PZC29 Sport Blooper van Romero leidt verlies AZ in Invaller Platje bekerheid verboden te juichen Alleen succes Van der Meet NAC bereikt laatste vier na opnieuw een zege in Alkmaar. Volendam naar laatste vier in bekertoernooi na zege op Roda JC. 33 Formule 1 bedenkt reddingsplan om Vrijdag 6 maart 2009 door Theo Brinkman ALKMAAR - De verloren bekerfina le van twee jaar geleden (tegen Ajax, na strafschoppen) zit AZ nog altijd hoog. Voorlopig zal het de pijn blijven voelen, want een kans op wraak krijgt de club dit seizoen niet. NAC versperde de Alkmaarders gisteravond de weg naar de halve finale. De Braban ders stuntten in Alkmaar (1-2). De sensatie kreeg gestalte in de tweede helft, toen de gasten terug kwamen van een 1-0-achterstand. De openingstreffer was al vroeg ge scoord door Moussa Dembélé (die raak schoot na een vrije trap van Stijn Schaars) en luttele seconden na rust leek NAC geslagen. Een schot van Maarten Martens beland de echter op de paal. In plaats van dat het 2-0 was, bleef het zodoen de 1-0 en kon NAC zich kort daar na oprichten. Een stokkende productie en een haperende verdediging: het was een ervaring die AZ dit seizoen slechts één keer eerder meemaakte in eigen huis. Ook toen was NAC de tegenstander. Dat was eind aug- stus op de openingsdag van de competitie. Andere tijden derhal ve. Nadien ontpopte AZ zich tot een machine die niet meer te klop pen was. Tot gisteravond. Voorafhad Louis van Gaal zijn spe lers nog voorgehouden dat de ono verwinnelijkheid van de laatste maanden geen garantie bood op bekersucces. De trainer trok de ver gelijking met Olympique Lyon, Barcelona en Inter Milaan. Drie koplopers die woensdag grote LUXEMBURG - Angelique van der Meet heeft als enige Zeeuwse-ten nisster de halve eindstrijd bereikt bij het ITF-jeugdtoernooi van de tweede graad in Luxemburg. De achttienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke, als achtste geplaatst, won in drie sets van de als tweede geplaatste Hongaarse Zsofia Susa- nyi. Het werd 6-4 2-6 6-1. De Zierikzeese Lesley Kerkhove was als favoriete bestempeld in Luxemburg, maar verloor nipt van de Russische Irina Khromacheva: 6-7 7-6 5-7- Ook voor Bernice van de Velde uit 's-Gravenpolder betekende de kwartfinale het eindstation. Met 1-6 2-6 verloor zij van Zarina Diyas uit Kazachstan. moeilijkheden kenden in het be kertoernooi. De waarschuwing bleek terecht, maar miste zijn uit werking, al kwam AZ voor rust nauwelijks in de problemen. Uitgerekend Sergio Romero, de dit seizoen nauwelijks te passeren doelman, mocht zich kort na rust de gelijkmaker aanrekenen. Hij liet een schot van Nourdin Boukhari door zijn handen glibberen. Het was een blooper met grote ge volgen. AZ creëerde nadien nog wel enkele kansen, maar stuitte op weg naar een goal steeds op de pri ma keepende Jelle ten Rouwelaar. AZ was bovendien de echte contro le op de wedstrijd kwijt. Geklun gel in de verdediging, waar Kees Luijckx in de rust Gill Swerts was komen vervangen, leidde meer dan eens tot onrust. Een kwartier voor tijd maakte Anthony Lurling de Alkmaarse problemen nog groter. De draaitol werd na een counter handig gevon den door Boukhari. Slim kapte Lurling zich langs Romero, om ver volgens de bal in het lege doel te schuiven. In het slotkwartier vond AZ het gaatje niet meer. Zo is de laatste fase van het bekertoernooi vooral een feestje van de provincie clubs voor wie een finale in de Kuip nog echt het hoogtepunt van het seizoen is: Twente, Heeren veen, NAC en Volendam. AZ-NAC Breda 1-2 (1-0). 13. Dembélé 1-0, 55. Boukhari 1-1, 77. Lurling 1-2. Scheidsrecher: Nijhuis. Gele kaart: Luijckx (AZ), Mtiliga, Fehér (NAC Bre da). Aantal toeschouwers: 14.600. AZ, koploper in de eredivisie, wordt verrassend uitgeschakeld in de kwartfinale van de KN- VB-beker. NAC Breda wint met 1-2 in Alkmaar. KERKRADE - FC Volendam heeft gis teravond de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker be reikt. De hekkensluiter van de ere divisie klopte Roda JC in de verlen ging met 3-2 dankzij een fantas tische volley van Meivin Platje. De invaller maakte eerder ook de 2-2. Volendam ligt Roda JC duidelijk niet. In de competitie gingen de Kerkradenaren eerder ook al on deruit. Dat Roda gisteren opnieuw verloor, had de club vooral aan zichzelf te danken. Het was in de eerste helft bij vlagen beschamend hoe de ploeg van trainer Harm van Veldhoven zich in eigen huis voor de slechts 4200 toeschouwers presenteerde. Inspiratieloos en fout op fout stapelend bewogen de spelers zich over het doorweek te veld. Omdat ook Volendam niet bij machte was om aanvallend een vuist te maken, speelde het spel zich vooral op het middenveld af De enige echte kans voor rust was meteen raak. Uit een hoekschop van Dominique van Dijk kopte de lange verdediger Tim Bakens onge hinderd raak: 0-1. Na rust verhoog de Roda JC het tempo. Het leidde niet tot beter voetbal, maar wel tot meer beleving en kansen. Spits Yu- lu-Matondo bracht Roda JC tien minuten na de hervatting op gelij ke hoogte. Davy de Fauw, terug na twee duels schorsing, strafte ver volgens een verdedigingsfout van Volendam eenvoudig af: 2-1. De Limburgers kregen daarna uit gelezen kansen om het duel te be slissen, maar faalden hopeloos. En opnieuw was de eerste de beste kans van Volendam raak. Invaller Meivin Platje mocht, weer uit een hoekschop, van dichtbij intikken: 2-2. In een spannende slotfase kreeg Roda JC dotten van kansen. Volen dam bleef op de been en sloeg in de verlenging via opnieuw Platje op prachtige wijze toe: 2-3. Roda JC-FC Volendam 2-3 na verlen ging (0-1, 2-2). 15. Bakens 0-1, 55. Yu- lu-Matondo 1-1, 67. De Fauw 2-1, 72. Platje 2-2, 96. Platje 2-3. Scheidsrech ter: Blom. Gele kaart: Linssen (Roda JC). Aantal toeschouwers: 4200. Jean Paul de Bruijn maakt valse start op WK landenteams Tip? sport@pzc.nl BRUSSEL - Bosniërs die in België een ticket kopen voor de WK-kwa- lificatiewedstrijd België-Bosnië Herzogovina (28 maart in Genk) lopen het risico uit het vak te wor den verwijderd als ze voor hun ei gen land juichen. Uit veiligheids overwegingen moet iedereen die een kaartje koopt een contract on dertekenen. Daarin staat dat 'hij/zij zal supporteren voor de ploeg waar hij een ticket voor koopt'. Voor Bosniërs die in België wonen is het lastig om via de ei gen bond aan kaartjes te komen. Ze zijn aangewezen op de kaartver koop in België. Omdat ze het con tract moeten ondertekenen, mo gen ze alleen voor België juichen. Nourdin Boukhari, die wordt gefeliciteerd door zijn ploegmaat Ellery Cairo, heeft NAC Breda op 1-1 gebracht in het bekerduel met AZ. Sergio Romero, de doelman van de Alkmaarse club, liet Boukhari's schot door zijn handen glippen. foto Marcel Antonisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75