Carolein van de Plasse maakt Kevin de Pagter vindt ritme terug Wigman in Goes sterk op trampoline Zeeuwen in tunnelloop 38 Maandag 16 februari 2009 pzc Turnster wint voor eigen publiek en mag naar halve finale. door Janny Vermeule GOES - Maud Wigman uit Goes heeft op de tweede plaatsingswed strijd voor het NK trampoline springen een eerste plaats behaald in de categorie jeugd gemengd E. De springster van Forza Gymnasti- ca schitterde met drie strak uitge voerde oefeningen en bleef de con currentie voor. De wedstrijd werd gehouden in Goes, waar Forza Gymnastica orga nisator was in samenwerking met de KNGU. In de verplichte oefening lieten trampolinespringers opgelegde fi guren zien. Daarin pakte Maud Wigman meteen een voorsprong. Op een maximale score van 10 punten scoorde ze voor de ver plichte oefening gemiddeld een 8. In de vrije oefening sprong Wig man bijna de maximale moeilijk heid die toegestaan is voor haar leeftijdscategorie. Met het resultaat, gecombineerd met de eerste plaats van de eerste wedstrijd weet Wigman zich nu al geplaatst voor de halve finale op 28 maart in Kudelstaart. Daar tre den de beste springsters uit de dis tricten aan om uit te maken wie naar het NK trampolinespringen op 20 juni in Ahoy gaan. Dagmar Jansen en Susan de Smit maakten het feest voor Forza Gym nastica compleet door in de catego rie junior meisjes C tweede en der de te worden. MIDDELBURG - Een aantal Zeeuwse atleten kwam zaterdag aan de start van de Heinenoordloop, een hard loopwedstrijd over 25 kilometer met start en finish in Oud-Beijer- land. De Heinenoordloop is een beken de wedstrijd in het circuit, waarbij de Heinenoordtunnel twee keer wordt doorkruist. De Middelburger Wim van Spar- rentak was de beste Zeeuwse deel nemer. Hij werd derde in zijn leef tijdscategorie boven de 35 in een tijd van 1.28.53. Daarmee was hij negende overall. Peter van Limbergen van AV'56 no teerde in dezelfde categorie 1.43.33 en lacco Schroevers van Dynamica kwam in 1.51.19 over de finish. Bij de mannen H40 noteerde Lau rens van de Haven van AV'56 een tijd van 1.44.19. Giels Joziasse van dezelfde club was in de H45 de snelste Zeeuw voor Marius Be- suyen van Dynamica in 1.43.37. Bij de mannen H55 noteerde Wim Besuyen (Dynamica) 1.51.35. John Guequièrre (Dynamica) was een fractie langzamer in 1.51.52. Bij de vrouwen noteerde Saskia Goole (AV'56) een persoonlijk re cord: 1.52.17. Fatima Gonsalves (Dy namica) finishte in 2.08.24. Sandra de Block eist in Middelharnis titel crossseizoen op. door Sjaak Sinkc middelharnis - Ze hadden allebei als eindwinnaar van de Del ta-crosscompetitie op het erescha- vot moeten staan: Tim Pleijte van Dynamica en Sandra de Block van RKHAV. Maar Pleijte, die zich in Westdorpe al had verzekerd van de titel, liet zaterdag in Middelhar nis verstek gaan en gaf de voor keur aan een cross in België. San dra de Block had twee wedstrijden gemist en moest in de Pallandt- cross nog wel van start gaan. Ze won zonder al te veel problemen en sleepte na haar zege in 2007 voor de tweede keer de hoofdprijs weg. Kevin de Pagter (Dynamica) leek een kanshebber bij de mannen, na dat hij door een scooter-ongeluk een jaar uit de roulatie was ge weest. Na een moeizame revalida tie en een sterke rentree kreeg hij in de Kustcross echter last van een kuitblessure, waardoor hij zijn klas sement kon vergeten. Zaterdag liet hij zich weer wel zien met een overwinning in de Pallandtcross. Arjan Beije wist nog wel een ron de aan te klampen, maar moest zich vrij snel terug laten vallen. In de tweede ronde sloot junior Lars Paardekooper bij De Pagter aan, maar op het eind van de derde ron de versnelde Paardekooper, omdat voor hem de zes kilometer erop zat. In de laatste twee ronden maakte De Pagter het karwei be kwaam af Hij won de tien kilome ter in 35 minuten en 17 seconden. Peter Jongsma en Denis Klasen volgden op een kwart minuut. Beije was wel tevreden met zijn tweede plaats: „Ik ben in de op bouw naar de marathon van Rot terdam en natuurlijk naar de Kust- marathon, die precies op mijn ver jaardag wordt gelopen." De tweede plaats van Jesper Fran- cke van Dynamica was een mooie beloning na een jaar van blessure leed. De tweede plaats in de eindstand was voor Jesper Francke van Dyna- Bij de masters H35 vochten Maco Ottjes (RKHAV) en Patrick van Quekelberghe (Wielingen) zater dag een aardig duel uit. Van Queke- leberghe besliste het in zijn voor deel, maar de titel was voor Ottjes. Wilko de Vos (AV'56) ging aan de haal met de titel bij de masters H45 en Theo den Herder prolon geerde zijn titel H55. De tweede plaats werd een prooi voor [0 van Waesberghe van RKHAV. Eddy Smit van Deltya Sport werd eerst wel als tweede gehuldigd, maar die kwam hem niet toe, omdat hij NN| Sandra de Block is eindwinnaar van de crosscompetitie bij de vrouwen. In de Palandtcross is de overwinning bij de mannen voor Kevin de Pagter. bonuspunten had gekregen door alleen zijn startnummer in te leve ren. Bij de vrouwen ging Sandra de Block aan de haal met de titel, ge volgd Astrid en Herder van AV'56 en Laurey Hey van Flakkee. Ineke Tempelaar leek de titel bij de vrouwen D45 binnen te halen met zes overwinningen op rij. Maar op dat moment besloot Mar- got de Nijs (RKHAV), specialiste op de korte cross, mee te gaan lo pen op de lange cross. „Ik ben lang geblesseerd geweest en durfde het hoge tempo van de korte cross nog niet aan", vertelde ze. Edwin Stolk (Flakkee) heroverde zijn titel op de korte cross senio ren en Michel van de Bos (Delta Sport) won bij de masters. Aniek Aper (RKHAV) en Marietta van Anrooy (AV'56) wonnen de korte crosstitels bij de vrouwen, In totaal werden er voor de cross- cómpetitie 1650 starts geregis treerd tegen 1850 vorig jaar. Carolein van de Plasse reed een sterke barrage en won de zwaarste klasse op het Zeeuws kampioenschap springen in Heikant. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88