Zeeland PZC 13 Jongerensoos Walk Inn tijdje op slot w*m PZC Vakantieplannen? 'Om wie gaat het nu eigenlijk?' WALCHEREN 14 14 lees vind leef 'Brit' op doek 500 euro waard Taal Maandag 18 mei 2009Tip? walcheren@pzc.nl Nadelen kennen we van de Bonedijke, maar wat zijn de voordelen? Nieuwe Kerk voortaan verbonden met kathedraal Coventry Gemeente Vlissingen eist plan van aanpak van stichting Palladium. Tioor Wendy van den Hurk vlissingen - Jeugdhonk Walk Inn aan de Bonedijkestraat in Vlissin gen, wat tegenwoordig Pablo Picas- soplein heet, gaat een tijdje dicht. Bewoners van de Harlekijn waren overlast van jongeren al langer beu en nu is de gemeente dat ook. Ingetrapte ruiten van de soos, inge trapte ruiten van de Lidl, eieren te gen ramen van bewoners van de Harlekijn, leeggeknepen sinaasap- pelsappakken in hun postvakken, graffiti, kapotgetrapte wieken van hun windmolen in de gezamenlij ke tuin, brandjes en bedreigingen. Slechts een summiere samenvat ting van de klachten, waarmee de Vereniging van Eigenaren al maan den welzijnsorganisatie Palladium, woningcorporatie l'Escaut en de gemeente Vlissingen bestookt. Die laatste komt nu in actie. „Wij gaan de Walk Inn voor korte tijd sluiten", vertelt burgemeester Wim Dijkstra. „Wanneer die dicht gaat en wanneer en ook waar die weer opengaat, is nog niet bekend, maar wij geven Palladium de tijd IJl De maat is vol voor omwonen- den en de gemeente Vlissingen: jongerensoos Walk Inn gaat tijde lijk op slot. Palladium moet wer ken aan een plan van aanpak. Man (20) scheurt 's nachts door wijk vlissingen - De politie heeft het rijbewijs ingenomen van een Vlis- singer (20) die in de nacht van za terdag op zondag met een hoop ka baal met zijn auto door de Bonen burg scheurde. Uit de blaastest bleek dat hij vier keer teveel had gedronken. Ook verklaarde de man hasj te hebben gebruikt. om een goed plan te maken. Waar blijven de jongeren tijdens de slui ting, hoe moet de overlast worden verminderd, is het wel verstandig zo'n soos onder een appartemen tencomplex te hebben... Op al die vragen wil ik antwoord." Toch moet de burgemeester toege ven dat hij een heel ander beeld van de, voornamelijk Marokkaan se, Walk Inn-jeugd heeft. „Ik ben er eens op een zondagavond naar toe gefietst om de sfeer te proeven en die was toen heel gemoedelijk. 'Hé, daar heb je de burgemeester', riepen ze. De een zat op de Eras mus, de ander op de HZ. We kre gen zelfs nog een leuke discussie over gekozen burgemeesterschap. Het beeld van rotjongens klopt dikwijls niet. Tegelijkertijd liegen de klachten er niet om." l'Escaut, die de Walk Inn verhuurt aan Palladium, was nog niet op de hoogte van de tijdelijke sluiting. Manager Thea de Feijter reageert teleurgesteld. „Ik had gehoopt op een andere, echte oplossing." Ook WE-voorzitter Jaap van Bel- zen had het liever anders gezien. Hij dringt aan op een definitieve sluiting. Of anders mosquito's. De tijdelijke sluiting noemt hij een 'schijnvertoning'. „Palladium gaat deze periode gewoon gebruiken om het vernielde interieur met ge meenschapsgeld te repareren." O Bekijk foto's van de vernielingen op ww.pzc.nl/walcheren Inbrekers nemen geld mee uit Vlissingse zaak vlissingen - In een winkel in de Vlissingse Hobeinstraat is in de nacht van zaterdag op zondag inge broken. De dieven verschaften zich toegang door een ruit te ver nielen. Uit de zaak is een bedrag van enkele tientallen euro's wegge nomen. De technische recherche heeft sporenonderzoek verricht. Vlissingse MS-patiënten organiseren alternatieve MS-spinning-marathon. door Wendy van den Hurk vlissingen - Heb je MS, al erg ge noeg, mag je ook nog niet mee doen aan een MS-marathon. Jolan- da Schipper en Suus Spanjer uit Vlissingen laten het er niet bij zit ten. Dan organiseren ze toch lek ker hun eigen marathon? „Ik wist niet wat ik hoorde", roept Jolanda boven het geluid van haar spinningfiets uit. Geheel hijgloos. „Schande! Hoezo, wij houden het maar vijf minuten vol?" En inderdaad, de teller van haar fiets vertelt toch echt iets anders. Ruim twintig minuten is ze al aan het trainen, in niveau zes nog wel. Net als Suus. „Als we willen, halen we zelfs drie kwartier." Maar ja, de organisatie van 24 uur van de boulevard, een spinningma- rathon die op zaterdag 21 juni geld moet genereren voor de stichting MS Reserach, wil per se een uur. „En dat lukt inderdaad niet iedere MS-patiënt", erkennen de dames. „Maar ga daar creatief mee om. Het gaat toch om ons?" Jolanda laat zich niet zo gauw weg- 'Hoezo, wij houden het maar vijf minuten vol? Als we willen, drie kwartier!' zetten. Kom op, daarvoor heeft ze zich na die ellendige tijd in het ver pleeghuis („alleen mijn mond kon nog bewegen") niet het apelazerus gewerkt. Dus toen Tanja van den Berg van Fitness Fitaal ruimte en fietsen beschikbaar stelde voor een échte MS-marathon, waren Jolan da en Suus direct enthousiast. Za terdag 6 juni fietsen zij en anderen geld voor MS Research bij elkaar. „Bij Tanja, aan de Soubutgse boule vard. Er komt zelfs een gossiegos- sie-fiets te staan. Dat is wat men sen "zeggen als ze die zien." 'Prima' zegt Frans van Spaandonk van 24 uur van de boulevard over het statement. „En als ik mijn best doe om het in te denken, snap ik wel dat ze zich buitengesloten voe len. Maar het is gewoon niet me disch verantwoord. En ook niet lo gistiek, want wij willen de regie houden over de bewegingen. Als dan mensen tussendoor gaan wis selen, wordt het link." Sponsoren en deelnemers kunnen zich aanmelden bij Jolanda Schipper: 0118-410030 of schipperi@zeelandnet.nl fflTHhL fMtlï. Jolanda Schipper (links) en Suus Spanjer laten zich niet wegzetten. Als zij niet mogen meedoen aan de Vlissingse MS-marathon, dan organiseren ze er gewoon zelf eentje. foto Ruben Oreel Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen ÜÜS&ai Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice" v vlissingen - De veiling van het schilderij van Hermanus van der Haar, waarop Hotel Britannia te zien is, heeft gisteren 500 euro op geleverd tijdens de Britannia-dag in Hotel Arion in Vlissingen. Met dat bedrag komt de organisatie ruimschoots uit de kosten. De rest gaat in een potje voor restauratie van de mozaïeken. Volgens Doeke Roos junior van de Stichting Stads herstel was het een 'geweldige reü nie van oud-personeelsleden en andere Brit-liefhebbers'. ZEEUWS! ALMANAK Opgroeiende kinderen en taal blij ven ons boeien. Bing (7) uit Vlissin gen roept al tijden dat zijn vader maar eens moet ophouden met 'sgijaretten roken'. Ook is Bing van mening dat de cracottes die zijn ouders wel eens aanschaffen niet volkoren maar 'nutarel' moe ten zijn. Zus Moira (5) maakte haar ouders onlangs deelgenoot van haar visie op de meisjesnaam Janke, toen zij het had over haar omi, die janke Tip? redactie@pzc.nl heet. Janke... dat is bijna huilen", filosofeerde het kind. Geldzaken kunnen ook aanleiding geven tot grappige misverstanden. Bing en Moira zijn zo langzamer hand toe aan zakgeld, menen hun ouders, maar de laatsten vertonen dienaangaande weifelend gedrag. Wanneer, immers, moet je er als ouders mee beginnen? Aan tafel verzuchtte Moira on langs: „Mama en papa, wanneer krijgen wij nu eens een zak geld?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15