Zeeland Bouwbezwaren Cadzand verworpen Nestor is weer de sterkste Brand treft net opgeknapte woning aan Dubbele Poort in Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 12 en 13 II 13 UITSPRAAK Rechtbank Middelburg geeft groen licht voor bouw winkel met appartementencomplex Man opgépakt na huiselijk geweld V: -. C Politie zoekt nog naar fietsende aanrander Boot in moeilijkheden op Westerschelde Dinsdag 25 mei 2010 Stuikersfeesten met muziek, zeskamp én schapen Mooi weer lokt bezoekers naar alle activiteiten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst CADZAND-BAD - De rechtbank in Middelburg heeft alle bezwaren te gen bouw van een appartementen complex op Boulevard De Wielin gen 52 in Cadzand-Bad verwor pen. De bouwvergunning voor een gebouw van een winkel met daarop een aantal appartementen is door de gemeente Sluis terecht afgegeven, oordeelt de rechtbank. Het dagelijks bestuur van de ge door René Hoonhorst EEDE - Hij is kampioen van België en liet in Eede zien dat die titel hem toekomt. Want pok tijdens de trekpaardenwedstrijden op Eer ste Pinksterdag was Nestor (een Boulonnais, Frans trekpaard) dui delijk de sterkste. De enorme knol van Louis Linten uit Mol trok maar liefst 1380 kilo over het veldje aan de Verloren Dorpsweg. Een gewicht waarvoor alle andere trekpaarden een diepe buiging moesten maken. Een Vlaamse concurrent vond dat Nes tor gediskwalificeerd moest wor den. Volgens hem trok de kam pioen niet stapvoets, maar draafde hij over het parkoers. En dat mag niet volgens de reglementen. Jac van Gorp van de 'stoeterij' van de Maaidijk en zijn 'knecht' Adri Provoost lachten wat om de strijd tussen de Belgen. Het gaat toch vooral om de lol en de gezellig heid, vinden zij mét de paar hon derd toeschouwers die op het eve nement afkwamen. Met een pintje kijken hoe paarden zich in het zweet trekken, beviel ook de Slui- se raadsleden Sjaak Quaak, Ronald de Croock en William Gijsel goed. De trekkerbehendigheidswedstrij- den werden zaterdag gewonnen door Eedenaar Peter Sturtewagen. TERNEUZEN Een 31-jarige man is vanmorgen omstreeks half tien door de politie aangehouden in zijn huis in de Klaprooslaan in Terneuzen. De man werd opgepakt vanwege huiselijk geweld. De Terneuzenaar is in verzekering gesteld en kreeg direct een huisverbod. In de loop van de week wordt hij voorgeleid aan de rechter-commissaris. Voor het gezin van de aangehoude man wordt zo snel mogelijk een hulp verleningstraject gestart. meente Sluis is blij dat de kogel door de kerk is. Aanvrager Josef Reinartz is al meer dan tien jaar bezig met het ontwikkelen van plannen voor een bescheiden ap partementencomplex op de plaats van een oud woonhuis. Het ont werp voor een gebouw van drie bouwlagen met een karakteristiek torentje draagt niet alleen de goed keuring van het gemeentebestuur weg, maar kan ook de rechtbank bekoren. Het te bouwen pand past in het gemeentelijk streven Cad zand-Bad een kwaliteitsimpuls te geven als moderne badplaats, al dus het Middelburgse rechtscolle ge- Josef Reinartz is blij dat de rechter hem in het gelijk heeft gesteld. Hij is al jaren bezig om zijn twee hui dige huurwinkeltjes op de begane grond van appartementengebouw Residence onder te brengen in een nieuw gebouw aan de overkant van de boulevard. Maar hij wil zijn plannen nog niet in detail naar buiten brengen. „Ik ben net op de hoogte gesteld van de gerechtelijke uitspraak. Voor ik met de definitie ve plannen naar buiten kom, wil ik eerst met de gemeente en met buren praten", zei Reinartz dit pinksterweekeinde. Hij kon dan ook nog niet bevestigen of hij nog dit najaar begint met de bouw van het appartementencomplexje. Een woordvoerder van de gemeen te ging daar eind vorige week al wel vanuit. Het dagelijks bestuur van Sluis ziet de gerechtelijke uit spraak als een stapje in de goede richting. Compagnie Het Zoute liet onlangs weten dat de belang stelling voor door hen te bouwen appartementen groot is. De bouw van honderden bunga lows in Cavelot liep wat vertraging op, maar staat ook nog op de kaart. Aan de Scheldestraat verrijst momenteel een pand met vier ap partementen. De eerste bouw- kraan - waar oud-wethouder en raadslid Johan Provoost altijd om vroeg - is daarmee opgedoken in Cadzand-Bad. Hu-** i 'k I VlT'v-o J UM >y .Ij - - - - - jifip S® -* Ift lp V''?.*" 11 $1$ - - ---- - -.2.- v'-■ - - v - -C v - tee Nestor hoeft niet te werken als een ioatiAi§mJ* 1 1 De negenjarige Nestor hoeft niet te werken als een paard om een zware slee voort te trekken. Alsof-ie een mandje boodschappen naar huis brengt trekt de Boulonnais de kar met 1380 kilo stapvoets - in de finale - over het veld aan de Verloren Dorpsweg in Eede. foto Huib de Jonge CLINCE De politie is nog op zoek naar een 'wielrenner' die vrouwen aan randt. Een man op een racefiets viel vrijdagavond een vrouw lastig die aan het joggen was langs de Blomweg in Clinge. De man deed haar oneerbare voorstellen, maar ging er vandoor toen er een auto kwam aanrijden. De bestuurster van die auto bracht de lastiggeval len vrouw naar huis. De politie wil weten of meer mensen slachtoffer waren van de 'wielrenner'. HANSWEERT De reddingboot Jan van Engelen burg uit Hansweert bracht gisteren een jacht met problemen aan het koelwatersysteem voor reparatie naar Hansweert. De dertien meter lange kajuitmotorboot, onderweg van Terneuzen naar Kortgene, maakte water. De bemanning van de reddingboot pompte het water weg, voerde een noodreparatie uit en begeleidde het schip naar Hans weert. Na een definitieve reparatie vervolgde het jacht zijn reis. HULST - Bij een uitslaande brand liep een onlangs opgeknapte wo ning aan de Dubbele Poort in Hulst zaterdagavond veel brand en rookschade op. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. De bewoner van het pand was maar een kwartiertje weg, maar merkte bij thuiskomst dat zijn ach ter het huis liggende keuken in brand stond. Kort na de melding, omstreeks kwart over tien, had de brandweer het vuur onder contro le. Het Chinese restaurant twee panden verderop was gesloten, maar de vier bewoners moesten de bijbehorende woning enige tijd verlaten. Het sein brand meester werd even voor elf uur gegeven. De brandweer bleef nog een uur tje nablussen. De bewoner vermoedt dat de brand is veroorzaakt door kortslui ting in een koffiezetapparaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59