U TUIN weer zien ondergaan' r van polder Grofgebekte ex-legionair voor hof Politie houdt man aan na dollemansrit 2,99 Twee bedrijven open na brand Recordpoging klunen in Goes BROUWERS mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl RECLAME vrijdag en zaterdag: Appelflappen 4 voor Als een vis in een vijvèf van Brouwers BPZC Vrijdag 6 maart 2009 1 9 buurtschappen verwijzen naar de kleur van de dakpannen: nog al tijd zijn die in Blauwewijk blauw en in Roodewijk rood. Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder liet de woningen bouwen om land arbeiders te huisvesten. Rob en Leida Römer, bewoners van Roodewijk sinds 1965, hebben die tijd nog meegemaakt. Rob werkte destijds voor het ministe rie van landbouw op het voormali ge proefstation voor de fruitteelt. Hij huurde zijn huisje in die begin jaren voor 72 gulden per maand van De Maatschap, inclusief gas, te kijken", bevestigt Van der Kaaij. „Tot nu toe worden om bestaande dorpen steeds nieuwe schillen ge bouwd. Dat kan ertoe leiden dat dorpen hun identiteit verliezen. Het creëren van nieuwe buurt schappen kan een manier zijn om het karakter van bestaande dorpen te behouden." Het landschapsontwikkelingsplan ligt tot 1 april ter inzage in het stadskan toor in Goes. Het plan is ook te down loaden via de website van de gemeente Goes: www.goes.nl. water en licht. Toen de Maatschap haar onroerend goed eind jaren zestig, begin jaren zeventig ging verkopen, kocht Römer zijn huur huisje voor zevenduizend gulden. „Inmiddels is Roodewijk een hete rogeen geheel geworden", vertelt Römer. „Van jong tot oud woont hier, en van kunstenaars en lera ren tot fabrieksarbeiders." Net als Blommaert wil het echt paar Römer voor geen goud ruilen met inwoners van een stad of dorp. „Je ziet hier de zon opko men en weer ondergaan. Bijna ner gens heb je nog zó'n weids uit zicht als hier in de polder. Het leef patroon is ook anders dan in een stadswijk. Je let meer op elkaar. Als het nodig is, staat iedereen voor elkaar klaar. Soms schaffen we zelfs dingen gemeenschappe lijk aan, zoals een grote ladder of een hogedrukspuit." Dat veel mensen in een buurt schap als Roodewijk willen wo nen, weet Römer wel zeker. „In vij fenveertig jaar hebben hier heel wat wisselingen plaatsgevonden, maar nog nooit heb ik een 'te koop'-bordje zien staan. De hui zen zijn via via altijd zo verkocht." Mogelijke locaties voor nieuwe buurtschappen nieuwe buurtschappen Wolphaartsdijk ,Roodewijk Blauwewijk I N256| Wilhelminadorp Goes - Donja Odijk door Roxanne Buisman DEN HAAG - Als oud-strijder van het Vreemdelingenlegioen is hij vaak wat grof in de mond, zo gaf een veertigjarige Kloetingenaar gis teren tegenover het Haagse ge rechtshof toe. Hij had bij de poli tie erkend dat hij zijn ex-vriendin hard bij haar arm had gepakt en dat hij haar had bedreigd door te zeggen dat hij 'de kinderen door de gehaktmolen zou draaien'. Maar hij ontkende gisteren toch dat hij haar toegebeten had dat 'ie zijn vingers in haar mond zou ste ken' om 'haar ingewanden naar buiten te trekken', zoals de vrouw had verklaard. Ze woonde begin vorig jaar in Hansweert samen met de man, die er vijf jaar in het Franse huurlingenleger op had zit ten. De man zou kwaad zijn ge worden, omdat zij internetdraden had doorgeknipt. De Middelburgse politierechter had hem juli vorig jaar bij verstek veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan een maand voorwaarde lijk. De Kloetingenaar zei dat hij toen in België woonde en daarom HEINKENSZAND - Twee bedrijven die huizen in het door brand ge troffen bedrijfsverzamelgebouw op het terrein Noordland in Hein- kenszand, kunnen hun werkzaam heden daar voortzetten. Volgens Jan Steketee, eigenaar van het bedrijfsverzamelgebouw, kan het fitnessbedrijf maandag weer open. „Schoonmaakploegen zijn nu bezig om het pand te reinigen." Ook een garagebedrijf is na een grondige schoonmaakbeurt weer operationeel. Voor Motor 2000, waar in de nacht van dinsdag op woensdag de brand ontstond en grote schade aanrichtte, en buurman drukkerij Farr, waar drukmachines zijn aan getast, heeft Steketee een alterna tief pand aan de Schouwersweg in de aanbieding. „Eén van de twee bedrijven kan daar tijdelijk in, maar eventueel ook permanent." De eigenaar bezit ook nog een klei nere ruimte op Noordland, die als tijdelijk onderkomen kan dienen. „We zijn erover in gesprek", zegt hij. Over de oorzaak van de brand was gisteren nog niets bekend. Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER de dagvaarding niet had gekregen. Hij ging in hoger beroep, zodat hij alsnog zijn zegje kon doen. Zijn raadsman verzocht het hof om de door de Middelburgse rechter op gelegde straf op z'n minst om te zetten in een werkstraf Zijn cliënt zou zich inmiddels nagenoeg uit de schulden hebben gewerkt en een nieuwe vriendin hebben. De hofaanklager eiste formeel de zelfde straf als de politierechter had opgelegd, maar had geen be zwaar tegen een werkstraf Uitspraak 19 maart. GOES - De politie heeft woensdaga vond na een wilde achtervolging een 21-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom opgepakt. Agenten zagen over de noordbaan van de A58 een personenauto met hoge snelheid rijden en zetten de achtervolging in. Een meting ter hoogte van Krabbendijke wees uit dat hij 194 kilometer per uur reed. Vlak voor de afslag Yerseke reageer de de man op een stopteken. Hij volgde de agenten tot op de vlucht strook, maar ging er daarna weer met hoge snelheid vandoor. Bij de afslag Goes raakte hij bijna in een slip. Via de Middelburgsestraat en het Tiendenplein sloeg de bestuur der de Ringbaan op. door Luc Oggel GOES - Drie studenten van sportop- leiding Cios in Goes doen op 23 april een recordpoging klunen. Het is de bedoeling dat zoveel mo gelijk eerste en tweedejaars studen ten lopend op schaatsen een af stand afleggen. De recordpoging is onderdeel van de sportweek. Cios-studenten moeten in het kader van die week sportprojectjes opzetten, waaron der een recordpoging. Volgens Jes ter Davidse, die het evenement sa men met medestudenten Mike De zen en Sjoerd van Nijnatte organi seert, is het de eerste keer dat er een recordpoging klunen wordt ge houden. „We zijn op het idee geko men, omdat er afgelopen winter voor het eerst sinds lange tijd weer op natuurijs kon worden ge schaatst." Rond Sportpunt Zee land wordt met matten een par cours uitgelegd van twee- a drie honderd meter. „We moeten de spullen nog regelen, het wordt nog lastig om in april aan zoveel schaatsen te komen." Hij reed links van de middengelei ding en haalde twee automobilis ten in, terwijl er een tegenligger aankwam. Deze moest sterk uitwij ken om een aanrijding te voorko men. Hierna voerde de bestuurder zijn snelheid weer op tot honderd tien kilometer per uur, waar vijftig is toegestaan. Hij verdween uit het zicht van de agenten, maar kort daarna troffen ze de verlaten auto aan tussen gara ges in de Wilsonlaan. Inmiddels waren alle politieauto's in de regio gealarmeerd. Op de Europalaan is de 21-jarige uiteindelijk gearres teerd. Hij is verhoord en ingeslo ten. De auto was gestolen en de man had geen rijbewijs. aquaria- en vijverspecialist Aquariumhandel Brouwers b.v. Boulevard 131,4701 ES Roosendaal T +31 (0)165 - 536216 F +31 (0)165 - 546684 E info@aquariumbrouwers nl I www.aquariumbrouwers.nl vanwege de ruimte en de rust. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31