Zeeland PZC Geen kerstbomen in dorpen Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 21 17 23 BEZUINIGINGSMAATREGEL Stap gemeente wekt teleurstelling en onbegrip Stichting Welzijn Hulst zet vrijwilligers in het zonnetje Vanaf vandaag 9.30 uur UITVERKOOP DELSCHER. Busje in Sluis in brand gestoken Freek de Jonge reikt prijs beste gastvrouw uit aan Blanche Vinke Dinsdag 8 december 2009 Het Verlaet straks in het nieuw School, kinderopvang en dorpshuis Steen mogelijk in één pand Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr en Edy de Witte HULST - De gemeente Hulst breekt dit jaar met de traditie om in elk dorp een kerstboom te plaatsen. Alleen in de tuin van de basiliek in Hulst laat de gemeente nog een boom zetten. De dorpsraden zijn bijzonder te leurgesteld en vol onbegrip over de maatregel van de gemeente. „Ik wist niet dat we al zo diep gezon ken waren, dat er op een kerst boom moet worden bezuinigd", zegt voorzitter Robert Asselman van de dorpsraad Kloosterzande. Hij neemt het de gemeente ook kwalijk, dat de dorpsraden niet op de hoogte zijn gebracht van het be sluit. „Dat is in strijd met de afspra ken die wij in het convenant met de gemeente hebben gemaakt", zegt Asselman. „Ik ben helemaal verbaasd", zegt Ellen Verstraten van de dorpsraad Clinge. „Het kleine kernenbeleid staat zo hoog op de agenda bij de gemeente en dit druist daar volle dig tegen in." De dorpsraad Clinge heeft juist dit jaar geïnvesteerd in extra verlichting voor in de kerst boom. Voorzitter Roland Merckx van de dorpsraad Sint-Jansteen betreurt de gang van zaken eveneens. „Voor Hulst wordt zoals zo vaak toch weer een uitzondering ge maakt. Als je ziet hoe ons dorps centrum straks in een zee van licht baadt dan kunnen ze daar in Hulst wel iets van leren. Voor licht- toerisme rond de kersttijd is het een lust om Sint Jansteen even aan te doen." De verlichting om en nabij het Martje van Wardje wordt komende donderdag tijdens het Licht- en Hoopfeest ontsto ken. Dit gebeurt vanaf 19.00 uur met muziek, zang, de aanwezig heid van de kerstman en een lichtstoet met de kinderen. Vol gens gemeentewoordvoerster Micaëla van Bunder is vorig jaar al door de gemeente besloten geen kerstbomen meer in de kern te plaatsen. „Na een kerntakendiscussie voor gemeentewerken is besloten dat dit geen kerntaak van de gemeen te is. Alleen in Hulst plaatsen we nog een kerstboom, maar dat is uit het oogpunt van toerisme", aldus Van Bunder. ga«B«aaa^tB»SKMB88a5easaia^MBaa HULST - Koffie met een stukje kerststaaf en gezellig even bijkletsen. Dat deden medewer kers van de Stichting Welzijn Hulst (SWH) en zo'n 150 vrijwilligers van de stichting gisterochtend in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. De medewerkers van SWH waren bijzonder in hun nopjes met de hoge opkomst. Voor de stichting zijn tweehonderd vrijwilli gers op allerlei fronten actief; als gastvrouw in De Lieve, als burgeradviseur of bezorger van de warme maaltijden, om maar een paar onderdelen van het vrijwilligerswerk te noe men. Omdat het gisteren landelijke dag van de vrijwilliger was, werden de steun en toever- laten van SWH in het zonnetje gezet. Uit dank voor het werk dat ze voor de stichting doen, kregen de vrijwilligers na afloop van de koffie- bijeenkomst een kerstkrans (foto) mee naar huis. foto Mark Neeiemans msmmsmmsassm wx&m ssssss wsssiïföft Grote Markt 11-13, Goes www.delscher.nl sluis - Zaterdagavond is in Sluis een bestelbus in brand gestoken. De auto stond tussen 18.00 en 20.00 uur geparkeerd aan de Vlees- houwerijstraat. Omstreeks 20.00 uur ontdekten voorbijgangers dat de auto in brand stond. De eige naar heeft aangifte gedaan bij de politie, die de zaak onderzoekt. De schade is nog niet bekend. De laad ruimte van de bus is uitgebrand. slijkplaat - „Het zijn altijd de he ren, die in de belangstelling staan," zei cabaretier Freek de Jonge gister middag bij de uitreiking van de D'couvert 2009 aan Blanche Vinke van restaurant De Kromme Water gang in Slijkplaat. „Maar het zijn altijd de vrouwen die het doen." Gastvrouwen worden vaak verge ten, terwijl zij het de gast naar de zin maken. Seizoenmagazine Culi naire Saisonnier kende Blanche als eerste de onderscheiding toe: een fraaie speld en een bordje voor bui ten aan de muur. Freek: „Jij bent nu de norm voor de volgende gast vrouwen van het jaar. Geen Bal- kenende-norm maar de Blanche-norm. Jij en Edwin zijn een team, twee mensen met één gedachte: het de gasten naar de zin maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43