Van Grotel verwijst Krooswijk naar tweede plaats bij CHIO Cup Swift roept onheil over zich af en degradeert naar tweede klasse WS'92 klimt naar vierde plaats EMM-mannen zijn op tijd wakker geschud Lesley Kerkhove verzekert zich van vierluik PZC Maandag 16 februari 2009 37 Voor Mireille Cappendijk uit Ossenisse betekende het optreden met Po wer in de klasse ZZ licht een nationaal debuut. foto Ruben Oreel Zeeuws kampioen Maxime Osse eindigt als achtste. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ook in de derde selectiewedstrijd van de CHIO-dressuurcup, dit weekeinde in Stal de Kroo, gingen de prijzen naar de gevestigde orde. Bij de ju nioren eiste Sanne van Grotel de overwinning op. Robin Beeking toonde zich bij de young riders de beste. Sannne van Grotel stuurde VPS Meivin naar de uitstekende score van 70.54 procent. De amazone uit Riethoven maakte daarmee een einde aan de heerschappij van An gela Krooswijk. Krooswijk, die de eerste twee wedstrijden op haar naam schreef, moest ditmaal met Revino genoegen nemen met de tweede plaats. Met haar tweede troef BCM Roman Natura eindig de ze als derde. Daarmee houdt de amazone uit Prinsenbeek zicht op twee startbewijzen voor de finale, die tijdens het CHIO Rotterdam wordt verreden. In een veld van 38 deelnemers ein digde de regerende Zeeuwse Z2- kampioene Maxime Osse op een fraaie achtste plaats. Bij de young riders verwees Robin Beeking favoriet Marrigje van Baai en met BMC Cardinale verrassend naar de tweede plaats. De ruiter uit Vinkei reed, de Drossan-zoon Pablo naar een totaal van 69.34 procent en bleef daarmee zijn be laagster uit Brakel viertiende pro cent voor. Met twee overwinningen kon Chantal Nijpjes op een aardig de buut met U've Got It in de klasse ZZ-zwaar terugkijken. De amazo ne uit Middelburg reed de Demo craat-zoon met respectievelijk 60.71 en 63.06 procent naar de eer-' ste twee winstpunten op dit ni veau. „Ik ben niet ontevreden. Vooral de series liepen goed." Met een overwinning en een der de plaats was Sandra van der Hoofd met No Mercie de beste in de klasse ZZ-licht. Angela Krooswijk uit Prinsen- beek won de eerste twee wed strijden voor de CHIO Cup. In de derde wedstrijd wordt ze tweede en derde. Atlas heeft lak aan concurrent Zaamslag en dwingt promotie af. door Jaapjan Ritsema GOES - Ook in korfballand liggen een lach en een traan kort bij el kaar. Terwijl in Middelburg het be sef doordrong dat Swift volgend seizoen in de tweede klasse uit komt, zette TOP alvast de polonais- se in om promotie naar de eerste klasse te vieren. In de vierde klasse werd Atlas kampioen na een ener verend duel met Zaamslag. Swift-Korbatjo 11-12: Juist nu Swift leek op te krabbelen leverde het één van de mindere wedstrij den af, waardoor voor de tweede keer dit seizoen verloren werd van Korbatjo. Met een cruciale afloop dit keer: degradatie naar de tweede klasse is een feit. Scheidend coach Ralph Gillissen koesterde bij rust (8-6) nog hoop, maar zag zijn ploeg onder tijds druk het onheil over zich afroe pen. Middelburgse scores bleven uit, terwijl Korbatjo langszij schoof en niet meer bijgehaald werd. „Uitballen en met een goed gevoel richting veld gaan", zei Gillissen na afloop. Olympia-TOP 10-12: Met het hoofd al in de wolken moest TOP flink aan de bak in Spijkenisse om de elfde overwinning op rij te boe ken. Olympia verloor thuis nog maar één keer en kwam ook nu op 8-6-voorsprong. „Pas na rust kregen we meer grip", complimenteerde coach Edwin Co- ppoolse de tegenstander. De extra druk om promotie veilig te stellen was debet aan een voor Arnemuid- se begrippen magere overwinning. Het was Coppoolse een zorg. De stemming zat er onderweg naar huis goed in. Dat belooft wat als Ralph Gillissen: 'Uitballen en met een goed gevoel richting het veld gaan.' TOP op 7 maart thuis tegen All Ready de kroon op het werk kan zetten door kampioen te worden. Togo-VoltrefFers 15-8: Derdeklas ser Togo wees hekkensluiter Vol treffers met speels gemak terug. Zo gemakkelijk zelfs dat de ploeg zich frivoliteiten veroorloofde, waardoor een ruimere marge bij rust (9-4) uitbleef Terug bij de les bepaalde de jonge Goese formatie het spel, reikte tot een hoge score en nestelde zich met dit resultaat steviger op de derde plek. Een pres tatie waar coach Robert Jongejan trots op zou zijn als dat over twee speelrondes het eindresultaat blijkt te zijn. Scheldevogels-Ondo 11-11: In de eerste helft gaf de ploeg uit Sint Laurens verdedigend te veel weg, na de rust ontbrak het simpelweg aan scorende macht. Nadat Schel- devogels in de laatste minuut ge lijk maakte, berustte routinier Iwan de Pagter in het morsen van een punt. „Dit was echt te wijten aan eigen toedoen." RWA kan hier door volgende week het kampioen schap in de derde klasse al zeker stellen. Zaamslag-Atlas 8-14: Zoals het een echte kampioenschapswed strijd betaamt, was de beslissende partij in de vierde klasse tussen nummer één Atlas en nummer - twee Zaamslag een enerverende. Zaamslag-coach Ivan de Herdt zag 'alles op rolletjes gaan' in het eer ste halfuur, maar voelde in het tweede bedrijf de bui hangen 'toen stelselmatig de lijn uit het spel verdween' van zijn ploeg. Met nog tien minuten te gaan zette de ploeg uit Ritthem de eindspurt in. „Een terechte kampioen die iets meer klaar is voor de derde klasse dan Zaamslag", concludeerde de Herdt sportief Volleybalsters boeken een verrassende zege op VC Goirle. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 deden in de promotie klasse goede zaken door een ver rassende 0-4-zege bij VC Goirle. De Vlissingse equipe klom door de ruime overwinning naar de vierde plaats. De mannen van WS'92 verloren in de regiodivisie met 3-1 bij RVC/Libanon. Vrouwen. VC Goirle-WS'92 0-4: Zonder coach en met slechts zes speelsters kwam WS'92 tot een uitstekende prestatie. De Zeeuwen keken in dè eerste set door een slechte pass en veel foute opslagen steeds tegen een achterstand aan. In de slotfase trokken ze aan maar trokken in de slotfase wel aan het langste eind. Die winst gaf de ploeg vleugels. Vanuit een goede pass kwam WS'92 tot gevarieerde aanvallen, waarmee het blok van thuisploeg werd omzeild. Door een trefzekere afwerking werd nog eens drie keer op rij gewonnen. Mannen. RVC/Libanon-WS'92 3-1: Hoe wel de ervaren thuisploeg niet sterk begon, slaagden de Vlissin- gers er in de eerste set niet in daar van te profiteren. Pas in de tweede set kon WS'92 hard werkend een klein gaatje slaan. Vooral Thijs Poortvliet was in het midden trefzeker. De Zeeuwen voelden na de gelijkmaker dat er meer te behalen viel. Kleine fout jes braken de ploeg echter op. Door een wisselvallige pass boette WS'92 aan aanvalskracht in. Bo vendien beschikte de thuisploeg over een sterk blok. Dat resulteer de in het restant van het duel in twee setzeges voor RVC/Libanon. EMM-vrouwen zijn nog niet zeker van langer verblijf in eerste klasse. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van EMM boekten een broodnodige 25-11-zege op Internos 3. De vrou- wenploeg had geen antwoord op Heerle: 14-23. Mannen. EMM-Internos 3 25-11: De pupillen van Hans Dierickx zijn hard op weg het vege lijf te redden. De ommezwaai had niet veel later moeten komen want de competitie telt nog maar vier speel rondes. „Het vertrouwen is com pleet terug", constateerde Die rickx. De cijfers spraken boekdelen. De derde garnituur van Internos kreeg er stevig van langs. Bij de les blijven was de belangrijkste missie voor de pupillen van Dierickx. In ternos heeft namelijk een reputa tie in de tweede klasse. „Het is las tig om niet in slaap te vallen, want iedereen is boven de 45", zuchtte Dierickx na afloop. EMM 2-Internos 4: De Middel burgse reserves drukten de vierde keus van Internos nog verder in de problemen. Het gaatje tussen EMM en de hekkensluiter be draagt nu drie puntjes. Vrouwen. EMM-Heerle 14-23: De onzekerheid over een langer ver blijf in de eerste klasse gaat nog een paar weken duren. Dat is het gevolg van de ruimschootse afstraf fing van gisteren. Koploper Heerle schakelde een paar versnellingen hoger na een magere eerste helft (9-6). Daarin Was EMM balvast en dat werd vertaald in een verdiende voorsprong. Even werd zelfs ge dacht aan een stuntje. „Het draai de lekker in de eerste periode", vond coach Hans Nijsen. De hele wedstrijd alert blijven reageren is moeilijk voor de EMM-handbal- lers. „ledereen is boven de 45", aldus coach Hans Dierickx. foto Ruben Oreel De illusie werd echter snel de grond in geboord. Heerle paste de dekking aan en EMM verloor de grip. Wil EMM de huid redden, dan zal het een aantal duels nog moeten verzilveren. „Ik zie het best positief in", aldus Nijssen. Tornado Breda 2-Olympus 18-18: De Vlissingers moesten diep gaan om met een puntje huiswaarts te keren. Doop blessures was de spoe ling dun. Dankzij een flinke portie inzet kon Olympus de 12-9-achter- stand na rust toch wegwerken. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Lesley Kerkhove ont popt zich tot het absolute boeg beeld van sportend Schou- wen-Duiveland. De zeventienjari ge tennisster uit Zierikzee werd za terdagavond voor het vierde jaar op rij gekroond tot sportvrouw van het jaar. Eén nuance: de voor gaande drie jaren was er tijdens het sportgala geen splitsing tussen mannen en vrouwen. Nu wel. Eerder deze maand werd Kerkho ve voor de tweede keer op rij geko zen tot sporttalent van het jaar in de sportverkiezingen voor heel Zeeland. Zwemmer Simon Edenburg, ook al zo'n jeugdig toptalent, werd in Schouwen-Duiveland verkozen tot beste mannelijke sporter van het jaar 2008. Hij kaapte de prijs weg voor de neus van biljarter Bert de Ruiter (nationaal kampioen) en handballer Merijn de Vos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87