de ndernemer Mensen boeken vakantie later PZC NIEUWS GETIPT VOOR U Nieuw van Knorr: 3 Biologische mixen 10 en 11 glazen deuren douchecabines Lichte regen 18° PZC O Unieke manier van Fiat, Chrysler en GM Europe om te overleven WOENSDAG 6 mei ZÏÏ09 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 106 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Vandaag bij de PZC: Business evenement La Femme Yerseke kenniscentrum aquacultuur Masterclass duurzaam ondernemen zie ook: www.deondernemer.nl WALCHEREN Vooral minder animo voor intercontinentale, dure bestemmingen. door Ap van den Berg DEN HAAG - Veel Nederlanders stel len hun vakantieplannen voor de zomer uit. Het aantal boekingen loopt 13 procent achter bij vorig jaar, bevestigt de reisbranchekoe pel ANVR. De teller staat .op 2.650.000 georganiseerde reizen, te gen 3.045.000 een jaar terug. Verre, dure reizen naar Azië, de Ca riben en andere exotische bestem mingen hebben aan aantrekkings kracht ingeboet. Intercontinentale vluchten van touroperators zijn met liefst 30 procent achteruit ge hold. Vluchten binnen Europa hebben minder te lijden onder de economische crisis. De boekingen in eigen land zijn met 2 procent toegenomen, aldus touroperators. De branche is niet wanhopig over het afgenomen aantal boekingen. Voor faillissementen bestaat geen vrees. „Onze sector kan tegen een stootje. Dat hebben we eerder be wezen met de sars-crisis en in de nasleep van de terreuraanslagen in New York", aldus de ANVR. De reisondernemingen hopen dat het aantal vakantieboekingen later deze maand flink toeneemt, zodra het vakantiegeld is overgemaakt. pagina 4 en 5: reisbranche aast op vakantiegeld VLISSINGEN - Het Bellamypark in Vlissingen stond gistermiddag op z'n kop. 'Eén, twee, drie... Jump!' En rapper Typhoon, ambassadeur van de vrijheid, kreeg iedereen aan 't springen. Ondanks de wind en enkele buien werd het bevrijdingsfes tival gisteren goed bezocht. Organisator Frank van lersel schat dat er zo'n 25.000 mensen op het festival waren. „Misschien waren er wel meer mensen dan vorig jaar. Het weer maakt dus ken nelijk weinig uit." Festivalgangers genoten van de vele Zeeuwse bands, reggae-zanger Ziggi of de debatten in de tent op het Arsenaalplein. Room Eleven zorgde voor een sprankelend eerste optreden in Zeeland. De populaire Vlaamse sin- ger-songwriter Milow sloot het bevrijdingsfesti val af. O Plaats je foto's van het bevrijdingsfestival in het album op www.pzc.nl/foto. pagina 2/3: twee vingers in de lucht meneer Pechtold! commentaar pagina 28: integratiepolitiek kan deur uit Provinciebestuur grote afwezige 5 mei-lezing vlissingen - De organisatie achter de Van Randwijklezing heeft zich gestoord aan de afwezigheid van het provinciebestuur. Commissa ris van de koningin Karla Peijs be twist de suggestie dat er sprake was van een 'boycot', omdat voor het eerst een -zittend politiek lei der (Pechtold) de lezing uitsprak. „Op zich niet zo slim van de orga nisatie. Maar ik was gewoon vrij." transparant en chique /V\ Glashandel E W MELIESTE Naoorlogse veteranen lopen uit woede mee wageningen - Zeker veertig jonge veteranen sloten zich gisteren aan bij het officiële bevrijdingsdefilé in Wageningen. De naoorlogse vetera nen ontvingen dit jaar geen uitno diging, maar zij besloten uit woede toch aan te haken. Actiecomité Op mars Wageningen verzamelde een groep veteranen die vochten in Li banon, enkele Koreastrijders en een aantal Dutchbatters. EN HH Zeeland: 2 en 3; 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Meningen: 15; Consument: 16; Gezondheid: 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur/agenda: 30; Sport: 31 t/m 33; Televisie: 34 en 35. Bijlage: De Ondernemer 11113 Ook jonge veteranen horen thuis in défilé Wageningen reageer op www.pzc.nl reacties: 644 Bevrijdingsfestival heeft niets meer met bevrijding te maken eens -3&BUË 70% 30% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 11688 555530 Vlissingen viert bevrijding www.pzc.nl/bevrijdingsfestival Gemaakt met ingrediënten die met zorg zijn geselecteerd, rechtstreeks uit de biologische landbouw. Voor (h)eerlijke gerechten als je biologisch en toch lekker makkelijk wilt koken: Spaghetti Bolognese. Macaroni ovenschotel met ham en tomaten saus en Broccoli ovenschotel met ham. Eet smakelijk! Je vindt de Knorr biologische mixen in hetzelfde schap als de gewone mixen. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijria 1.8 miljoen) Meer informatie: e-maiL info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt vooru!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1