Aantrekkelijke rente én een gerust gevoel. Dat is het idee. economie 13 Afzetprijzen industrie in Nederland omlaag Bank leent minder uit Dockwise sleept reeks grote orders binnen 'Deadline bod Spyker op Saab naar 7 januari' Japan Airlines dreigt failliet te gaan Van Lanschot wil geld terug van Kroymans Bekijk nu samen met Rabobank de mogelijkheden voor uw vrijgekomen spaargeld. Run op ijzers door oplopende schaatskoorts ALMERE - Een medewerkster van schaatsfabrikant Vi king in Almere pakt woensdag schaatsen in. De oplopen de schaatskoorts zorgt voor een ware run op de ijzers. Schaatsliefhebbers moeten echter nog even wachten tot ze het ijs op kunnen. De Vereniging De Friesche Elf Steden meldde gisteren dat het nog te vroeg is voor een eventuele Elfstedentocht en waarschuwde mensen om nog niet het ijs op te gaan. foto Cynthia Boll/ANP donderdag 31 december 2009 OEN HAAG - De afzetprijzen van de industrie waren in november 4 procent lager dan een jaar eerder. De prijsdaling is daarmee veel min der groot dan in oktober. Toen wa ren de producten in de industrie 9 procent goedkoper dan in oktober 2008, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. Dat de prijsda ling veel kleiner is dan een maand eerder, hangt sterk samen met de ontwikkeling van de olieprijs. Een vat North Sea Brent olie was, in euro's, 20 procent duurder dan in november 2008. In oktober was een vat ruwe olie nog 11 procent goedkoper dan een jaar eerder. Dit forse verschil in de prijsontwikke ling komt ook doordat in novem ber 2008 de olieprijs fors kelderde. FRANKFURT - Banken hebben in no vember minder geld uitgeleend aan bedrijven en consumenten uit de landen van de eurozone dan een maand eerder. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB). Volgens de banken neemt de kre dietverlening vooral af omdat be drijven door de slechte economi sche omstandigheden minder be hoefte hebben aan nieuwe lenin gen. Veel economen vrezen echter dat de strengere voorwaarden die banken stellen veel bedrijven uit sluiten van nieuw krediet. Zij waar schuwen dat de banken daarmee het herstel van de economie in de,, weg kunnen staan. BREDA Maritiem dienstverlener Dockwise heeft voor ruim 60 miljoen dollar aan nieuwe opdrachten binnenge haald. Het gaat onder meer om or ders voor het vervoer van olieplat forms naar Brazilië, de Golf van Mexico en Singapore. Ook wordt baggermateriaal naar Spanje ver voerd. Dockwise tekende intentie verklaringen voor klussen voor het megatransportschip Blue Marlin. AMSTERDAM Fabrikant van sportwagens Spyker Cars krijgt tot 7 januari de tijd om een finaal overnamebod te doen op het Zweedse Saab. Dat zei Spy- ker-topman Victor Muller gisteren. Ook denkt Muller dat er behalve Spyker meer gegadigden zijn voor Saab. Eerst liep de deadline van moederconcern GM over de toe komst van Saab op 31 december af. TOKIO Japan Airlines (JAL) staat op omval len. Het Japanse kabinet kwam gis teren bijeen om te kijken of het be drijf nog gered kon worden. Japan Airlines maakt al jaren ver lies en heeft enorme schulden. JAL staat bij zijn schuldeisers voor 3,7 miljard euro in het krijt. De maatschappij vliegt dagelijks op Amsterdam. DEN BOSCH Van Lanschot Bankiers heeft in een kort geding onmiddellijke terugbe taling geëist van een uitstaand kre diet van 26 miljoen euro bij auto handelaar Frits Kroymans. Kroy mans zou stelselmatig afspraken over betalingen niet nakomen. De rechter doet op 6 januari uitspraak. Het auto-imperium van Kroymans werd in maart failliet verklaard. Als uw spaargeld of zakelijk deposito binnenkort vrijvalt, heeft u meerdere keuzes. Of u nu uw spaargeld opnieuw wilt vast zetten of direct over uw geld wilt kunnen beschikken, Rabobank biedt u een aantrekkelijke rente én de zekerheid van een solide en betrouwbare partner. En dat geeft een gerust gevoel. Zeker in deze tijden. Ontdek hoe een goed rendement en zekerheid bij Rabobank hand in hand-gaan, ga naar de Rabobank of bekijk uw mogelijkheden op www.rabobank.nl/vrijval Rabobank. Een bank met ideeën. Kijk op www.rabobank.nl/vrijval Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13