één game zijn wil op Anelka uitblinken PZC Maandag 16 februari 2009 3 5 Eind 2010 in top vijftig Voor Piëdro Schweertman was het zilver van gisteren zijn tweede podiumplaats op een Nederlands kampioenschap. In 2008 werd hij al derde. Jaren geleden werd de nu 25-ja- rige Zeeuw ook al eens tweede op zowel het NK -17 als het NK -19. Piëdro Schweertman wil in de komende jaren flink klimmen op de wereldranglijst, waarop hij nu de derde Nederlander is achter Laurens Jan Anjema (16) en Dylan Bennett (62). Hij staat 132e. - Hij heeft met zijn coaches de doelstelling geformuleerd om aan het einde van het jaar 2j009 bij de top tachtig te staan. Aan het eind van 2010 wil de Walchenaar in de top vijftig zitten. Schweertman doet komende week mee aan een proftoer- nooi in Italië. In maart ver trekt hij naar Maleisië, waar hij twee toernooien speelt. - Anjema werd voor de vierde keer nationaal kampioen, overi gens nog steeds acht titels ver wijderd van het familierecord van vader Robert Jan. - Het vrouwentoernooi werd ge wonnen door Vanessa Atkin son, die met 3-1 (11 -9,11 -8, 8-11,11-7) van Annelize Naudé won. Daarmee nam zijn revanche voor de finale van vo rig jaar, die ze van dezelfde te genstandster verloor. Voor de 32-jarige Atkinson, we reldkampioene van 2004, was het de elfde nationale titel. ioenschap. Daarin bracht de speler uit Koudekerke titelverdediger Laurens Jan foto Roeland van Vliet Schweertman was in die twintig minuten, waarin hij de game met ii-8 naar zich toe trok, in zijn ele ment. Hij haalde ballen die eigen lijk niet meer te halen waren, frus treerde Anjema met een aantal fraaie punten en kreeg veel ap plaus van h§t publiek, dat einde lijk zag dat Neerlands nummer één wat tegenstand kreeg. „In een officiële wedstrijd had ik nooit eer der iets tegen Laurens Jan kunnen uitrichten", vertelde hij na afloop. „Op het NK van vorig jaar kon ik in één game mee tot 6-6, maar daarna heeft hij me van de baan geslagen." Nu begon Anjema daar aan het be gin van de tweede game mee. Hij schakelde naar een hogere versnel ling, zodat Schweertman hem nau welijks meer kon volgen. Met 11-1 11-5 rt-r liet de Hagenaar dan toch nog even zijn absolute klasse zien. „Ik denk dat ik een fractie minder scherp was", zei Schweertman. „Daar profiteerde hij optimaal van. Hij kon zijn punten maken, omdat ik hem niet langer achter in de baan kon houden." Maar balen deed Schweertman niet. Hij genoot juist. Van alle aan dacht voor hem, van zijn hoogste plaats op het NK ooit, van zijn goe de spel en van de complimenten die hij daarvoor constant kreeg. „Dit is de beloning voor al het har de trainen", constateerde hij. Dat harde werken doet hij bij on der anderen Arthur Smit, die giste ren ook zag dat het allemaal niet voor niets is geweest. „We hebben met Piëdro in de afgelopen drie ja ren een andere weg bewandeld dan in de Nederlandse squashwe- reld gebruikelijk is. We hebben veel meer getraind dan gespeeld, terwijl de meeste anderen op de omgekeerde manier hogerop pro beren te komen. Maar ik vind: je moet eerst een goede techniek aan leren, voor je wat kunt bereiken. En nou zien we dat het zich alle maal uitbetaalt. Drie jaar geleden was Piëdro de nummer zeventien van Nederland, nu de nummer moet zorgen bij de Londense top club. In Engeland werd het als opmerke lijk ervaren dat Hiddink geen assis tent meenam naar Chelsea. Dat is echter niet zo vreemd, omdat met Ray Wilkins een prima rechter hand is blijven zitten bij Chelsea. Daarnaast heeft Hiddink al vol doende bekenden in en rond de club rondlopen. Piet de Visser is nog altijd de persoonlijk adviseur van Abramovitsj en werd de afgelo pen dagen dan ook regelmatig op gevoerd in de Britse media. Zo gaf De Visser ook antwoord op de vraag of Hiddink wellicht na de zomer gewoon bij Chelsea blijft. „Als er succes is, kan er van alles gebeuren", zei de 'superscout'. „Guus is in ieder geval in staat met topspelers te werken. Dat heeft hij bij PSV, Real Madrid en in Rus land met Arsjavin ook gedaan." Hiddink ging de afgelopen dagen ook wat eten met Frank Arnesen. De positie van het hoofd van de scouting en jeugdopleiding stond de afgelopen maanden onder druk. Chelsea wilde bezuinigen en ontsloeg vijftien scouts. Met Hid dink nu aan boord, zou de positie van Arnesen weer wat kunnen worden verstevigd. Toch blijft in Engeland het gerucht rondzingen dat Hans van der Zee, nu in dienst bij Ajax, zijn plek in gaat nemen. Er kan de komende maanden dus weer veel gaan veranderen bij Chelsea, maar als het aan Hiddink ligt zullen dat vooral de resultaten zijn. Nicolas Anelka Ik mag met mijn vingers niet aan de muziek komen in onze kleedkamer. Sergio is de dj. Hij is een echte sfeermaker. Hij houdt van lachen en grappen maken." AZ-aanvaller Mounir El Hamdaoui over teamgenoot Ser gio Romero. In AD. „Ik zou mijn lichaam willen kennen zoals jan Bos dat kent. Als bij hem een scheet overdwars zit, dan stopt-ie meteen met trainen. Ik denk vaak: Och, het kan nog wel even. Dat was niet altijd verstan dig, in die zin ben ik misschien geen topsporter." Schaatsster Gretha Smit over haar vele blessures. In AD. „Wij hebben hier een spreekwoord dat mij erg aanspreekt: Wie ge looft iemand te zijn, is opgehouden iemand te worden." De Nederlands-Oostenrijkse skiër Marcel Hirscher in De Telegraaf „Het kan zijn dat spelers zo geïntimideerd zijn door Van Basten dat het in hun benen slaat. Maar dan kun je je afvragen of zij ge schikt zijn voor de top." Voormalig Ajacied Ronald de Boer in Sportweek over de problemen bij de club. „Van mij mag Henk ten Cate alles verliezen. In het begin wenste ik hem veel ergere dingen toe, dat gevoel is wat aan het slijten. Maar ik gun die-man geen enkel succes." Zaalvoetballer Olaf Lindenbergh vindt zichzelf bij Ajax on rechtvaardig behandeld door trainer Henk ten Cate. In Sportweek. Schaatshooligan op het ijs van Thialf Tijdens de World Cup in Thialf is gisteren tumult ontstaan, toen een toeschou wer direct na de race van Sven Kramer op het ijs kwam. De onverlaat, gehuld in een berenpak, rende rich ting de winnaar van de tien kilometer, terwijl de beveili ging toekeek. Kramer probeer de de 'schaatshooligan' het ijs af te duwen, maar dat lukte niet. De hooligan beklom het erepodium en nam juichend op de hoogste trede plaats. Toen hij via het ijs richting de kleedkamers rende, werd hij in zijn kraag gegrepen. Jans introduceert 'moerasvoetbal' Trainer Ron Jans van FC Groningen voegde giste ren na het met 2-0 gewonnen duel met Heracles een nieu we term toe aan het voetbal vocabulaire. 'Moerasvoetbal', zo omschreef hij het geploe ter van zijn slordig spelende ploeg op het modderige veld in de Euroborg. Collega's als Bert Jacobs en Co Adriaanse introduceerden in het verle den al benamingen voor be paalde voetbaltypes, onder meer hotsknotsbegoniavoet- bal, woonerfvoetbal en boe renkoolvoetbal. Jans kwam mede tot zijn omschrijving door het drassige veld. RUG Ts^mmmtrnm Squasher figureert in videoclip Squasher Sebastiaan Wee- nink, gisteren derde op het NK, is binnenkort te zien op MTV en TMF. De 22-jarige Hagenaar speelt een rol in een videoclip van dj Vree, een vriend van hem. Die brengt dit jaar een dance-cd uit met daarop het nummer Squashhit, waarin het ritme van een squashbal is gebruikt. „Er bestond al een amateur filmpje van mij op YouTube Waar ik een beetje met de bal en het ritme speel." Piëdro Schweertman uit Koudekerke was zaterdag in de halve fina les te sterk voor Weenink. Tijdritfiets van Armstrong gestolen DEN HAAG - Lance Armstrong is zijn tijdritfiets kwijt. Die ven braken tijdens de Ronde van Californië de track van de Astana-ploeg open en na men het dure karretje mee. Armstrong is ernstig ont hand, de fiets was op maat ge maakt. Er was slechts één exemplaar van de speciale Trek. Armstrong maakte op zijn twitter-account zelf bekend dat de fiets was verdwenen. „Whoal! Ze kwamen net naar mijn kamer en vertelden dat onze track was opengebro ken." Hij heeft inmiddels een beloning uitgeloofd. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÈ: 536 Doelman David James kan zich vanaf zaterdag recordhou der noemen in de Engelse Premier League. Hij heeft de meeste wedstrijden gespeeld in de belangrijkste Engelse com petitie. Het duel met Manchester City was zijn 536e optreden. Zijn ploeg won ook nog met 2-0. James, 46-voudig Engels in ternational, loste Welshman Gary Speed (535 duels) af als re cordhouder. De 38-jarige keeper heeft er al bijna twintig jaar opzitten in de Premier League. Hij speelde behalve bij Portsmouth ook voor Liverpool, Aston Villa, West Ham Uni ted en Manchester City. Bij Portsmouth was zaterdag sprake van het beroemde schokef fect. De club ontsloeg deze week trainer Tony Adams en zijn Nederlandse assistent )ohn Metgod en prompt won de club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85