Zeeuws futuretoernooi in zomer 2010 27 29 TENNIS Vermeulen en Van Buren leggen de lat weer hoger Marianne Timmer alweer op het ijs Go Ahead Eagles stoot Messi de allerbeste van de wereld Heracles uit de beker Johan Cruijff moppert over Catalaans publiek Dinsdag 22 december 2009 Weinig verrassingen in eerste ronde Zuid- West Leasetoernooi door Roeland van Vliet GOES - Zeeland krijgt in 2010 voor het eerst een future, een tennis toernooi waarop beginnende profs punten kunnen verdienen voor de wereldranglijst. „Het gaat écht ge beuren", zei Sven Vermeulen giste ren op een heuse persconferentie in Goes. „Hier hebben we jaren lang naartoe gewerkt." Het toernooi wordt gehouden van 28 augustus tot en met 5 septem ber op de gravelbanen van MLTC in Middelburg. Bij de mannen is het een 15.000 dollartoernooi, bij de vrouwen gaat het om een 10.000 dollartoernooi. De verwach ting is dat er spelers en speelsters op afkomen die tussen de 250e en 600e plek op de wereldranglijst staan. Toernooidirecteur Vermeu len: „We zitten in een ideale week. We zitten met ons toernooi pre cies tussen Enschede en Alphen aan den Rijn in. Voor buitenland se tennissers en tennissters is het dan lonend om een paar weken naar Nederland te komen." Een future komt in rang achter de ATP-toernooien en de challengers. Van ATP-toernooien zijn er in 2010 maar twee in Nederland: het ABN Amro-toernooi in Rotter dam en het Ordina Open in Ros malen. Challengers zijn ook schaars: Scheveningen en Alphen aan den Rijn. En het aantal futu res komt met Middelburg op vier. „Dat geeft toch wel aan hoe bijzon der het is dat we zo'n toernooi naar Zeeland halen", aldus Ver meulen. De Vlissinger is al sinds 2001 bezig toptennis naar Zeeland te halen. Hij had nationaal ranglijsttoer- nooien in Vlissingen en Oost-Sou burg en zit nu al enige jaren bij MLTC in Middelburg. Hij is er nog elke keer in geslaagd het evene ment een hogere status te geven en zet die lijn in 2010 voort. Sven Vermeulen organiseert het eerste Thermphos International Open samen met Goesenaar San- der van Buren, die een meer com merciële inslag heeft. Samen richt ten ze begin 2008 Tennis Organisa tie Zeeland (TOZ) op. Dat bureau tje is ook verantwoordelijk voor het ZuidWest Leasetoernooi, dat deze week in de Goese TSI-hal ge speeld wordt. „Zonder elkaar zou den we het niet redden", stelde Van Buren gisteren. Vermeulen is immers voor het binnenhalen van de beste spelers en het in goede ba nen leiden van het toernooi, ter wijl Van Buren de contacten met de sponsors onderhoudt en de randzaken regelt. Vermeulen: „Een paar jaar geleden had ik mijn plafond bereikt, maar met hem kan ik daar doorheen." De tennisbond KNLTB was aan vankelijk niet zo enthousiast over een Zeeuwse future. Reken er de komende jaren maar niet op, kre gen de twee Zeeuwen afgelopen zomer van technisch directeur Ro han Goetzke te horen. Vermeulen: „We moesten denken aan 2012 of 2013." Maar toen er vervolgens een ander toernooi failliet ging en er ruimte op de tenniskalender vrij kwam, trokken Vermeulen en Van Buren weer aan de bel. Van Buren: „We hebben toen een plan de cam pagne moeten schrijven. Uiteinde lijk kregen we in de eerste week van december het jawoord van de bond." Het futuretoernooi krijgt schema's van 32. In de kwalificaties is ruim te voor 64 mannen en vrouwen. Daarnaast blijven er in dezelfde week bij MLTC een nationaal rang- lijsttoernooi en een open toer nooi, dat zelfs een schema heeft voor rolstoeltennissers. Bovendien is er in de week ervoor een groot jeugdtoernooi. Vermeulen: „Het wordt heel apart: we organiseren iets waaraan echt iedereen kan meedoen." Frank Clausing, Angelique van der Meet en Lesley Kerkhove zullen Zeeland waarschijnlijk vertegen woordigen in de future. De laatste is gisteren gepresenteerd als het ge zicht van het Thermphos Interna tional Open. Awu,\ pagina 28 en 29: Silvana Bauer is een ander mens geworden HEERENVEEN Iets meer dan een maand na haar zware valpartij tijdens de wereldbe kerwedstrijden schaatsen in Thialf heeft Marianne Timmer alweer op het ijs gestaan. De drievoudig olympisch kampioe ne werkte gisteren in Heerenveen een lichte training af. Timmer brak halverwege novem ber haar hielbeen op meerdere plaatsen. De schaatsster van Con trol hoopt nog steeds op deelname aan de Olympische Spelen, in fe bruari. DEVENTER Go Ahead Eagles heeft zich gistera vond als eerste voetbalclub ge plaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. De nummer drie van de eerste divisie won verrassend bij Heracles, de nummer vijf van de eredivisie (0-2). Halil Colak schoot de formatie uit Deventer in de twaalfde minuut op voor sprong. De topschutter van Go Ahead bereidde in de 78e minuut ook het tweede doelpunt van inval ler Joey Suk voor. Beide ploegen eindigden het duel met tien man. ZURICH - Twee dagen nadat hij zijn club FC Barcelona de wereldbeker voor clubteams bezorgde ten koste van Estudiantes, wist Lionel Andrés Messi gisteravond op nieuw de schijnwerpers op zich ge richt. Dit keer die van het Kongresshaus in Zürich. Daar werd de Argentijn gekozen tot Fi- fa-wereldvoetballer van het jaar. Onlangs sleepte de 22-jarige aanval ler al met overmacht de Gouden Bal in de wacht, als beste voetbal ler van Europa. Individuele prij zen die volgden na een subliem sei zoen met de mooist voetballende ploeg op aarde: FC Barcelona. De Spaanse club won de titel én de Champions League. In de finale tegen Manchester United maakte Messi het tweede doelpunt (2-0). Eerder was La Pulga (De Vlo), zo als zijn bijnaam luidt, ook al trefze ker geweest in de eindstrijd van de Copa del Rey, het bekertoernooi in Spanje.Ook behaalde het ster renteam van Josep Guardiola in 2009 de Europese en de Spaanse supercup. Zoals elk jaar mochten coaches en captains van alle bij de Fifa aangesloten landen hun stem uitbrengen. Bondscoach Bert van Marwijk van het Nederlands elftal en zijn eerste adjudant Giovanni van Bronckhorst verklapten eerder al dat hun stem zonder twijfel naar Messi was gegaan. Andres Iniesta, Xavi (Barcelona), Kaka en Cristiano Ronaldo (Real Madrid) waren de andere kandidaten. Ro naldo ging vorig jaar nog met de eer strijken. Sven Vermeulen (I) en Sander van Buren geven het tennis in Zeeland een nieuwe impuls. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29