M 'Verliezen mag, maar niet vanavond' P9 y Don Leo mag blijven in Polen Hamburger SV is nog lief voor NEC 28 Vrijdag 27 februari 2009 pzc i Veselin Topalov Topalov mag een gooi doen naar wereldtitel sofia - De Bulgaar Veselin Topa lov mag wereldkampioen schaken Viswanathan Anand uit India uit dagen. De 33-jarige grootmeester won gisteren voor eigen publiek in Sofia het kandidatenduel met de Amerikaan Gata Kamsky. Topalov bracht met zijn zege in de zevende van acht partijen de stand op 4,5-2,5. Beide schakers hielden een bedrag van 125.000 dollar (90.000 euro) over aan de tweestrijd. Sinkewitz moet sponsor ton betalen fulda - De Duitse wielrenner Pat- rik Sinkewitz is veroordeeld tot het betalen van 100.000 euro scha devergoeding aan een voormalige sponsor. De rechtbank stelde giste- ?en drankenfabrikant Förstina in het gelijk in een rechtszaak tegen de oud-renner. De sponsor voelt zich benadeeld omdat Sinkewitz dopingzondaar is en dus niet op een eerlijke, sportieve manier de bedrijfsnaam heeft uitgedragen. Pavel Nedved is aan laatste seizoen bezig turijn - Pavel Nedved is bezig aan zijn laatste seizoen als profvoetbal ler. Dat maakte de 36-jarige Tsje chische middenvelder bekend na de nederlaag met zijn club Juven- fus bij Chelsea (1-0) in de Cham pions League. Nedved speelt sinds 2001 voor Juventus. Daarvoor kwam hij uit voor Lazio Roma, Sparta Praag en Dukla Praag. In 2002 en 2003 won Nedved met Ju ventus de Italiaanse landstitel. Okken moet afzien van rentree bij NK cross den haag - Atleet Arnoud Okken ziet af van deelname aan het Spar NK Cross van dit weekeinde in Gil- ze-Rijen. De terugtredende Euro pees indoorkampioen op de 800 meter zou zondag in de Brabantse modder zijn rentree maken na an derhalf jaar van blessureleed. Maar Okken (26) heeft bij zijn voorberei ding op het NK een terugslag ('een virusje') gehad. Bij weer een blessure stopt Liu Xiang ermee shanghai - Hordeloper Liu Xiang is de blessures beu. Bij een volgen de kwetsuur stopt hij, zei de Chi nese atleet gisteren. „Als ik nog maals geblesseerd raak, zeg ik de sport vaarwel." Liu Xiang is een sportheld in China. Hij werd in 2004 olympisch kampioen op de 110 meter horden en veroverde in 2007 de wereldtitel. Xiang droop bij de Spelen in Peking echter vlak voor de start geblesseerd af Vertrouwen is groot voor thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Heel even voelde Nor- din Amrabat zich ongemakkelijk toen zijn coach hem begin vorige week bij zich riep. Maar toen hij even met Dwight Lodeweges had gesproken, voelde Amrabat zich weer helemaal het mannetje. De jonge aanvaller kreeg geen uitbran der, maar de verzekering dat hij ondanks een mindere wedstrijd te gen AZ gewoon weer zou spelen tegen FC Groningen. Lodeweges wilde hem alleen wat 'verbeterpunten' meegeven voor de volgende wedstrijd. „Maar je voelde zijn opluchting", aldus de nieuwe coach van PSV. „Voor een speler is het heerlijk als je weet dat je een mindere wedstrijd mag spe len en er niet gelijk uitgesodemie- terd wordt." Die handelwijze ty peert Lodeweges. Hij is rustig, evenwichtig, praat weldoordacht en houdt vast aan zijn werkwijze en strategie. Duidelijkheid is een kernbegrip. Vandaar ook dat hij nooit geheim zinnig doet over een opstelling. Vanavond tegen SC Heerenveen staat Ola 'Toivonen weer in de Ola Toivonen staat vanavond te- gen SC Heerenveen weer in de spits bij PSV. De schorsing van de Zweed zit erop en hij blijft eerste keus onder Lodeweges. spits, vertelde Lodeweges gisteren. „Hij heeft een geweldig gevoel voor de ruimte, is een koele afma ker en sterk in de lucht. Koever mans en Lazovic hebben het fan tastisch gedaan, maar ik kies er toch voor om met Ola te begin nen. Hij w£s voor zijn schorsing bezig aan een goede serie." Een overwinning tegen Heeren veen is voor Lodeweges cruciaal om in de goede 'flow' te blijven van de voorbije weken. „Dan voor kom je dat kopjes gaan hangen, dat spelers de boel in de steek la ten of uitgeblust raken. De doelstel ling blijft dat we na deze serie van vijf (AZ, FC Groningen, Heeren veen, FC Twente en Feyenoord) nog volop in de race zijn voor Eu ropees voetbal. We zullen best nog eens verliezen of gelijkspelen, maar alsjeblieft niet tegen Heeren veen." Vanavond tegen SC Heerenveen staat Ola Toivonen weer in de spits bij PSV. Trainer Dwight Lodeweges: „Koever mans en Lazovic hebben het fantastisch gedaan, maar ik kies er toch voor om met Ola te beginnen." foto Theo Koek Onbezoldigde adviseur van Feyenoord praat problemen uit. door Norbert Kleinherenbrink warschau - Leo Beenhakker, in zijn vrije tijd technisch adviseur van zijn jeugdliefde Feyenoord, blijft voorlopig bondscoach van Po len. De 66-jarige Rotterdammer voerde gisteren in Warschau een verhelderend gesprek met de Pool se bondsvoorzitter Grzegorz Lato. „Alle problemen zijn opgelost", liet de Poolse oud-international na afloop weten. De positie van Beenhakker staat in Polen al enige tijd onder druk. De nationale ploeg begon niet al te voortvarend aan de WK-kwalifica- tiereeks. Met zeven punten uit vier duels heeft de brigade van Don Leo de kansen op een WK-ticket nog wel in eigen hand. Na de presentatie van Beenhakker twee weken geleden in De Kuip als onbezoldigde vraagbaak, brak een storm van kritiek los in de Poolse media. De vice-voorzitter van de Poolse voetbalbond, die al geruime tijd met Beenhakker over hoop ligt, riep dat hij Don Leo met zijn stropdas het land wilde uitslepen wegens 'dubbelspel en verraad'. Ook Poolse oud-interna tionals, onder wie ex-doelman Jan Tomaszewski, haalden fel uit naar Beenhakker. Voorzitter Lato bleef en blijft zijn belaagde bondscoach niettemin verdedigen. „Het Feyenoord-vraag- stuk bestaat niet", benadrukte hij gisteren in Warschau. „Beenhak ker zal al zijn krachten aanwenden voor Polen. Een ontslag is niet aan de orde, ook niet bij een nederlaag in de komende WK-kwalificatie- duels (tegen Noord-lerland en San Marino)." De verwachting is dat Don Leo vroeger of later een meerjarig con tract als technisch directeur in De Kuip zal tekenen. Tot die tijd ver richt hij zijn uitzendwerkzaamhe- den bij Feyenoord zonder con tract, salaris of officiële functie. hamburg - NEC heeft het histori sche optreden in de Uefa Cup afge sloten met een kleine nederlaag. Hamburger SV was gisteren ook bij de return te sterk voor de Nij- megenaren: 1-0. Ivica Olie maakte het enige doelpunt. De ploeg van Mario Been verloor het eerste duel al met 0-3. NEC kon het tempo van de thuisclub nauwelijks bijbe nen en het was aan een gebrek aan scherpte bij de HSV-spitsen te danken dat de Nijmegenaren niet meer treffers te verwerken kregen. Hamburger SV (Dui)-NEC 1-0 (1-0). 9. Olie 1-0. Scheidsrechter: Chapron (Fra). Gele kaart: Kivuvu, El-Kabir (NEC). Aantal toeschouwers: 30.000. Uefa Cup, achtste finales Werder Bremen - Saint-Etienne CSKA Moskou - Sjachtar Donetsk Udinese - Zenit Sint-Peters burg Paris St. Germain - Braga Dinamo Kiev - Metalist Charkov Manchester City - Aalborg Olympique Marseille - Ajax Hamburger SV - Galatasaray De eerste wedstrijden worden op 2^1 12 maart gespeeld, CJP Willem Adrjaansens. UEFA CSKA Moskou* - Aston Villa 2-0 (0-0). 61 Zjirkov 1-0, 90. Love 2-0. Geel: Dzagoev (CS KA Moskou), Bannan, Albrighton (Aston Villa). Scheidsrechter: Brych. Metallist Charkov* - Sampdoria 2-0 (2-0). 32. Valyayev 1-0, 40. Coelho 2-0. Geel: Sam- marco (Sampdoria). Scheidsrechter: Kircher. VfL Wolfsburg - Paris Saint-Germain* 1-3 (0-1). 38. Luyindula (pen.) 0-1, 59. Rothen 0-2, 63. Hasebe 1-2, 74. Luyindala 1-3. Geel: Schindzielorz, Simunek (VfL Wolfsburg). Scheidsrechter: Hrinak. Galatasaray* - Girondins Bordeaux 4-3 (2-1). 1. Bellion 0-1, 42. Turan 1-1, 45. Kewell 2-1, 65. Turan 3-1, 74. Chamakh 3-2, 76. Ca- venaghi 3-3, 89. Sarioglu 4-3. Geel: Topal, Ba ros, Ozbek (Galatasaray), Diawara, Chalme (Gi rondins Bordeaux). Scheidsrechter: Thomson. Udinese* - Lech Poznan 2-1 (0-1). 13. Rengi- fo 0-1, 57. Pepe 1-1, 90, Di Natale 2-1. Geel: Belardi (Udinese). Scheidsrechter: Blom. AC Milan - Werder Bremen* 2-2 (2-0). 26. Pirlo (pen.) 1-0, 33. Pato 2-0, 68. Pizarro 2-1, 79. Pizarro 2-2. Geel: Pirlo (AC Milan), Fritz, Ozil, Rosenberg (Werder Bremen). Scheids rechter: Eriksson. Standard Luik - Sporting Braga* 1-1 (0-0). 78. Mbokani 1-0, 90. Aguiar 1-1. Geel: De Ca- margo, Defour, Witsel (Standard Luik), Evaldo, Leone, Peixoto, Vandinho (Sporting Braga). Scheidsrechter: jakobsson. VfB Stuttgart - FC Zenit* 1-2 (0-1). 43. Semsjov 0-1, 80. Gebhardt 1-1, 86. Faizulin 1-2. Geel: Gomez (Stuttgart), Danny, Anjoe- kov, Huszti (FC Zenit). Scheidsrechter: Collum. Manchester City* - FC Kopenhagen 2-1 (0-0). 73. Bellamy 1-0, 80. Bellamy 2-0, 90 Vingaard 2-1Geel: Kristensen, Wendt (FC Ko penhagen). Scheidsrechter: Dereli. Saint-Etienne* - Olympiakos Piraeus 2-1 (1-0). 45. Payet 1-0, 58. Ilan 2-0, 75. Oscar 2-1. Geel: Tavlaridis (Saint-Etienne), Antzas, Diogo, Pantos, Patsatzoglou, Leto, Mendrinos (Olympiakos Piraeus). Scheidsrechter: Allaerts. Tottenham Hotspur - Sjachtar Donetsk* 1-1 (0-0). 55. Dos Santos 1-0, 87. Fernandinho 1-1. Geel: O'Hara, Palacios (Tottenham Hots pur), Lewandowski, Hubschman (Sjachtar Do netsk). Scheidsrechter: Tagliavento. Deportivo La Coruna - Aalborg BK* 1-3 (1-3). 38. Sergio 1-0, 41. Shelton 1-1, 44. Jo hansson 1-2, 45. Enevoldson 1-3. Rood (2x geel): 90. Alvarez. Geel: Lopez (Deportivo La Coruna), Jakobsen, Curth (Aalborg BK). Scheidsrechter: Kelly. Naar achtste finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30