9 Pearson en Wilders politieke geestverwanten Te koop: crypte Marilyn Finnen hebben recht op snel internet Rubberkogels voor betogers Weinig kans op nieuwe sancties Iran Weer doodstraf voor relschoppers Urumqi Brit geeft peuter sigaret: 1,5 jaar cel Extreemrechts bijeen in België Israël woedend over Turkse tv-serie A/[arysol U boekt al een 8-daagse vakantie voor slechts €369.-! vrijdag 16 oktober 2009 LOS ANCELES - Een buitenkansje voor liefhebbers van Marilyn Mon roe biedt zich aan. De crypte bo ven de grafruimte van het overle den sekssymbool is weer te koop. Belangstellenden kunnen vanaf maandag tijdens een online vei ling op eBay een bod uitbrengen. Een eerdere poging om het graf te veilen mislukte. Weduwe Elsie Poncher bood het graf van haar overleden man in augustus te koop aan. Een bod van 4,6 mil joen dollar (ruim drie miljoen eu ro) werd uitgebracht, maar later in getrokken. Poncher heeft het graf van haar echtgenoot, Richard Pon cher, laten ruimen. Zij zegt geld nodig te hebben om de hypotheek op haar huis in Beverly Hills af te lossen.Richard Poncher kocht het graf in 1954 van honkballegende )oe DiMaggio, die op dat moment bezig was van Monroe te scheiden. DIEPSLOOT - Een agent achtervolgt in Diepsloot met rubberkogels. Er vielen negentien gewon- woners protesteerden daar tegen de gedwongen (Zuid-Afrika) betogers die protesteren tegen hun den. verhuizing vanwege de bouw van een voetbalsta- slechte levensomstandigheden. De politie schoot Ook in Nelspruit vuurde de politie kogels af. In- dion. foto Jerome Delay/AP DEN HAAG - De Britten leggen hem voorlopig geen strobreed in de weg. Geert Wilders kan morgen eindelijk Lord Pearson of Rannoch ontmoeten en samen met hem in de schijnwerpers staan op College Green tegenover Westminster, een favoriet plekje voor tv-ploegen. De ontmoeting had al begin dit jaar moeten plaatsvinden, maar Wilders kreeg toen geen toestem ming van de Britse minister van Binnenlandse Zaken om het ei land te bezoeken. Pearson had Wil- n ii 1 "1,'ww 1» <1 li, it pi mi i« «yaaa»» PEKING De hoop van het Westen op nieu we VN-sancties tegen Iran lijkt gis teren door China de bodem te zijn ingeslagen. Premier Wen Jibao zei dat zijn land juiste nauwere samen werking met Iran nastreeft. Eerder deze maand biechtte Teheran het bestaan van een tweede Iraanse uraniumverrijkingsinstallatie op. Al snel klonk vanuit Europa en de VS de roep om nieuwe sancties. ders uitgenodigd om zijn film Fit- na in het Hogerhuis te laten zien. Een rechter besloot deze week dat de beslissing Wilders te weigeren onterecht was. Het ministerie 'neigt' in hoger beroep te gaan. Pearson en Wilders zijn geestver wanten. Hun politieke herkomst uit de con servatieve bewegingen (Conserva tieven, WD) is vergelijkbaar. Dat geldt zeker voor hun angst dat 'on beteugelde' immigratie een au tochtone cultuur overwoekert. PEKING In China zijn gisteren nog eens drie mensen tot de doodstraf ver oordeeld in verband met de bloedi ge rellen in juli in Urumqi, in de provincie Xinjiang. Eerder deze week kregen al zes relschoppers de doodstraf. Zeven verdachten kre gen levenslang opgelegd, meldt het staatspersbureau Xinhua. Bij de on lusten kwamen bijna tweehonderd mensen om het leven. Maar er zijn ook verschillen. Pear son, nu lid van de United King dom Independence Party, zet zich niet zo hard af tegen het politieke establishment. Als oud-scholier aan het elitaire Eton College, kent hij veel invloed rijke conservatieve politici en re kent hij sommigen tot zijn vrien den. Ook wordt Pearson tegenwoordig door God geïnspireerd in een strijd tegen het kwaad, wat van Wilders niet kan worden gezegd. LONDEN Een Britse man is gisteren tot an derhalf jaar celstraf veroordeeld, omdat hij een 3-jarig kind dwong een sigaret te roken. Een 14-jarige moest het incident filmen met een telefoon. Op het filmpje is op de achtergrond de hard lachende 31-ja- rige man te horen. In de rechtbank zei een getuige dat het kind na de eerste sigaret om nog een peuk vroeg en die ook kreeg. Tijdens een openbaring kreeg hij een boodschap: God was bezig het gevecht van goed tegen kwaad te verliezen. Pearson zet het gevecht nu voort, allereerst tegen Europa 'dat alleen goed is voor degenen die eraan ver dienen'. Vergeten is een oud schan daaltje dat midden jaren '90 werd onthuld door The Guardian, die beschreef hoe de schatrijke Pear son profiteerde van Europese sub sidies voor de herbebossing van zijn landgoed. MOERBRUGGE Extreemrechts uit heel Europa komt ongestoord bijeen in België. De politie kijkt de andere kant op. Dat blijkt uit een reportage die de Vlaamse omroep VRT gisteravond uitzond. De reportage toont hoe za terdag meer dan honderd extreem rechtse jongeren samenkwamen in Moerbrugge, bij Oostkamp. De Duitse veroordeelde nationaal-so- cialist Axel Reitz was een eregast. - HELSINKI - Elke burger in Finland heeft vanaf juli volgens de wet recht op snel internet. Geen ander land heeft zo'n wet. Dat meldde nieuws zender CNN gisteren. Telecommunicatiebedrijven krijgen de verplichting alle 5,2 miljoen Fin nen aan te sluiten op verbindingen van minimaal 1 megabit per seconde. Het is nog maar een tussenstap rich ting 2015. Dan wil de overheid dat al le burgers beschikken over nog snel- ere verbindingen. Nu heeft 95 procent van de Finnen een internetaansluiting. Door de nieu we wet moeten ook ver afgelegen re gio's worden aangesloten op het we reldwijde web. ANKARA De regering van Israël is woedend over een Turkse tv-serie, Ayrilik (Scheiding), Palestina in liefde en oor log. De serie van publieke omroep TRTt gaat over een liefdesdrama in de Gazastrook. Het Israëlische mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft bij de Turkse ambassadeur ge klaagd over de serie waarin Israëli sche soldaten onder meer onschul dige kinderen doodschieten. Inclusief: 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 369.- CODE: MARBRINA Ga naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Alle vertrekdata, verblljfduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten calamiteitenfonds. - 8 daagse vliegreis incl. vlucht, transfer, luchthavenbelasting, volpension en 2 halve dag excursies volpension incl. water en wijn bij de maaltijden Vertrek 23 oktober, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 369.- CODE: PALMHBAA Mallorca - Playa de Palma Costa del Sol - Marbella Hotel Barceló Pueblo Park Hotel Rincon Andaluz Vertrek 9 november, Een zonnige vakantie in de wintermaanden..droomt u hier ook van? Heerlijk genieten van de gezelligheid, lekker eten en een aangenaam zonnetje* Extra voordelig door subsidie van Spaanse Overheid. De Spaanse overheid wil het senïorentoerisme naar de winterzon bestemmingen Mallorca, Menorca, Gosta del Sol én Costa de la Luz stimuleren. Marysol ontvangt hiervoor subsidie vanuit de Spaanse Overheid. Hierdoor kunt u extreem voordelig op vakantie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9