gouden rentree Tayfun Tasdemir in de sporen van Sayginer Biljarter Caudron speelt weer een wereldpartij Glenn Hofman schittert met titel op Europees kampioenschap junioren Ronny Daniëls redt een puntje PZC Maandag 16 februari 2009 39 Vrouwelijke ruiters domineren in Heikant titelstrijd springen. door Lucien Roelandt HEIKANT - De vouwelijke springrui ters domineerden zaterdag het Zeeuws kampioenschap in Hei kant. De vijf titels die er waren te verdienen gingen allemaal naar amazones. Carolein van de Plasse toonde zich de beste in de klasse ZZ. Nadine Timmerman sleepte de titel in de klasse Z in de wacht. Michelle Evertse won goud in de M, Ingrid jakobsen in de L en In- grid Vijfhuizen in de B-klasse. Met zijn technische parkoers stel de de Brabantse bouwer Johan de Jong de stuurmanskunst van de deelnemers op de proef Voor de kanshebbers in de klasse ZZ bleek dat in het basisparcoers geen pro bleem. Michelle Evertse, Cindy Per- daen en Carolein van de Plasse hielden in beide omlopen het straf blad blank. In de barrage werd met het mes tussen de tanden ge reden en dat eiste zijn tol op. Michelle Evertse haalde met Uzel- ma twee palen naar beneden, Cin dy Perdaen ging met Mumbo als een raket over het parkoers. Ze toonde zich bijna drie tellen snel ler dan Evertse, maar in de haast trok de merrie twee balken uit de lepels. Dat bood Carolein van de Plasse met Delta Mossel So Lovely de kans om de titel in de wacht te slepen. Maar toen de Heartbreak- er-dochter al op de tweede hinder nis een paal naar beneden schop te, werd het nog spannend. De amazone uit Yerseke hield het hoofd koel en liet de rest van het parkoers onberoerd. Carolein van de Plasse had haar rentree, na een afwezigheid van enkele maanden, niet beter kun nen plannen. „Ik ben hier erg blij mee", vertelde ze. „Door een rug blessure heb ik een aantal maan- Het Zeeuws kampioenschap springen in Heikant werd een feestje voor de vrouwelijke ruiters. Ze eisten alle vijf de titels voor zich op. den niet kunnen rijden. Ik was al blij dat ik vandaag kon starten, maar de voorbereiding was be paald niet ideaal. Bovendien was het parkoers voor de barrage niet gemakkelijk. En de tijd van Cindy was niet te kloppen. Maar So Love- ley is een paard met een enorm vermogen, waar je in zö'n par koers blind op kunt vertrouwen. Ze heeft me daarin niet teleurge steld." De titel in de Z werd een prooi voor Nadine Timmerman met Up To Go. De amazone uit Veere kon zich met de Zeoliet-zoon drie springfouten permitteren. „De spanning werd wel even zo groot, dat ik in de tweede manche onno dig twee springfouten maakte. Maar gelukkig werd dat door de concurrentie niet afgestraft." In de klasse M speelde de klok de deelnemers parten. Michelle Evert se wist met Voila als enige zonder fouten en binnen de tijd te fi nishen. Rianne van de Welle greep Thirza met een tijdfout het zilver. Ingrid Jakobsen was met Zsazsa de beste van de vier combi: naties in de barrage van de klasse L. De amazone uit Meliskerke bleef Carolein van de Plasse met Delta Mossel Jantje voor. Rinus Rottier toonde zich met Vita de snelste, maar de ruiter uit Biggeker- ke haalde met de Indorado-doch- ter een balk naar beneden en ein digde daarmee als derde. ZK springen De zusjes Mabel en Merle Ac- da uit Nisse domineerden de klasse L pony's. Mabel (11) greep met.Beau Geste goud, Merle (13) won met Amber in de DE. Ook de zussen Aicha en Yen- ca Sips uit Terneuzen vormden een succesvol koppel. Aicha (11) won met Dior, Yenca deed dat met Eros. De ruiterclub Hulst, die het veertigjarig bestaan vierde, te kende voor de dertiende keer op rij voor de organisatie van het Zeeuws springkampioen- schap. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het driebandenteam van Verbrugge kwam gisteren in eigen huis een 4-4 gelijkspel over een met de nummer twee van de eerste divisie: WAM uit Haarlem. Ronny Daniëls mag zich met recht de reddende engel voelen na de topper in poule twee. Bij de pauze stond het 0-4 voor de bezoekers na nederlagen Kees Wittens tegen Frans van Schaik en Berry Dallin- ga tegen Arno Peterson. Martin Spoormans zette de eerste stap op weg naar een gelijkspel, Ronny Daniëls deed de rest. Spoormans speelde een magistrale partij tegen Adrie Demming en kwam tot 1.551 moyenne. Daniëls keek lange tijd tegen een achter stand aan en kwam pas bij 32-32 op gelijke hoogte met zijn tegen stander. De Belg liep zelfs uit tot 43-38, het werd 43-41, 44-42. Toen kon de thuisspeler het laatste punt maken en miste Huub Wilkowski in de nabeurt op één punt van een remise. Hagenaar (19) verslaat de wereldkampioen in finale in Krefeld. door Joop van den Oudenhoven KREFELD - De Hagenaar Glenn Hof man heeft in Krefeld de Europese titel driebanden voor junioren op zijn naam geschreven. In de finale versloeg hij de regerende wereld kampioen Javier Palazon uit Span je. Voor Hofman, die competitie speelt in Sluiskil, was het zijn eer ste internationale succes na zijn tweede plaats op het WK van dit jaar. Wel won de Hagenaar twee keer het internationale jeugdtoer- nooi in Sluiskil, dat vooraf gaat aan de Worldcup. Enkele maanden geleden zei hij nog over zijn palmares tot dan toe: „Ik heb eigenlijk nog niet veel ge- door Frits Bakker HEESWIJK-DINTHER - Voor de twee de keer in zijn carrière maakte Fré- deric Caudron gisteren een partij driebanden over vijftig caramboles in negen beurten uit Daarmee eve naarde de Belg het wereldrecord, dat op naam staat van drie spelers: Caudron, Torbjörn Blomdahl en Marco Zanetti. Toen hij klaar was met zijn partij in de thuiswedstrijd voor de com petitie met Crystal Kelly vertelde Caudron: „Ik ben er zelfs drie keer bij geweest van de vier keer dat dit record is gespeeld. Ik heb het zelf in de Belgische competitie gedaan tegen Jeremy Bury, was de tegen stander van Marco Zanetti toen hij het deed en ik doe het nu tegen Arie Weijenburg." Voor die tegenstander, die onlangs in het nieuws bracht dat hij op trai ning een serie van 37. zou hebben gemaakt, werd de partij een ware nachtmerrie. Hij kwam niet ver wonnen. Drie Haags kampioen en één keer het jeugd toernooi in Sluiskil." Maar in korte tijd voegde hij daar het Nederlands kampioenschap bij de jeugd, een tweede plaats op het WK achter Palazon, voor de tweede keer het jeugdtoernooi in Sluiskil en nu dan de Europese ti tel. De doorbraak van Hofman is daar mee definitief In Duitsland groei de hij dit weekeind in het toer nooi. De poulefase werd ongesla gen afgesloten met 0.973 gemid deld. In de kwartfinale bond hij Jens van Dam, die in zijn poule tweede werd en achtste in de eind ig Glenn Hofman wint in Krefeld (Duitsland) het Europees kam pioenschap driebanden voor junioren. In de finale verslaat hij wereldkampioen Palazon. der dan vijf caramboles. „Hij miste de acquit al en vanaf dat moment heb ik de partij gedomineerd", ver telde Caudron. „Het liep allemaal lekker, anders kun je dat nooit zo uitspelen. Voor mijn gevoel speel de ik zaterdag, toen ik in negen tien beurten won, zeker net zo goed, maar toen liep het allemaal wat minder met de posities op de tafel." Crystal Kelly zou normaal gespro ken ook een wereldrecord team moyenne hebben gespeeld, ware het niet dat Raymond Ceulemans zijn partij tegen Ad Broeders ver loor met 50-34 in 32 beurten. De andere twee spelers wonnen ook in korte partijen: Frans van Kuyk in 18 beurten, Raimond Burgman in 26 beurten. Het record partijmoyenne in sets staat officieel op naam van Dick laspers, die drie sets van vijftien op het EK van vorig jaar uitspeel de met 5.625 gemiddeld. stand met 0.693 gemiddeld, aan de zegekar met 3-1. Daarna volgde winst op de regerend Europees kampioen Antonio Ortiz uit Span- - - je, die er met 3-0 aan moest gelo ven om vervolgens te stuiten op de wereldkampioen Palazon. Het werd een adembenemende fi nale met telkens wisselende kan sen. Hofman won de eerste set met 15-5 in 7 zeven beurten, ver loor de tweede met 2-15 in 3, won de derde met 15-5 in 6, verloor de vierde weer met 11-15 in 10 en won de laatste en beslissende set met 15-5 in 9 beurten. Met een lach van oor tot oor stond hij op de hoogste trede van het po dium, zich bewust van zijn nieu- - we status. „Het is schitterend, een heerlijk gevoel. Ik zie het als een mooie bekroning van een even mooie periode en weer een stap verder op weg naar de echte top." Tayfun Tasdemir was in zijn partij tegen Jean Paul de Bruijn de ster van de avond in Sluiskil. foto Peter Nicolai Jean Paul de Bruijn is het slachtoffer van Turkse scoringsdrift. door Frits Bakker SLUISKIL - Zijn comeback in Sluis kil was zaterdagavond net zo impo sant als zijn optreden in de World cup van vorige maand. De Turkse biljarters hadden jarenlang Semi Sayginer als boegbeeld, maar nu de magische driebander wegblijft van het internationale podium, staat zijn opvolger klaar. Tayfun Tasdemir is hard op weg naar de absolute top, zo liet hij zaterdag zien in zijn partij tegen Jean Paul de Bruijn. De Hulster biljarter, toch al niet verwend met overwinningen de laatste tijd, had geen schijn van kans tegen de Turkse scoringsdrift en verloor met 50-26 in twintig beurten. Voor Delta/Frans Bevers verloor Eddy Leppens op de val reep ook nog met één carambole verschil van Daniel Sanchez, waar door er dankzij de overwinningen van Peter de Backer en Henk Ha- braken een gedeelde score (4-4) op het bord kwam. De positie op de ranglijst komt niet gevaar voor het Zeeuwse team, omdat de uitwedstrijd tegen Twentevisie een dag later met 7-1 werd gewonnen. Leppens, De Backer en Habraken wonnen, De Bruijn speelde gelijk tegen Dave Christiani. Het accent van de tweedaagse lag vooral op de zaterdagavond, toen 'Ik kan me vanaf nu weer helemaal op biljarten concentreren' het publiek werd verwend op een one manshow van Tasdemir. De Turkse kampioen, in de Worldcup in de halve finale uitgeschakeld door de latere winnaar Caudron, trekt zijn progressie de laatste we ken verder door. „Mijn ontwikke ling is een paar jaar geremd, maar ik kan me nu weer helemaal op bil jarten concentreren", vertelde hij. Dat doet hij met volle overgave en met grote ambities. „Ik train veel, in Istabul in een biljartzaal vlak bij mijn huis. En ik hoop dit jaar ein delijk een groot toernooi te win nen." Daarmee wil hij in de voet sporen van Semi Sayginer treden, die tot nu toe de enige Turk was die zich met de wereldtop kon me ten. Tasdemir heeft minder bravoure aan het biljart, maakt ook minder spectaculaire caramboles, maar raakt de ballen zo ongelooflijk pre cies, dat hij tot hoge moyennes komt. In zijn partij van zaterdag demarreerde hij met een serie van zestien, die hem buiten het bereik van zijn opponent bracht. Eddy Leppens verspeelde een rian te voorsprong tegen Daniel San chez, kon in de nabeurt nog gelijk maken met drie, maar miste zijn derde carambole. Peter de Backer en Henk Habraken sleepten het punt uit de strijd en waren goud waard voor het team. Habraken ontpopt zich als de speler die de meeste punten verzamelt. Tegen Twentevisie was de Brabander ook nog eens in grootse vorm met vijf tig punten in 31 beurten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89