Zeeland vooral een kwestie van nostalgie niet missen Ludo Heesters rector in Bergen op Zoom Dit kun je echt AW Beheer neemt plan voor appartementen Wemeldinge over Coniferenbrand 'Onze openingstijden zijn veel ruimer, en je kunt je postzaken nu 'Het is voor ons vooral handig dat mensen de kaarten die ze hier combineren met de boodschappen' Paui Duijnstee, fiiiaaimanager jumbo kopen, meteen kunnen versturen' Irene van Driel, medewerker De Koperen Tuin. 'Veel klanten vinden het jammer dat het postkantoor als instituut niet meer bestaat' worden. Bij jum Nog maar één pinautomaat voor de hele Grote Markt Dinsdag 16 juni 2009 1 9 Het postkantoor in Goes sloot vorige week definitief de deuren. Voor postzaken kunnen Goesenaren nu terecht bij de Bruna, Jumbo of De Koperen Tuin. door David Duijnmayer Terwijl de meeste winkels in de Goese binnenstad op maandagmorgen nog dicht zijn, is het in de Bruna in de Lange Vorststraat al aardig druk. Het is een van de nieuwe TNT-verkooppunten in winkels, waar mensen voor hun postzaken terechtkunnen sinds de sluiting van het postkantoor op de Grote Markt. „Het is nu al drukker dan ik had verwacht", zegt eige naar Linda van Dongen. „We zijn de dichtstbijzijnde vestiging vanaf de Grote Markt, dus mensen ko men al snel hiet terecht." De winkel biedt alle diensten van het postkantoor, behalve de geldza ken. Die moeten in het ING- kantoor zelf geregeld worden. „Dat is de enige klacht die we tot nu toe horen", zegt Van Dongen. „Veel klanten vinden het onhandig dat die geldzaken hier niet kunnen, maar verder zijn ze tevreden." Mensen vinden het weliswaar jam mer dat het postkantoor dicht is, maar dat is toch vooral uit nostal gie, merkt Van Dongen. „Het postkantoor was een insti tuut. En het is na tuurlijk heel verve lend voor de mede werkers. Ik vind het zelf ook zonde van de gebouwen, want door heel Nederland zaten de postkantoren in mooie monu mentale panden. Het is nog maar de vraag wat daar nu mee gaat ge beuren." Alle nog bestaande hoofdpostkan toren in Nederland gaan tussen nu en medio 2012 dicht. De geza menlijke huisvesting van post- en geldzaken houdt daarmee op te be staan. ING investeert in eigen vesti gingen om zijn diensten aan te bie den, TNT maakt vooral gebruik van verkooppunten in bestaande winkels. In Goes zijn dat behalve de Bruna ook de Jumbo-super markt en boekhandel De Koperen Tuin. Die laatste twee bieden min der diensten aan dan Bruna en kunnen bijvoorbeeld geen kente kens op naam zetten. TNT plaatst in de winkels koste loos de benodigde spullen. Bij Bru na was dat bijvoorbeeld een com plete achterwand en balie, terwijl „maar je krijgt het al doende vrij snel onder de knie." En de postza ken zorgen voor veel meer 'traffic' in de winkel, constateert Van Don gen al na enkele dagen. „Mensen komen om een pakketje te verzen den, maar pakken dan ook even een tijdschrift mee. Daarnaast krijg ik een marge op de verkoop van postzegels en dergelijke." Voor De Koperen Tuin is het voor al handig dat de wenskaarten die de winkel ver- bo loopt het nog Jumbo de bestaande servicebalie gebruikt. Daarnaast verzorgt en be taalt TNT de personeelstrainingen en is er de eerste dagen begelei ding in de winkel. e nieuwe taken zijn voor het personeel van de drie winkels nog even wennen, maar de eerste ervaringen zijn po sitief. „Af en toe moeten we nog even opzoeken hoe iets ook al weer moet", zegt Van Dongen, niet storm, maar dat komt volgens filiaalmanager Paul Duijnstee nog wel. Dat Goes geen postkantoor meer heeft, is volgens hem nauwelijks een ge mis. „Voor de klant heeft het grote voordelen, want onze openingstij den zijn veel ruimer, en je kunt je postzaken nu mooi combineren met de boodschappen. Wij hopen dat het een extra motivatie voor mensen wordt om hier hun bood schappen te doen. Het is toch weer een extra service." door Luc Oggel Geld uit de muur halen op de Grote Markt was ooit - bij wijze van spre ken - een kwestie van je arm uitsteken. Maar liefst vier banken zaten er aan het plein, dus je raakte altijd wel een flappentap. Nu heeft alleen de ING nog een automaat in de gevel van het on langs gesloten postkantoor, waar dat er tot voor kort nog twee wa ren. De rij die er zeker met terras weer al vaak stond, zal dus alleen maar maar langer worden. En met een beetje pech verdwijnt ook het overgebleven apparaat, zegt ING-woordvoerster Karin van der Pol. ,Je bent voor een geldautomaat af hankelijk van de eigenaar van het pand. Je hebt namelijk ook aan de binnenkant ruimte nodig en je moet toegang hebben voor bijvul ling en onderhoud. Voor wat be treft het postkantoor is het nog de vraag of de volgende eigenaar dat wil. Het is nog niet bekend wie dat wordt." Het pand is op dit moment in han den van de Amsterdamse belegger Won Yip, die het wil doorverko pen of verhuren. Zolang er geen partij is, blijft er in elk geval een geldautomaat beschikbaar, „Voor het apparaat dat weg is, zoeken we nog een andere locatie. Dat wordt een op zichzelf staande automaat in het winkelgebied", zegt ING-woordvoerster Van der Pol. „Het is onze intentie om twee au tomaten in het centrum van Goes te hebben." Voor bezoekers van de Grote Markt die geen zin hebben om in de rij te staan, is de ABN Amro bank in de Singelstraat de dichtst- bijzijnde oplossing. Het is nog onbekend welke bestemming het voormalig postkantoor op de Grote Markt krijgt. foto Willem Mieras pagina 3 van het Buitengebied door Frank Balkenende wemeldinge - AW Beheer uit Middelburg neemt het plan Weu- melinghe voor het gebied De Bult in Wemeldinge over van AM Zee land. Het plan omvat de bouw van acht tien appartementen, zes wonin- - gen, acht studio's, negenhonderd vierkante meter commerciële ruimte (een restaurant en water sportwinkel), een parkeergarage met voor bewoners/huurders en vijftig openbare parkeerplaatsen. Gisteren tekende AW Beheer de koopovereenkomst voor Weume- linghe. Volgens woordvoerder Jor- gen Geurts van AW Beheer kwam het AM Zeeland beter uit het project te verkopen. „Dat heeft te maken met capaciteit en experti se om zo'n project in de markt te zetten. We hebben bijvoorbeeld goede verkoopresultaten in Kreek en Duin in Westkapelle. Boven dien hebben we een langere relatie met AM Zeeland. In de wijk Othe- ne in Terneuzen hebben we een transactie gedaan en we werken sa men in de Noorderpolder in Zie- rikzee." Ondanks de economische crisis en de moeilijke huizenmarkt ver wacht Geurts veel van het project. „Het is momenteel zowat de enige plek in Zeeland waar je zeezicht hebt." AW Beheer draagt zorg voor de noodzakelijke bodemsane ring. De Bult is een voormalige vuilnisbelt. De verkoop begint de ze zomer. Als die vlot, kan er al dit jaar worden gebouwd. goes - Ludo Heesters uit 's-Gra- venpolder is per 1 september be noemd tot rector van de Roncalli Scholengemeenschap in Bergen op Zoom. Dat is gisteren bekendge maakt door de Raad van Bestuur. Heesters (48) is op dit moment sectordirecteur eerste fase op het Goese Lyceum, waar hij sinds 1986 werkt. Daarnaast is hij lid van de bestuurscommissie Nobego voor openbaar primair onderwijs in de gemeenten Goes en Noord-Beve land, lid van de Raad voor Cultuur Zeeland en lid van de commissie Podiumkunsten Middelburg. Hees ters heeft na zijn studie aan het conservatorium een breed spec trum aan opleidingen gevolgd, voornamelijk op het gebied van onderwijsontwikkeling en mana gement. Ludo Heesters middelburg - Op drie plaatsen in Middelburg zijn in de nacht van zondag op maandag coniferen in brand gestoken. Dat gebeurde op de Oostperkweg, het Zanddorp en de Noordweg. Nadat er dit voorjaar op veel plaat sen coniferen in brand waren ge stoken, is een aantal jongens aange houden. De politie geeft geen com mentaar op de vraag of ze een ver band ziet tussen deze verdachten en de laatste branden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53