging waagt zich te kwalifice ren voor het Europees kampioen schap van komende zomer. Gregory Sedoc (110 horden) moest zich eveneens afmelden, net als Rutger Smith (discuswerpen). fwci—i—Mi—imi 11'Hum——■winmiiiiurniiiiiinmi—iiiniiiin n 11111 n 1111 Min— ■min 11 1111 inwii Ferrari viert de achthonderdste Grand Prix vooral virtueel. Op de website komt dit weekeinde een speciaal gedeelte waarin oud-kam pioenen van Ferrari, onder wie Ni- ki Lauda, Michael Schumacher en Kimi Raikkönen, hun gelukwen sen overbrengen. Op de rode boli des van Massa en Alonso zal een speciaal logo prijken. Luca di Montezemolo, de hoogste baas van Ferrari, roemde de presta ties van de sportwagen in de For mule 1. Met onder meer vijftien wereldtitels, de meeste Grand-Prix- zeges en podiumplaatsen is de ren stal de absolute recordhouder. „We zijn vervuld met tevreden heid en trots bij Ferrari. Het is leuk om terug te kijken op al die topprestaties", aldus Di Monteze molo. OOST-SOUBURG - Sander Goedege bure keert VC Vlissingen de rug toe. De verdediger speelt komend seizoen voor RCS, dat zondag in het beslissingsduel met Desk pro motie naar de hoofdklasse kan af dwingen. Goedegebure maakt al zeven sei zoenen deel uit van de eerste selec tie van Vlissingen en speelde daar voor jarenlang in de jeugd van de Walcherse club. Voor RCS is de centrale verdediger een welkome versterking, omdat Gérard de Nooijer een punt achter zijn car rière zet. Goedegebure is de tweede speler die deze week de overstap maakt van Vlissingen naar RCS. Eerder werd al bekend dat Rudley St Jago terugkeert bij de Oost-Souburgse voetbalvereniging. MIDDELBURG - Zo'n vijfhonderd be- achvolleyballers worden komend weekeinde verwacht op de Brou- wershavendam. Onder hen be vindt zich ook het puikje van het Nederlandse beachvolleybal. Zij zullen in de eredivisie strijden voor de hoogste eer. De Zeeuwse aas is Timko Lokerse uit Dishoek. Lokerse reikte met zijn partner Bart Bolsterlee in het pinkster- weekeinde tot de finale van de ere divisiewedstrijd in Sint Anthonis. Daarin strandde het koppel tegen het internationaal gelouterde kop pel Reinder Nummerdor en Ri chard Schuil. Dit winnende duo staat niet op de startlijst op de Brouwersdam. Daar wordt de derde van negen eredivisiewedstrijden gespeeld. Eind juli doet het circuit ook nog Vlissingen aan met zowel de man nen als vrouwen. Een week later spelen de vrouwen in Vrouwenpolder nog hun laatste wedstrijd, voordat medio augustus de finale in Scheveningen wordt gespeeld. De Brouwersdam huist het volledi ge pakket. Dat betekent dat in de eredivisie zowel door de mannen als de vrouwen wordt gespeeld. Ook landt het Palm Beach Life Cir cuit waaraan jong en oud, top en flop, groot en klein kunnen deelne men. Vandaag opent het volleybal- weekeinde met een beachvolleybal- clinic voor 250 schoolkinderen. De organisatie van de FBK-games krijgt de ene tegenvaller na de andere te verwerken. Ook de wereldkampioen op de 800 meter Mbulaeni Mulaudzi heeft noodgedwongen moeten afzeggen. foto Kerim Okten/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69