Virus gaat hele wereld over Ongeluk bij Kapelle eist twee levens PZC NIEUWS GETIPT VOOR U Knorr Krui den pasta's in een nieuwe verpakking Zzp'ers krijgen na pensionering alleen AOW MAANDAG 27 april 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 98 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Noodtoestand in VS om 'Mexicaanse' varkensgriep. Washington - In steeds meer lan den zijn gisteren gevallen gemeld van mogelijke besmetting met een nieuwe variant van het varkens griepvirus. Intussen neemt Mexico maatregelen om de uitbraak van de potentieel dodelijk ziekte bin nen de perken te houden. In de Verenigde Staten is gister avond de 'noodtoestand voor de publieke gezondheid' afgekondigd in verband met de nieuwe variant van varkensgriep. In de VS zijn tot dusver twintig gevallen van var kensgriep geconstateerd. Volgens minister van Binnenlandse Veilig heid, Janet Napolitano, is de 'nood toestand' vooral bedoeld om voor lokale gezondheidsautoriteiten het werk te vereenvoudigen. Ook maakt die het mogelijk om bezoe kers uit getroffen gebieden te on derzoeken. In tal van landen zijn gisteren be smettingen, of mogelijke besmet tingen met het virus geconsta teerd. Tot nu toe lijkt de varkens griep alleen slachtoffers in Mexico te hebben veroorzaakt. Tot en met gisteren zijn er in dat land 86 men sen aan gestorven. In Mexico-stad lag het openbare leven gisteren na genoeg stil. Mensen bleven thuis uit angst om besmet te raken door contact met anderen. Van 1300 zieken, zijn er volgens de regering inmiddels 900 genezen. Volgens de Wereldgezondheidsor ganisatie kan de varkensgriep zich over de hele wereld verspreiden omdat het virus overdraagbaar is van mens op mens. Nederland zag gisteren geen reden voor maatregelen, maar heeft wel reizigers die met koorts van boven de 38,5 graden Celsius uit Mexico terugkomen, gemaand contact op te nemen met hun huisarts of met de lokale GGD. Er geldt geen nega tief reisadvies voor Mexico. De WHO heeft geen waarschuwingen afgegeven om niet naar Mexico te reizen, en laat het aan landen zelf over om maatregelen te treffen. De import van varkens of varkens vlees hoeft volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Vere nigde Naties (FAO) niet aan ban den te worden gelegd. Die vormen volgens de FAO niet de besmet tingshaard, dat zijn de mensen zelf pagina 4 en 5: landen wapenen zich tegen varkensgriep den haag - Veel zelfstandigen zon der personeel (zzp'ers) zullen na hun pensionering alleen van hun AOW-uitkering rond moeten zien te komen. Omdat zij zowel werkgever als werknemer zijn kunnen zij niet deelnemen aan de gebruikelijke pensioenfondsen en alternatieven als lijfrentepolissen zijn vaak te duur. Daarom pleiten pensioendeskundi gen voor een aanpassing van de wetgeving, opdat zzp'ers alsnog kunnen deelnemen aan een pen sioenfonds. pagina 4: karige oude dag voor zzp'ers de I2XC2I BiHi Zzp'er heeft recht op eigen pensioenfonds reageer op www.pzc.nl UW reacties: 590 Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-maiL- info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipl voor u! wilhelminadorp - Koningin Beatrix heeft zaterdag Wilhelminapolder be zocht. De vorstin deed dat ter ere van het tweehonderdjarig bestaan van de Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolder. Zij bracht onder meer een bezoek aan het Kunststation bij hofstede Hongersdijk. foto Willem Mieras (Mfe) pagina 2 en 3: Beatrix straalt in Wilhelminadorp www.pzc.nl/video Opa en oma moeten gratis oppassen 68% oneens Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land; 4, 5; Buitenland: 6, 7; Gezond heid: 8, 9; Weer: 10; Strips: 11; Cul tuur: 19; Televisie: 22, 23; Sport: 25 t/m 43. Jazeker! De drie kruidenpasta's. Provenqaalse Kipschotel. Texaanse Barbecueschotel en Italiaanse Pasta-ovenschotel, hebben een nieuwe verpakking gekregen. Met j deze kruidenpasta's en verse ingrediënten maakt u. als vanouds, de drie heerlijke gerechten die u gewend was. Zoals bijvoorbeeld een Provengaatse Kipschotel met champignons, sperziebonen en cherrytomaatjes. Op smaak gebracht met geurige Provengaalse kruiden als tijm en rozemarijn. Eet Smakelijk! Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 kapelle - Door een eenzijdig onge luk op de landweg Vierwegen tus sen Kapelle en 's-Gravenpolder zijn gisteren in de vroege avond twee jongemannen omgekomen. De slachtoffers raakten door onbe kende oorzaak met hun personen auto van de weg in de sloot waar na het voertuig verve' op zijn kop in een boor 'recht kwam. De brandw intig minuten werk om de slachtoffers uit het wrak te bevrijden. Een van de mannen overleed korte tijd la ter ter plaatse, de andere is met hersenletsel en andere verwondin gen per helikopter naar het zieken huis gebracht, waar hij later over leed. Voor het ongeluk zijn politie, brandweer, ambulances en twee traumahelikopters ingezet. 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1