Zeeland verliest achtduizend banen ANWB: weeralarm moet nauwkeuriger extra aanbieding PZC 8 en 9 3a Provincie moet rekening houden met daling werkgelegenheid tot 2011 Bepakt en bezakt naar Lowlands Didgeridoo moet snurkers helpen verder DubbelFrisss 'iuv Overwegend zonnig Stemmen in Afghanistan vergt moed van een leeuw Usain Bolt ook op de 00 meter ongenaakbaar Galopperen over het strand Fietsen met een bolus als beloning Alles voor het maken van kaarten VRIJDAG 21 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 196 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Mimwimir EBMBiifM'W'assaai door Ondine van der Vleuten middelburg - De komende maan den en in de loop van 2010 zullen er in Zeeland een kleine achtdui zend banen verdwijnen: 4,6 pro cent van de werkgelegenheid in de provincie. Dat blijkt uit een onder zoek van het economisch bureau van bankverzekeraar ING, dat van daag wordt gepresenteerd. De grootste klap valt pas in 2010 doordat dan pas de meeste banen verloren gaan in de, voor Zeeland heel belangrijke, industrie. In 2009 was er daarnaast nog het verzach tende effect van de horeca en het grote aantal zelfstandigen daarin. De horeca profiteert nu nog van het goede toeristische seizoen en zal pas na de winter de recessie goed voelen. Daarbij komt dat zelf standige horeca-ondernemers ac tief blijven op de arbeidsmarkt, zelfs als er nog nauwelijks inkom sten zijn. Pas als bedrijfsopheffing de enige mogelijkheid is, stoppen ze. Jaco Duvekot, voorzitter van Horeca Zeeland, staat niet te kij ken van de sombere geluiden: „Landelijk zit de horeca op een da ling van 9 procent en dat het in 2010 erger wordt, geldt voor heel Nederland. Er is geen reden om aan te nemen dat wij de dans zou den ontspringen. In Zeeland hoor ik tot nu toe alleen positieve gelui den. Er zijn minder Duitse toeris ten, maar in absolute aantallen hebben we wel meer Nederlan ders en Belgen gezien." Hij verwacht wel dat de horeca na oktober een flinke tik zal krijgen. „Cafés en met name hotels heb ben er nu al last van. Vooral ac commodaties die niet aan de kust liggen en op congressen gericht zijn, merken het. Vergaderarrange BIDDINGHUIZEN - Festivalgangers melden zich be pakt en bezakt op het festivalterrein van Low lands in Biddinghuizen. Het festival, dat van van daag tot en met zondag wordt gehouden, is uit verkocht. De campings van Lowlands werden gis teren vroeger opengesteld dan aangekondigd in ssesusssseagsxssseaasif. DE BILT - De ANWB vindt dat het weeralarm van het KNMI nauw keuriger en betrouwbaarder moet worden. Directeur Guido van Woerkom wees er gisteravond op dat particulieren en instellingen veel voorzorgsmaatregelen namen. Het voorspelde noodweer bleef echter grotendeels uit. Op de Zeeuwse stranden was het tot het begin van de middag goed toeven. Later dan verwacht trokken gistera vond buien over het land. Het KN MI trok het alarm om 22.00 uur in. Een 45-jarige vrouw is gisteravond in Warmenhuizen, in Noord-Hol land, gedood door de bliksem. Ze zag buien naderen en liep naar bui ten om de koeien binnen te halen. Haar man trof haar later dood aan. De Vlissingse strandwacht en de reddingboot Zeemanshoop haal den bij de Oranjemolen in Vlissin- gen vijf zwemmers uit de vaargeul in de Westerschelde. Het ging om jongeren van de Smal Agt. Op die boot biedt Justitie probleemjonge ren een leerwerk-traject aan. Drie zijn naar het ziekenhuis gebracht wegens onderkoeling. Het dak van een huis aan de Abdij straat in Hulst brandde gistermid dag uit door blikseminslag. pagina 4: KNMI wacht lang op de buien menten worden uitgekleed, er zijn minder zakelijke boekingen." De horeca bereidt zich volgens hem op een zware winter voor door te rughoudend te zijn met arbeids contracten voor langere tijd. Cijfers van het UWV leren dat in juli 186 mensen werkloos zijn ge worden. Het aantal mensen dat een baan zoekt, bedraagt nu 7918. pagina 13: banenverlies bouw NIJMEGEN - Didgeridoo spelen. Dat is hoe het Slaapcentrum van het Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis in Nijmegen volhardende snurkers wil behandelen. Het bespelen van het Australische blaasinstrument kan snurkklachten aanzienlijk ver minderen, stelden Zwitserse on derzoekers eerder vast. Bij sommige snurkers en slaapap- neu-patiënten werken bestaande behandelingen onvoldoende. Met de didgeridoo kunnen zij hun ademhaling trainen en zo het snur ken bestrijden. Voor bespelen van het blaasinstrument is circulair ademen noodzakelijk: uitademen via de mondholte en gelijktijdig in ademen via de neus. Het weeralarm is onbetrouwbaar verband met het door het KNMI voorspelde noodweer. foto Rick Nederstigt/ANP reacties: 471 Geen druppel alcohol achter het stuur 83% |ns 17% Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Meningen: 14; Auto: 15, 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Sport: 30 t/m 33; Televisie: 34, 35. Bijlage: Zo- merkrant. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 .8 1688 555530 2 pakken a 1.5 liter naar keuze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1