261 sport Bondscoach Van Marwijk kiest i Wel seks, maar geen champagne Ivanovic al in tweede ronde uitgeschakeld Tafeltennissters in kwartfinale WK Oud-international Canjels overleden 'Belgische bond wijst bod Advocaat af Brys van Den Bosch naar KV Mechelen SELECTIE ORANJE Bondscoach Bert van Marwijk laat vier spelers uit de eredivisie afvallen voor het WK in Zuid-Afrika. Engelaar, Vlaar, Anita en Lens kunnen naar huis. mm vrijdag 28 mei 2010 MOSKOU De Nederlandse tafeltennissters hebben de kwartfinale bereikt van het WK voor landenteams in Mos kou. Oranje won gisteravond met 3-2 van Polen en mag het vandaag opnemen tegen favoriet China. Li Jiao was de uitblinkster met twee zeges. Het beslissende punt kwam op naam van Li Jie, die Natalia Par- tyka versloeg. BREDA Oud-international Leo Canjels is in de nacht van dinsdag op woensdag op 77-jarige leeftijd overleden. Hij was al enige tijd ziek. Canjels speel de zeven seizoenen voor NAC. Hij kreeg al snel de bijnaam 'het ka non' vanwege zijn harde trap. Hij was twee keer topscorer in de ere divisie en kwam drie keer uit voor het Nederlands elftal. Na zijn actie ve loopbaan werd hij coach. BRUSSEL De Koninklijke Belgische Voetbal bond heeft een financieel voorstel van Dick Advocaat afgewezen. De trainer biedt 250.000 euro als com pensatie voor het verbreken van zijn contract als bondscoach van de Rode Duivels. Dat meldde giste ren de Vlaamse krant Het Nieuws blad. De KBVB zou naar verluidt contractueel recht hebben op een kleine 1 miljoen euro. MECHELEN Trainer Mare Brys verruilt FC Den Bosch voor KV Mechelen. De Ant werpenaar heeft een contract voor een jaar getekend bij de Belgische voetbalclub. Brys werkte eerder bij FC Eindhoven en in België bij Ger minal Beerschot en Excelsior Moes- kroen. Hij volgt bij KV Mechelen Peter Maes op. Bij FC Den Bosch werkte Brys dit seizoen met Thole- naar Wilmer Kousemaker, bij KV Mechelen komt hij ex-Hoek-speler David Destorme tegen. De 23 voetballers van Oranje zijn bij elkaar goed voor een ven gen van 201 miljoen euro. Dat meldt zakenblad Quote, dat be kend is door de jaarlijkse hitparade van de rijkste Nederlander PARIJS - De Servische Ana Ivanovic is in de anderhalf uur dat er gister middag werd getennist op Roland Garros roemloos naar huis gesla gen. De als 28e geplaatste Russi sche Alisa Klejbanova was in twee sets (6-3 6-0) klaar met de winna res van de Open Franse tenniskam pioenschappen van 2008. jelena Jankovic heeft wel de derde ronde bereikt. De Servische num mer vier van de plaatsingslijst had de nodige moeite met Kaia Kanepi maar de Estse moest in drie sets buigen: 6-2 3-6 6-4. Bij de mannen hebben Andy Mur ray en Andy Roddick de derde ron de gehaald. Beide spelers hadden op Roland Garros vier sets nodig om zich van hun opponent te ont doen. De Franse publiekslieveling Gaël Monfils werd in vijf sets uitge schakeld. BUENOS AIRES - De Argentijnse voetballers mogen op de dagen zonder wedstrijd tijdens het we reldkampioenschap voetbal seks hebben met hun partners. Team arts Donato Villami heeft dit giste ren laten weten. „Ze mogen seks hebben met hun echtgenotes en vriendinnen, al leen wel zonder champagne of an dere drankjes", verklaarde Villami. „Seks is een deel van het sociale le ven. Het is geen probleem om dat tijdens het toernooi te doen. Er ko men alleen problemen van als het wordt gedaan met andere vrou wen of tijdens de uren die zijn ge reserveerd om te rusten", aldus de dokter voor de Argentijnse radio. Ook de Braziliaanse bonds coach Carlos Dunga wil zijn selec tie op het gebied van seks niet be lemmeren. „Er is niets verboden", zei hij gisteren. „Maar iedereen moet wel een beetje rekening met elkaar houden." Dunga en zijn spe lers arriveerden gisteren in Zuid-Afrika. De selectie werd op de luchthaven afgeschermd door veiligheidsmensen. Kaka, een van de Braziliaanse sterren, liet kort na de aankomst via zijn Twitterpagi- na weten onder de indruk te zijn van de sfeer in Zuid-Afrika. De ploeg werd voor het vertrek naar Zuid-Afrika toegesproken door pre sident Luiz Inacio Lula da Silva. Aanvaller Fernando Torres heeft gisteren voor het eerst meege- traind met de Spaanse selectie. De speler van Liverpool onderging be gin april een operatie aan zijn knie. Zijn terugkeer op het trai ningsveld is een meevaller voor de Spaanse bondscoach Vincent Bos que. De kans is groot dat Torres tij dens het WK inzetbaar is. Spanje vliegt vandaag naar Innsbruck voor een vriendschappelijke wed strijd tegen Saudi-Arabië en belegt in Oostenrijk een trainingskamp tot 3 juni. De spelers van Ivoorkust zijn zeer tevreden over hun bonds coach Sven-Goran Eriksson. „We hadden ons geen betere coach kun nen wensen. Hij kent onze sterke en zwakke punten en weet waar we nog aan moeten werken. Hij is een toptrainer", aldus verdediger Kolo Toure van Manchester City. Ook superster Didier Drogba is en thousiast. „Alles loopt erg goed." Eriksson begon pas deze maand als coach bij de Ivoorkust. Michael Essien moet het WK voetbal in Zuid-Afrika aan zich voorbij laten gaan. De middenvel der van Ghana is niet op tijd her steld van een knieblessure. De spe ler van het Engelse Chelsea kan pas eind juli weer in actie komen. Essien is één van de belangrijkste krachten van Ghana. Bij het WK van 2006 was hij er ook al bij. Fernando Torres in actie tijdens zijn eerste training. Jeremain Lens, Ron Vlaar, Vurnon Anita en Orlando Engelaar (met de klok mee) maken niet langer deel uit van de selectie van het Nederlands voetbalelf tal voor het WK in Zuid-Afrika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28