foor routine en rijpheid 'Braafheid en Anita dicht bij elkaar' ledereen in de Giro is bang voor de Gavia sport 7 Vader en twee zoons Beilo zijn in training voor PZC Familieloop Kom naar de clinic! Etappezege voor Van Hummel in Ronde van België Robbenspeelt liefst op rechts Vrijwilligers Startnummers vrijdag 28 mei 2010 Arjen Robben speelt ook bij het Nederlands elftal het liefst op de rechterflank. Dat verklaarde de sterspeler gisteren na zijn eerste training met de selectie van Oranje. „Het lijkt me duide lijk dat ik me nu aan de rechterkant prima op mijn gemak voel", zei hij. door Roel Wiche SEEFELD - Na bijna drie weken van observeren en fijn slijpen heeft Bert van Marwijk zijn elitetroepen voor Zuid-Afrika definitief aange wezen. De bondscoach kiest uitein delijk voor een selectie waarin de 'buitenlanders' domineren en stuurde gisteren vier spelers uit de eredivisie naar huis: de verdedi gers Ron Vlaar (Feyenoord) en Vurnon Anita (Ajax), controleur Orlando Engelaar (PSV) en vleu gelspits Jeremain Lens (AZ). Van Marwijk gaf gisteren op het trainingscomplex in Seefeld toe dat hij wel eens gemakkelijkere be sluiten heeft moeten nemen. Pas diep in de nacht na de interland te gen Mexico hakte hij de laatste knoop (Anita niet, Braafheid wel) door. Maar uiteindelijk kiest hij toch voor een selectie die past bij zijn profiel als bondscoach: routi ne, rijping en de ervaring van een buitenlandse competitie prefere ren boven talent en speelsheid. Slechts negen voetballers uit de eredivisie maken deel uit van de WK-brigade van 23 man. Van Mar wijk constateerde al vele malen tij dens zijn tweejarige regime dat de kloof tussen Nederland en de Eu ropese grootmachten verontrus tend groeit. Al zei hij gisteren dat hij zich bij zijn keuze voor de vier afvallers niet speciaal door die fac tor heeft laten leiden. De namen van het kwartet ston den op de shortlist met mogelijke kandidaten, al was het bedanken van Anita enigszins verrassend. De Ajacied kan zowel als links- en rechtsback uit de voeten en leek de afgelopen weken de gunst van de bondscoach te winnen. Zeker omdat concurrent Edson Braafheid bepaald geen onsterfe lijk seizoen achter de rug heeft op de bank bij Bayern München en - na de winterstop - Celtic. Maar na lang dubben koos Van Marwijk toch voor de speler die de eredivi sie dacht te zijn ontgroeid. Jere main Lens valt in de categorie 'veelbelovend', maar dat is op een groots podium als het WK onvol doende om spelers van HSV (Elia) en Liverpool (Babel) te verdrijven. Ron Vlaar was de meest logische afvaller. Hij had op de trainingen moeite om overeind te blijven en kampte ook met een blessure. En gelaar verloor de strijd van Schaars, met als laatste zetje de po vere invalbeurt tegen Mexico. De definitieve schifting is dus ge maakt, zeventien dagen voor de openingswedstrijd in Johannes burg tegen Denemarken. Maar wie logisch doorselecteert, en waarom zou Van Marwijk dat niet doen, kan nu al tien van de elf namen van de basisopstelling invullen. Ste kelenburg is een zekerheid in het doel en zal voor zich een defensie treffen met Van der Wiel, Heitin- ga, Mathijsen en captain Van Bron- ckhorst. De controleurs zijn Van Bommel en De Jong. Pas in de meest krachtige linie, de aanval wordt het interessant. Zeker is dat Van Persie (spits), Sneijder (regis seur) en Robben (flank, met grote voorkeur voor rechts) zullen spe len, mits ze hun blessuregevoelig heid de baas blijven. De strijd om de laatste positie is inmiddels in volle hevigheid ontbrand, met drie kandidaten vooraan in de vuurlinie. Van der Vaart hoort tot de nu al befaamde 'Grote Vier', Kuijt weet dat de bondscoach al tijd gecharmeerd van hem is en Af- ellay bewees tegen Mexico dat hij een uitzonderlijke dynamiek heeft. Het is het grootste pro bleem, zij het een luxeprobleem, dat Van Marwijk straks zal moeten oplossen. En het zal hem meer kopzorgen opleveren, wellicht, dan het naar huis sturen van vier teleurgestelde internationals. Bert van Marwijk benadruk te gisteren in Seefeld dat de technische staf 'unaniem' was over de keuze van de vier af vallers voor het WK, hoewel er lang over vergaderd was. De bonds coach gaf per speler kort een moti vatie. Over Vurnon Anita: „Braafheid en Anita zaten heel dicht tegen el kaar aan. Vurnon heeft twee leer zame weken gehad en is multifunc tioneel. Hij kan ook op de rechter flank verdedigen. Maar daar heb ben we voor Gregory van der Wiel en Khalid Boulahrouz gekozen. Daarnaast kan zijn concurrent Braafheid ook links in het cen trum van de defensie voetballen." Over Orlando Engelaar: „Hij was van alle afvallers het meest teleur gesteld. Dat snap ik ook wel, hij moet teleurgesteld zijn. Hij zit er vaak bij en was op het EK nog ba sisspeler. Ook over hem hebben we lang nagedacht. door Ad Pertijs BRESCIA - André Greipel greep in Brescia zijn laatste kans. De man die de Giro uiterst moeizaam be gon, won er de massaspurt. „Ik ben mijn team dankbaar dat ze al tijd in me zijn blijven geloven. Ook toen ik door alle ellende naar huis wilde gaan." Alle kans dat de Duitser van HTC Columbia van daag alsnog naar huis gaat. Net als meerdere sprinters. Ze hebben niks meer te zoeken in deze Giro, waarin nog twee zware bergritten en een tijdrit op het programma staan. Eigenlijk ging het gisteren al niet meer over de spurters. Dat de kor te etappe zou uitdraaien op een massasprint, geloofde iedereen wel. Het gesprek van de dag was de 'Gavia', de gevreesde berg die zaterdag kan beslissen over winst en verlies van de ronde. De weers verwachtingen zijn dermate slecht, dat de passage over de Ga via mogelijk wordt geschrapt. „Als het niet blijkt te kunnen, wijken we zaterdag uit naar de Mortiro- lo", zei rondedirecteur Angelo Zo- megnan. De Mortirolo, die vandaag al wordt beklommen, doorkruist de zelfde bergketen zuidwestelijk van de Gavia. Hij is alleen minder hoog: geen 2618 meter, maar 1854 meter. De omleiding is snel ge maakt. „Ik verwacht daarom dat men pas op het laatste moment be slist of we wel of niet over de Ga via gaan", zegt Erik Breukink, de huidige teambaas van Rabobank, die op 5 juni 1988 de meest af schrikwekkende rit ooit over de Gavia won. door Koen de Vries VLISSINGEN - De familie Beilo doet de naam van de PZC Familieloop eer aan. Vader Ronald (52) en zijn zoons Joris (28) en Robbert (18) staan zaterdag 19 juni samen aan de start van de halve marathon. „Ik heb mijn zoons uitgedaagd mee te doen", vertelt Ronald. „Het kostte weinig moeite ze zo ver te krijgen, want we hebben een spor tieve familie. Ik doe al vanaf de eer ste editie mee." De allereerste PZC Familieloop was ook de allereerste loop waar aan Ronald Beilo meedeed. Lang geleden deed hij aan voetbal, ten nis en zaalvoetbal maar daarna viel hij een beetje stil. De Familie loop stimuleerde hem te gaan hardlopen. „Ik heb zittend werk en moest weer wat gaan doen. Ik wilde fit blijven, niet dicht groeien." Nu loopt de patras familias gemid deld drie keer per week hard, meestal 's morgens vroeg. Zo tus sen zes uur en half zeven, als Vlis- singen nog in diepe rust is, trekt hij de deur achter zich dicht. De ene keer kiest hij strand en dui nen als parkoers, de andere keer het Walcherse platteland. De laat ste tijd kiest hij wat meer voor de duinen. „Het stuk tussen Vlissin- gen en Dishoek is heel mooi ge worden", vindt hij. „En ik ben er zo. Ik woon onderaan de Leeuwen- trap, vlakbij de boulevard." Beilo-senior noemt zich 'op een gezonde manier verslaafd'. Hij gaat deze zomer zijn trainingsarbeid verhogen naar vier keer per week, in verband met zijn debuut in de Kustmarathon. „Ik moet eerlijk zeggen dat ik het mis als ik een keer niet gelopen heb. Soms kost het even moeite om op pad te gaan, maar als ik dan vijf minuten bezig ben is het weer lekker. En als ik weer thuis ben, heb ik er nooit spijt van." De afgelopen weken trainde Ro nald Beilo een paar keer met zijn zoons, als voorbereiding op de Fa milieloop. Afgelopen week lieten ze zich in Oostkapelle afzetten en liepen ze terug naar Vlissingen. Joris kent het klappen van de zweep, want hij liep vorig jaar de marathon van Rotterdam. Vroeger was hij voet baller. Enkele knieoperaties dwon gen hem echter te stoppen. Rob bert, die voetbalt in het eerste van Walcheren, heeft wat minder loop ervaring. Hij vindt in tegenstelling tot zijn meeste ploeggenoten hard lopen wel leuk. En dan is er nog een derde zoon, Cesar. Hij is de middelste van de drie en de spor tiefste. Cesar is fanatiek triatleet, maar heeft het rond de 19e juni te druk om aan de Familieloop mee te doen. Over Jeremain Lens: „Lens is nog jong en komt er wel als hij zich zo blijft ontwikkelen. Hij komt nu op dit niveau net iets te kort tegen over concurrenten als Babel, Elia en ook Robben. Maar hij heeft nog een hele toekomst voor zich." Over Ron Vlaar: „Ron voelde dit aankomen. Vijf weken geleden raakte hij bij Feyenoord opnieuw geblesseerd, aan zijn hamstring. Daar heeft hij tijdens ons trainings kamp nog last van gehad." KNOKKE - Kenny van Hummel heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van België gewon nen. De Nederlandse wielrenner van Skil-Shimano was in Knok- ke-Heist de snelste in de massas print. De Sloveen Borut Bozic van de Nederlandse Vacansoleil-ploeg werd tweede voor Jimmy Casper uit Frankrijk. „Ik heb echt naar deze koers ge piekt", jubelde Van Hummel na af loop. De sprinter won eerder deze maand al een etappe in de Ronde van Picardië. „Ik trek mijn vorm- peil nu door. Ook vrijdag wil ik weer meedoen voor de prijzen", blikte hij vooruit naar de derde etappe die de renners naar Meche- len voert. De leidende positie in het alge meen klassement van Philippe Gil bert kwam niet in gevaar. Joris, Ronald en Robbert Beilo (van links naar rechts) trainen op de boule vard van Vlissingen samen voor de PZC Familieloop. foto Lex de Meester De organisatie van de PZC Familie loop is nog op zoek naar vrijwilli gers. Zij zullen worden ingezet als parkoerswacht of bij de drankpost. Aanmelden kan via antonvael@zeelandnet.nl. Meer informatie over de PZC Familie loop op www.pzc.nl/familieloop. Deze week heeft de PZC de start nummers naar de deelnemers ver stuurd. Enkele deelnemers hebben ingeschreven zonder hun adres be kend te maken en krijgen daarom hun startnummer niet. Ze kunnen zich daarvoor melden via aeromad@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - Morgen houdt atletiekvereniging Dynamica in samenwer king met de PZC de tweede clinic als voorbereiding op de PZC Familie loop. De clinic is vooral bedoeld voor beginnende hardlopers en wordt gegeven door twee zeer ervaren trainers, Anton Engels en Rens Boste laar. De clinic begint om 10.00 uur op het pleintje bij het Pannenkoekenhuis in Dishoek, aan de Kaapduinseweg. Hij duurt tot ongeveer 11.30 uur. Aan het slot wordt voorlichting gegeven over sport en voeding. Deelna me aan de clinic is gratis. Van te voren opgeven hoeft niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29