sport 129 Wielergala voor jong en oud in play-offs Brouwersdam maakt zich op voor groot beachvolleybaltoernooi 'Ik kan vaak niet aangeven waarom het slecht gaat en ook niet waarom ik goed speel' vrijdag 28 mei 2010 W door Frits Bakker Jean Paul de Bruijn door Frits Bakker RIDDERKERK - Het ijskonijn op de blauwe lakens was weer van vlees en bloed. De Zeeuwse biljarter Jean Paul de Bruijn had weken lang met sombere blikken naar de ballen op tafel gekeken. De omslag van een slechte periode diende zich gisteren aan in de play-offs om de landstitel driebanden. De Hulstenaar ging in het toer nooi voor teams van start met een overwinning op Frans van Kuyk (50-31 in 32 beurten) en gaf de voorzet die zijn medespelers van Delta moesten inkoppen. Dat ge beurde niet: Delta reed een scheve schaats. Henk Habraken, Eddy Lep- pens en Peter de Backer gingen on deruit, waardoor de uitgangsposi tie voor vandaag (een 6-2-achter- stand) niet al te gunstig is. Het toernooi, geopend door de schaatsmeisjes Marianne Timmer, Annette Gerritsen en Margot Boer, die toevallig op trainings kamp zijn in hetzelfde hotel in Ridderkerk waar het NK wordt ge speeld, moet in vier dagen de nieu we kampioen aanwijzen. Delta uit Sluiskil werd ondanks een slechte generale in de bekerfinale gezien als één van de kanshebbers. Daarvoor is vandaag een spectacu lair herstel nodig na de openings séance tegen Crystal Kelly. De re turn moet worden gewonnen, minstens met 6-2, maar dan nog zullen de caramboles beslissen over wie op zaterdag en zondag de finale speelt tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Van Donge en De Roo en Snellen Recycling. De 72-jarige Raymond Ceulemans onthulde gisteren voor de start de strategie van de tegenstander van Delta. „Winnen is niet het belang rijkste, wel het enige dat telt", zei de oude maestro. Hij voegde de daad bij het woord en versloeg Henk Habraken. Jean Paul de Bruijn poetste op hetzelfde mo ment het slechte gevoel van de laatste weken weg met een partij die hem weer wat vertrouwen geeft. De Brabander Frans van Kuyk werd kansloos van tafel ge veegd, maar vraag niet waarom de Hulstenaar nu opeens wel de vorm had waaraan het zo lang had ontbroken. „Biljarten is geen wis kunde", sprak hij filosofisch. „Ik kan vaak niet aangeven waarom het slecht gaat en ook niet waar om ik goed speel. Het is een com binatie van gevoel, vertrouwen, frisheid, maar ik heb wel eens we reldpartijen gespeeld op dagen dat ik me rotslecht voelde." Met het besef dat hij zelf niet tot de wereld top behoort in driebanden stapt hij makkelijker over decepties heen dan vroeger. „Ik kan heel af en toe een speler uit de top vijf ver slaan, maar vaak is het andersom. Daar heb ik mee leren leven." Het slechte vormpeil in de week van de bekerfinale had onder meer te maken met een teleurstel lend EK bandstoten, een discipline waarin De Bruijn wel tot de beste spelers van de wereld behoort. „Ik had het eerlijk gezegd niet ge dacht, maar dat heeft toch zijn spo ren nagelaten. Het was een pijnlij ke ervaring, zo goed spelen en toch niet eens de finale halen." Van de andere drie Delta-spelers kwam Peter de Backer op de ope ningsdag het dichtst bij de winst. De Belg kwam na een barslechte start terug in de partij met een se rie van veertien. „Daarna miste ik drie penalty's op cruciale momen ten en gaf ik het nog uit handen." Eddy Leppens stuitte op de vrij wel ongenaakbare Frédéric Caudron: 50-37 in 17 beurten. Henk Habraken moest Raymond Ceulemans voorrang verlenen: 50-35 in 40 beurten. bal. Locatie: sportpark De Veerse Poort in Middelburg. Inschrijven, als team of in dividueel, vanaf 19.00 uur. ZATERDAG Nacompetitie. Behoud/promotie eerste klasse zater dagvoetbal: GPC Vlissingen-Sliedrecht. Locatie: veld Tholense Boys. Aanvang: 15.00 uur. Promotie tweede klasse: VCK-De Meeu wen. Locatie: sportpark Oosterloo in Domburg. Aanvang: 14.30 uur. Derde Stefan Moens Memorial jeugd- toernooi. Voetbaltoernooi voor eerste jaars D-pupillen. Deelnemers: ADO Den Haag, RBC, NAC, NEC/TOP Oss, FC Den Bosch, AA Cent, JVOZ, Lewedorpse Boys/Nieuwdorp. Aanvang: 10.30 uur. Lo catie: terrein Lewedorpse Boys. ZONDAG Nacompetitie. Behoud/promotie hoofd klasse zondagvoetbal. RCS-Desk. Loca tie: terrein Halsteren. Aanvang: 14.30 uur. Promotie naar derde klasse zondag voetbal. Patrijzen-Hoeven. Locatie: ter rein Odio in Ossendrecht. Aancvang: 14.30 uur. Eerste Roel Franse Memorial jeugdtoer- nooi. Toernooi voor tweedejaars E-pupil- 'S-HEER ARENDSKERKE - De jongste jeugd rijdt rond met zijwieltjes, de oud-kampioen ]o de Roo stort zich nog in een race voor promi nenten. Het wielergala in 's-Heer Arendskerke, dat vandaag en mor gen wordt gehouden, is een evene ment voor jong en oud. „We kij ken altijd weer naar iets nieuws", zegt Sacco Paauwe, één van de or ganisatoren van het comité dat Dikke banden, ID-renners, ama teurs en derny's heeft vastgelegd voor de tweedaagse. Het Nederlands kampioenschap voor ID-renners is één van de hoogtepunten. Joannathan Duin- kerke uit Goes, die opzien baarde door in de Giro-etappe naar Mid delburg kilometers lang mee te rij den tussen de wielen van de profs en daarna zijn verhaal deed in tv-programma's, verdedigt de titel die hij in 2008 en 2009 haalde. Hij voelt zichzelf redelijk in vorm, won al de Ronde van Stampersgat in een sprint, zoals hij vorig jaar ook de nationale titel haalde in een massasprint. „Het hangt er vanaf hoe de koers verloopt", kijkt hij vooruit naar zaterdag. „Zijn we vroeg weg met een groepje, dan geef ik mezelf wel kans voor de topdrie." Zijn belangrijkste concur renten zijn Tonnie Hoogstraten uit Terneuzen en Gert Jan Hamers uit Tilburg. „Ik heb veel getraind, ook op dagen dat het niet zulk best weer was, maar misschien heb ik iets te vroeg gepiekt. Ik ben niet super, wel goed", vertelt Duin- kerke. Het dernyspektakel wordt ook een publiektrekker. Met gangmakers als Joop en Michael Zijlaard en Walter Huijbrechts komen een dertigtal renners in actie in de se ries en de finale. „Zelf vind ik de wedstrijden met Dikke banden ook elk jaar een geweldig evene ment", verzekert Paauwe. „Dan le veren de kleintjes mooie gevech ten op fietsjes met zijwielen en staan vaders, moeders en opa's langs de kant om ze aan te moedi gen." De Stichting Wielerbelangen 's- Heer Arendskerke, die sinds dit jaar ook de toerclub met 45 leden onder zijn vleugels heeft, houdt van vernieuwingen nadat vijftien jaar geleden werd gekozen voor de formule van een tweedaags festijn. „We zijn financieel weliswaar ge bonden, maar proberen binnen het budget zo veel mogelijk te orga niseren. Het streven is om voor al le categorieën en klassen iets te doen." De prominentenrace staat voor het eerst op het programma, maar heeft nu al een bezetting van vijf tig renners. Jo de Roo, Kees Bal en Peter Hoondert, van wie het ver zoek kwam om deze race te hou den, zijn bekende renners uit het verleden. Ook andere ex-profren- ners en amateurs komen aan de start. De race zit morgen tussen het NK voor ID-renners en de derny's, die de tweedaagse in de avonduren om 19.00 en 20.30 uur afsluiten. Om mee te doen aan de dernyrace kunnen renners met enige erva ring zich opgeven. Het programma wordt vanavond om 17.30 uur geo pend met een wedstrijd voor ama teurs 40+, daarna rijden de ama teurs B en amateurs B van TMZ. Morgenmiddag hervat het pro gramma met de Dikke banden om 13.00 en 14.00 uur. De SP-klasse start om 15.00 uur, het NK voor ID-renners is om 16.00 uur, voor dat de derny's als uitsmijter over het parkoers rijden. len. Deelnemers: Ajax, ADO Den Haag, Roda JC, NEC/TOP Oss, Helmond Sport, AA Gent, JVOZ, Lewedorpse Boys/Nieuwdorp. Aanvang: 10.30 uur. Lo catie: terrein Lewedorpse Boys. WIELRENNEN VRIJDAG Auto De Laat Wielerfeest. Locatie: Oude Rijksweg, 's-Heer Arendskerke. 17.30 uur: amateurs 40+. 18.45 uur: ama teurs B. 20.00 uur: amateurs A. Inschrij ven: feesttent Deestraat, 's-Heer Arends kerke. ZATERDAG Auto De Laat Wielerfeest. Locatie: Oude Rijksweg, 's-Heer Arendskerke. 13.00 uur: Delta dikke bandenraces. 14.00 uur: jeugd (racefietsen). 15.00 uur: S/P-klasse. 16.00 uur: ID-renners (Neder lands kampioenschap). 17.00 uur: promi nentenrace. 19.00 uur: series dernyrace. 20.00 uur: finale dernyrace. ZONDAG Ronde van Ovezande. Locatie: Hoofd straat, Ovezande. 13.15 uur: amateurs 40+. 13.16 uur: S/P-klasse. 14.30 uur: amateurs A. 14.31 uur: amateurs B. In schrijven: café De Zak, Hoofdstraat, Ove zande. Peter de Regt, Peter Kleij, Sjaak Dalebout, Sacco Paauwe en Kees Beenhakker (vlnr) van het wielercomité 's-Heer Arendskerke. foto Izaak Verkeste n 1 1 iii ifiiiiii' ir iJiiiiii i 1*1 i'Wnir iHniianiiir 1 i—ïilf l door Rudy Boogert MIDDELBURG - Zo'n vijfhonderd be- achvolleyballers worden komend weekeinde verwacht op de Brou wersdam. Onder hen bevindt zich ook het puikje van het Nederland se beachvolleybal. Zij zullen in de eredivisie strijden voor de hoogste eer. De Zeeuwse aas is Timko Lo- kerse uit Dishoek. Lokerse reikte met zijn partner Bart Bolsterlee in het pinkster- weekeinde tot de finale van de ere divisiewedstrijd in Sint Anthonis. Daarin strandde het koppel tegen het internationaal gelouterde kop pel Reinder Nummerdor en Ri chard Schuil. Dit winnende duo staat niet op de startlijst op de Brouwersdam. Daar wordt de derde van negen eredivisiewedstrijden gespeeld. Eind juli doet het circuit ook nog Vlissingen aan met zowel de man nen als vrouwen. Een week later spelen de vrouwen in Vrouwenpolder nog hun laatste wedstrijd, voordat medio augustus de finale in Scheveningen wordt gespeeld. De Brouwersdam huist het volledi ge pakket. Dat betekent dat in de eredivisie zowel door de mannen als de vrouwen wordt gespeeld. Ook landt het Palm Beach Life Cir cuit waaraan jong en oud, top en flop, groot en klein kunnen deelne men. Vandaag opent het volleybalweek- einde met een beachvolleybalcli- nic voor 250 schoolkinderen. TENNIS Parijs. Roland Garros. Vrouwen, tweede ron de: Groth (Aus)-Date Krumm (Jap) 6-0 6-3, Klejbanova (Rus/28)-lvanovic (Ser) 6-3 6-0, Schiavone (lta/17)- Ferguson (Aus) 6-2 6-2, Li Na (Chn/11)-Cohen-Aloro (Fra) 6-2 6-2, Woz- niak (Can) -Bondarenko (Oek/32) 6-4 6-1. WIELRENNEN Ronde van België. Tweede etappe Eeklo - Knokke-Heist: 1. Van Hummei (Ned) 162,7 km 3.47.53, 2. Bozic (Slv), 3. Casper (Fra), 4. Galimzjanov (Rus), 5. Dumoulin (Fra), 6. Mata (Spa)' 8. Van Dijk, 15. De Kort, 17. Veelers, 30. Moerenhout, 31. Posthuma, 46. Tankink. Algemeen klassement: 1. Gilbert (Bel) 7.29.55, 2. Martias (Fra) 0.10, 3. Vaitkus (Lit), 4. Boucher (Fra) 0.14, 5. Vanlandschoot (Bel), 6. Van Hummel 0.23' 10. Van Dijk 0.30, 11. Veelers 0.31, 26. De Kort 0.33, 34. Posthuma, 40. Moerenhout, 50. Ruijgh. Ronde van Italië. Achttiende etappe, Levico Terme - Brescia: 1. Greipel (Dui) 156 km in 3.14.59, 2. Dean (NZe), 3. Dall'Antonia (Ita), 4. Henderson (NZe), 5. Hondo (Dui), 6. Brown (Aus), 7. Haedo (Arg), 8. Elijzen (Ned), 9. Sabat- ini (Ita), 10. Bonnet (Fra), 28. Mollema, 40. Kruijswijk, 59. Weening, 88. Van Emden, 94. Stamsnijder, 97. Engels, 147. Flens 3.12. Algemeen klassement: 1. Arroyo 76.26.37, 2. Basso 2.27, 3. Porte (Aus) 2.44, 4. Evans 3.09, 5. Sastre 4.41, 6. Nibali (Ita) 4.53, 7. Vino- koerov (Oek) 5.12, 8. Scarponi (Ita) 5.24, 9. Cunego (Ita) 9.21, 10. Kiserlovski (Kro) 9.32, 16. Mollema 15.24, 23. Kruijswijk 32.39, 30. Weening 43.33, 110.- Stamsnijder 2.31.11, 115. Elijzen 2.33.34, 121. Van Emden 2.42.46, 132. Engels 2.52.39, 146. Flens 3.10.24.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31