#4 Klonen auto's neemt toe Man rijdt in op optocht schutterij: twee doden PZC 2 en 3 16 Bouw gaat vaak in de fout met constructie en verder Koper is vaak zijn geld én voertuig kwijt Alberto Contador is niet te houden Wisselend 20° Zeeuwen zijn minder enthousiast over de Oranjes Beter lopen met oosterse techniek ChiRunning MAANDAG 20 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 168 - los nummert 1,50, zaterdag 2,20 Zeldzame zilte zeeplanten tocht Zeeuwse wijnen curiositeit en uniek Voor mosselen moet je in Yerseke zijn WALCHEREN 14e Etappe 1. Ivanov(Rus) 4.37.46 2. Roche (Ier) 0.16 3. Roulston (NwZld) z.t. 4. Maaskant z.t. 15e Etappe 1. Contador (Spa) 5.03.58 2. Schleck Andy (Lux) +0,43 3. Nibali (Ita) 1,03 48. Ten Dam 5.07 Algemeen klassement 1. Contador (Spa) 63.17.56 2. Armstrong (VSt) 1.37 3. Wiggins (Eng) 1.46 50. Ten Dam 30.47 Vandaag rustdag zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina 21t/m 25 HILVERSUM - Bij een inventarisatie in de Nederlandse bouw zijn in een halfjaar tijd 82 constructiefou ten vastgesteld. Werknemers meld den die anoniem bij abcmeld- punt.nl, blijkt uit TNO-onderzoek, waarover RTL Nieuws berichtte. De fouten waren zo ernstig dat de veiligheid in het geding kwam. Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 7, 9; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 33; Televi sie: 34, 35. Bijlage: Zomerkrant Langs de snelweg een auto kopen is naïef reageer op www.pzc.nl reacties: 454 Hondenpoepkliklijn is geweldig idee eens - 59% oneens 41% Oplichters ontvreemden gege vens van reguliere wagens en kopiëren ze voor de voertuigen die zij hebben gestolen. De ko pers komen daar te laat achter. VEENDAM - Het 'klonen' van auto's neem toe. De laatste twaalf maan den hebben criminelen 426 men sen opgelicht door hen een ge kloond voertuig te verkopen. Dat laat Harry Blauw van het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcrimi- naliteit (LIV) weten. De crimine len maken van een gestolen auto een kopie van een andere wagen. De criminelen zoeken bij de gesto len auto een vergelijkbaar voertuig dat bij een garage te koop staat en maken er een proefrit mee. Zij ste len de onderhoudsboek]es of ma ken die na. In het gestolen exemplaar zetten de criminelen het chassisnummer en de kilometerstand van die ande re auto, vervalsen het kentekenbe wijs en dupliceren de kentekenpla ten. De 'kloon' bieden zij, nadat de garage de originele auto verkoopt, voor een goede prijs aan op inter net. De kopers hebben niets door. Een 'nagemaakte' auto is niet als zodanig te herkennen. Maar de op lichting komt altijd aan het licht, vaak nadat de eigenaar van de origi nele auto motorrijtuigenbelasting krijgt teruggestort. Gedupeerden zijn meestal geld en auto kwijt. Soms moeten zij dub bel betalen, omdat de verzekeraars het geld dat zij aan de eigenaar van de gestolen wagen hebben uitge keerd, terugeisen. De meeste over drachten vinden plaats op parkeer plaatsen langs de snelweg, bij su permarkten of fastfoodketens. VERBIER - Alberto Contador heeft gisteren zijn slag geslagen in de Tour de France. De Spanjaard reed op 5,6 kilometer van de streep in Verbier weg bij de andere klassementsrenners. Hij was bergop niet te houden. Met 43 seconden voor sprong op Andy Schleck en meer dan een minuut op de rest pakte hij de ritzege en reed hij tegelij kertijd de Italiaan Rinaldo Nocentini uit de gele trui die hij een week om de schouders had. Lance Armstrong, Contadors rivaal binnen de Astana-ploeg, kon de ambitie om zijn achtste Tourzege binnen te halen gisteren geen moment waarmaken. Hij werd op ruim anderhalve minuut van Contador negende. foto Christophe Karaba Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 MENDEN - Tijdens een optocht van een schuttersvereniging in de West-Duitse plaats Menden is giste ren een man van circa 80 jaar met hoge snelheid de menigte ingere den. Hij reed meer dan vijftig me ter door de mensenmassa. Daar door zijn zeker twee doden geval len. Tientallen mensen raakten ge wond, van wie zes zwaar. Een van hen verkeert in levensgevaar. Veel omstanders zijn in shock. „Plotse ling vlogen mensen door de lucht", aldus een ooggetuige. De oorzaak van het ongeluk was onduidelijk. In Menden werd ge speculeerd dat de automobilist de controle over het voertuig verloor door een hartaanval. Hij liep ver wondingen op. De politie mocht hem van de behandelend arts nog niet ondervragen, maar stelt dat er geen aanwijzingen zijn voor opzet. De Schützenverein Sankt Huber- tus Menden-Nord viert haar 60-ja- rig bestaan. Daarom waren er on danks de regen extra veel mensen naar de optocht gekomen. 11688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1