Wisse mist vorm voor goud Goedhart met karabijn naar titel Selectie voor EK weer uitgebreid pzc Maandag 16 februari 2009 43 NK meerkamp is belangrijker voor Vlissingse atlete. door Roeland van Vliet APELDOORN - Yvonne Wisse heeft gisteren op het NK indooratletiek zilver gehaald op de 60 meter hor den. De Vlissingse atlete, die ook als tweede geplaatst was, moest Femke van der Meij voor laten gaan. De meerkampspecialiste liep in de finale 8,45 seconden. Daarmee was ze sneller dan in de series van zaterdag, toen ze in 8,53 binnen was, maar niet rap genoeg om Van der Meij (8,32) voor te blijven. Jo- landa Keizer, ook een meerkamp- apeldoorn - De Nederlandse atle- tiekploeg voor het EK indoor in Turijn is dit weekeinde uitgebreid met drie atleten. Melissa Boekel- man, Martijn Nuijens en Patrick van Luijk zijn toegevoegd aan-de selectie. Twaalf atleten zijn al zeker van deelname aan het toernooi, dat van 6 tot en met 8 maart in het Oval Lingotto wordt gehouden. Van Melissa Boekelman werd dat zeker verwacht. De net negentien geworden kogelstootster bewees op het Nederlands kampioen schap tevens dat ze tegen de druk van het moeten-presteren kan. Met een stoot van 17.25 meter vol deed ze aan de minimumeis. ster, werd slechts zesde. Zij was als eerste geplaatst. Bij het verspringen stelde Wisse, die uitkomt voor De Spartaan, te leur. Met een afstand van 5 meter 89 werd ze zaterdag teleurstellend vierde. Een week eerder haalde ze tijdens een indoorwedstrijd in de Estse hoofdstad Tallinn nog 6 me ter, 17. In Apeldoorn bleef ze nu dertien centimeter van het po dium verwijderd. Keizer pakte met 6,08 meter het goud. Voor Wisse was het NK indoor niet al te belangrijk. Voor haar telt het NK meerkamp van komend weekeinde zwaarder. En ze wil naar het EK indoor van volgende maand. Omdat ze momenteel der de staat op de Europese indoor- nieuwerkerk - De strijd tussen de clubgenoten Aart Goedhart en Jan Hofman, op het districtskampioen schap schieten klein kaliber kara bijn, zorgde ervoor dat het toer nooi dit weekeinde tot het einde toe boeiend bleef Aart Goedhart werd met het kleinst mogelijke verschil winnaar voor Jan Hofman en Angelo Post- ma uit Terneuzen. De wedstrijden om de districtsti- tels Zuid-Nederland werden on der grote belangstelling afgewerkt. De Schietsportvereniging Schou- wen-Duiveland uit Nieuwerkerk, die het toernooi organiseeerde, kon van een groot succes spreken. Vooral omdat twee schutters uit de eigen club om het goud streden ranglijst, mag ze waarschijnlijk naar Turijn. Uiterlijk 24 februari wordt bekend of ze een startbe wijs krijgt. Net als Yvonne Wisse belandde ook Esther Vermue net naast het podium, maar voor de atlete uit Le- wedorp was de vierde plek op de 1500 meter juist een goed resul taat. De Bevelandse, die als vijfde geplaatst was, kwam aan in 4.44,46. Het verschil met de top drie was groot, maar dat werd ook verwacht: zo'n 14 seconden. De Voor Yvonne Wisse eindigt het NK indoor met zilver op de 60 meter horden. Daniel Ward botst op een official en kan de halve finale 400 niet lopen. op het onderdeel klein kaliber ka rabijn 12 meter liggend bleef het voor de toeschouwers interessant tot de laatste schoten. Aart Goedhart haalde het met een score van 598 van de zeshonderd haalbare punten. Jan Hofman bleef maar één schamel punt acfh- ter op zijn clubgenoot van Schou wen Duiveland. Angelo Postma van Brown Bess uit Terneuzen fi nishte net achter die twee. Zo spannend als het was bij de ka rabijnen liggend, zo snel waren de beslissingen gevallen bij de gewe ren op de 12 meter liggend. Al op de eerste dag haalde Wout Rollfs van SV Doelbewust uit Uden weer eens uit. Rolffs evenaarde het nationaal record met een score van winst ging naar Marije te Raa, die zich al geplaatst had voor het EK indoor in Turijn. Zij klokte 4.27,38. Michiel Willaert van RKHAV liep op de 60 meter twee nagenoeg identieke races: in de series noteer de hij 7,12, in de halve eindstrijd deed hij één honderdste langer over de sprint. Met de veertiende plaats mocht hij tevreden zijn. Daniel Ward, die voor het eerst sinds 2003 weer meedeed aan een NK indoor, kwam in de series van de 400 meter tot 49,68 seconden. Daarmee was de Hulstenaar snel genoeg om door te gaan naar de halve finales. Door een botsing met een official liep hij een blessu re op, waardoor hij niet meer in ac tie kon komen. 599 punten. Dat was tevens een verbetering van het vijftien jaar oude baanrecord met.één punt. De concurrentie beet zich daarop stuk, want ook de huidige nationa le recordhouder Jan van Keulen kon niet aan de winnende score komen. Bij de geweren drie houdingen, twintig schoten liggend, staand en knielend, ging de titel naar J. Wit hagen van SV van Gogh. Slechts twee schutters waagden zich aan dat kunststukje. Vooral staand schieten met een geweer van ruim zes kilo is zeer lastig. Ook bij de karabijnen werd er op de drie houdingen gestreden. Daar ging de titel naar Joop Nijsse van SV Artimis uit Goes. Sedoc naar indoortitel zonder recordtijd apeldoorn - Gregory Sedoc heeft zoals verwacht de nationale in doortitel op de 60 meter horden binnengehaald. De hordenspecia list won de finale afgetekend in 7,60 seconden. Sedoc bracht de afgelopen weken het Nederlands record in etappes terug van 7,60 naar 7,52 seconden. Die recordtijd evenaarde hij vrij dag nog in Düsseldorf Daar had hij tegenstand, in Apeldoorn niet. Zijn grote tegenhanger Marcel van der Westen ontbrak wegens een blessure. Erik Leeflang eindigde als tweede in 8,04 seconden. Vermeulen bij beste tien lijnrechters vlissingen - Sven Vermeulen heeft mede dankzij zijn optreden als lijnrechter in de finale van het ABN Amro-toernooi in Rotter dam een plek bemachtigd bij de beste tien lijnrechters van de. we reld. Daardoor mag Vermeulen aan staande november als lijnrechter in actie komen b'ij het officieuze WK tennis in Londen. Ook is de 27-jarige Vlissinger be gin mei uitgenodigd voor het Mas- ters-toernooi, dat in Madrid wordt gehouden. Kerkhove haalt uit in kwalificaties portimao - Tennisster Lesley Kerk hove heeft de eerste partij in de kwalificaties van het ITF-toernooi van Portimao gewonnen. De zeventienjarige Zierikzeese was in Portugal met 6-0 6-0 te sterk voor de Braziliaanse Fabiana Chiaparini. Kerkhove, die net hersteld is van een knieblessure, moet drie par tijen winnen om toegelaten te wor den tot het hoofdschema. Kerkho-, ve werd zaterdagavond uitgeroe pen tot sportvrouw van het jaar op Schouwen-Duiveland. Motorcrosser Spruijt start seizoen met zege MELISKERKE - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke heeft een overwinning behaald in de ope ningscross van het seizoen in Ste- kene. Hij komt uit voor de Bel gische bond MCLB in de klasse ju nioren MX2. In de eerste manche had Spruijt een mindere start, maar na een mooie inhaalrace werd hij vierde net achter de koplopers. De twee de manche verliep beter. Spruijt had een kopstart en reed weg van de concurrentie. Dat leverde ook de eindzege op. Judoka's op toernooi Schiedam in de prijzen Schiedam - Op de Open Schiedam- se judokampioenschappen wer den goede prestaties geleverd door Zeeuwse judoka's. Ruben Boutens uit Middelburg (Judo Ryu van Schaik) behaalde bij de junioren tot 20 jaar een zilveren plak in de klasse tot 66 kilo. Bij de semi-aspi- ranten waren drie judoka's van Sportschool Geelhoed succesvol. Julien Nienhuis behaalde in de klasse tot 34 kilo zilver, Evianne de Fretes (-57 kg) en Josephine Pee- ters (-63 kg.) werden derde. Bij de pupillen won Lein Mulder goud. Daniel Ward plaatste zich voor de halve finale van de 400 meter, maar botste op een official en kon daarna niet meer lopen. foto Kevin Hagens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93