Middelburg etappeplaats in Giro van 2010 mooiste mnsn General Motors maakt doorstart Vandaag in Buitengebied: Geneeskracht van het Zeeuwse land Visjagers worden visbeheerders Word ook abonnee! Musical over watersnoodramp Alle inzittenden toestel Air France komen om bij vliegramp. DINSDAG 2 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 127 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN i»"/ O Minder warm 19° Familieleden van passagiers zijn in shock nadat ze hebben gehoord van de ramp met de Airbus. foto Silvia Izquierdo/AP MIDDELBURG - De Ronde van Italië komt volgend jaar naar Nederland. Het wielerpeloton gaat in de twee de week van mei in Amsterdam van start en zal ook Middelburg en Utrecht als etappeplaatsen aan doen. Cees Priem tekende zondag op het Piazza Venezia in Rome het contract voor drie etappes in Nederland. De details van het parkoers wor den volgende maand bekendge maakt. Girobaas Angelo Zomeg- nan komt in de eerste weken van juli naar Nederland om de start en fmishlocaties te bekijken. Dan wordt ook bekend of Middelburg een finish krijgt op zaterdag 8 mei of op maandag 10 mei. De voor keur gaat uit naar zaterdag. ALm pagina 29 en 31: Middelburg W krijgt inspraak in parkoers van etappe Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 Airbus stort in zee EN M Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 10; Cultuur: 17 en 19; Weer: 26; Strips: 27; Sport: 29 t/m 43; Televisie: 46 en 47; Bijlage: Bui tengebied Willibrordusbasiiiek is een kerk waar Zeeland trots op kan zijn reageer op www.pzc.nl reacties: 485 Een BN'er moet niet zeuren over een foto meer of minder ■■■■■■■■■■I 74% oneens 26% HULST - De Sint Willibrordusbasi iiek in Hulst is de mooiste kerk van Nederland. Dat vindt de vakju ry van het NCRV-radioprogram- ma Plaza. De basiliek eindigde vrij dag nog als vierde in de publieks- verkiezing, maar werd door de or ganisatie van de verkiezing alsnog tot de eindronde toegelaten. De ju ry vindt dat de basiliek ontwikke lingen in de tijd laat zien; de keuze voor de moderne torenspits toont aan dat het om een spannend, le vend bouwwerk gaat. ALk\ pagina 2: Willibrordusbasiiiek mooiste kerk van Nederland SLIEDRECHT - De watersnoodramp van 1953 wordt het onderwerp van een Nederlandse musical. In het seizoen 2010-2011 brengt theaterproducent Van Hoorne de voorstelling op de planken. De hoofdrollen worden vertolkt door Ben Cramer, Filip Bolluyt en Mar cel Smid. Van Hoorne maakte eer der al diverse familiemusicals, waaronder Roodkapje, dat genomi neerd is voor een ANWB Pu blieksprijs voor beste kleine musi cal. De nieuwe musical krijgt als ti tel I953en speelt zich af in de nacht van 31 januari op 1 februari. PARIJS - Een Airbus van Air France is gisteren zo goed als zeker in de Atlantische Oceaan gestort nadat deze in een hevige storm terecht was gekomen. Alle 228 inzittenden zijn waarschijnlijk omgekomen. Het toestel was onderweg van de Braziliaanse stad Rio de Janeiro riaar vliegveld Charles de Gaulle bij Parijs toen het volgens Air Fran ce waarschijnlijk door de bliksem werd getroffen. Het ramptoestel had 216 passagiers en twaalf bemanningsleden aan boord. Van de 216 passagiers wa ren er 61 Frans, 58 Braziliaans en 26 Duits. In totaal waren er 32 ver schillende nationaliteiten aan boord van het toestel. Er was één Nederlander aan boord, zo maakte Air France gister avond bekend. Nederlanders die bij KLM een ticket naar Rio de Janeiro boeken, vliegen via Parijs. KLM zelf heeft geen directe vlucht. Om 04.14 uur (Nederlandse tijd) werd een automatische boodschap vanuit het toestel opgepikt; er zou kortsluiting zijn en belangrijke ap paratuur zou niet meer werken. Het vliegtuig bevond zich toen bijna 600 kilometer ten noordoos ten van Brazilië. Braziliaanse, Franse, Spaanse en Afrikaanse luchtverkeersleiders lukte het daarna niet meer contact te krijgen met het vliegtuig. Red dingsdiensten zochten gisteravond nog met man en macht naar het toestel. Volgens de Braziliaanse lucht macht had het vliegtuig op het mo ment van de melding van kortslui ting een normale hoogte en een normale snelheid. Ongeveer een half uur later hadden de piloten weer van zich moeten laten horen, maar dit contact kwam nooit. De zoektocht naar de verdwenen Airbus is moeilijk omdat het toe stel verdween op een plaats bo ven de Atlantische Oceaan waar de grondradar geen bereik heeft. De zoektocht naar het toestel, een Airbus A330-200 uit 2005, wordt bemoeilijkt door onduidelijkheid over de rampplek. Het vliegtuig vloog boven een deel van de oceaan waar de grondradar geen bereik heeft. Als het toestel inderdaad is neerge stort, zou het de ergste ramp in de 76-jarige geschiedenis van Air Fran ce zijn. In juli 2000 stortte een Concorde van de luchtvaartmaat schappij neer toen het toestel op steeg van het vliegveld Charles de Gaulle. Alle 109 inzittenden kwa men daarbij om, evenals vier men sen op de grond. pagina 6 en 7: catastrofe voor Air France

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1