titelkoers De Paauw is ontketend Domburg is compleet van slag na binnenhalen eerste-periodetitel Knap gelijkspel van Delta/TTC Middelburg Topteam moet vrezen voor degradatie w pzc Maandag 16 februari 2009 33 Walcherse equipe boekt zwaarbevochten 3-2-zege bij RKDVC. door Sven Bakker VLISSINGEN - De voetballers van Vlissingen zijn op weg naar de ti tel in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De nog ongeslagen koploper pakte gisteren thuis te- ger; RKDVC uit Drunen drie pun ten dankzij een 3-2-zege. Het betekende de zevende over winning in twaalf wedstrijden voor Vlissingen, tegenover vijf ge lijke spelen. Met de 26 punten die Vlissingen op het moment bezit, heeft het één punt meer dan naas te belager EBOH uit Dordrecht. „Wij gaan dit seizoen voor niets anders dan promotie naar de eer ste klasse", zei trainer Ruud Pen- nings na afloop van de gewohnen wedstrijd. „En het liefst worden we natuurlijk kampioen." Vlissingen begon aarelend aan het duel en moest toezien dat RKDVC in de beginfase de gevaarlijkste ploeg was. Het scheelde niet veel of het was 0-1 voor de bezoekers geweest. Een kopbal van Peter de Jong na ruim twintig minuten brak echter de, ban voor Vlissin gen. De aanvoerder anticipeerde goed op een ingooi van Sander Goedegebuure, die zich dit seizoen wel vaker heeft onderscheiden met een inworp die meer weg heeft van een hoekschop. Mikel Lammers maakte na een half uur nog wel gelijk, maar het laatste kwartier in de eerste helft was voor Vlissingen. Eerst rondde Raymond Wolff een goede combi natie over drie schijven af met een mooi afstandschot. Een door And ré Siereveld opgezette aanval kwam bij Davy van Geertsdaele te recht. Hij legde de bal vervolgens af op Wolff, die er van net buiten de zestien meter wel raad mee wist en de bal met zijn linkervoet in de hoek plaatste. Van de twaalf gespeelde wedstrij- den heeft Vlissingen er zeven ge wonnen en vijf gelijk gespeeld. Vlissingen heeft één puntje meer dan naaste concurrent EBOH. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Besar Xhoxhaj. Hij stond met de bal aan de voet ge dekt door twee verdedigers van RKDVC op zo'n achttien meter van het doel. Zonder naar het doel te kijken, stiftte Xhoxhaj de bal met veel gevoel over de kansloze doelman heen. In de tweede helft verzuimde Vlis singen de 4-1 te maken. Van Geers- daele faalde tweemaal oog-in-oog met de keeper, Xhoxhaj zag zijn poging op de lat belanden en RKDVC begon er - gesteund door slordigheden van de Vlissingers - weer in te geloven. Ramon Kok tik te in de 77e minuut de bal langs de ingevallen doelman Mohamed El Bekkaoui (3-2) en plotsklaps was het alle hens aan dek bij Vlissin gen. De thuisploeg kwam uiteinde lijk met de schrik vrij en behaalde een zwaarbevochten 3-2-zege. Sail lant detail: er vielen maar liefst ze ven gele kaarten. „Er zullen nog meer harde noten gekraakt moeten worden tot het einde van het seizoen", zei Peter de Jong, de maker van de ope ningstreffer, treffend. „Wat we van deze wedstrijd kunnen leren is dat we bij een voorsprong simpel moe ten blijven voetballen. We maak ten het onszelf in de slotfase van de wedstrijd onnodig lastig. Al denk ik dat we vandaag wel ver diend hebben gewonnen." Karakteristiek VC Vlissingen-RKDVC 3-2 (3-1). 22. Peter de Jong 1-0, 29. Mikel Lammers 1-1, 31. Raymond Wolff 2-1, 36. Bésar Xhoxhaj 3-1, 77. Ramon Kok 3-2. Gele kaart: Jihad Azzagari, Peter de Jong, Davy van Geers- daele, Randy de Dreu (allen van VC Vlissingen), Mikel Lammers, Jelle Rennen, Eren Mert (allen van RKDVC). Scheidsrechter: A. A. J. de Vaan (Vlijmen). Aantal toeschouwers: 110. Bijzonderheid: Doelman Jaco Nelen moest zich in de 69e mi nuut laten vervangen. Jong Ambon stijgt naar de tweede plaats na zege op Biervliet. door jos van Beizen vlissingen - In de zondagse vierde klasse A verloor Zeeland Sport met 0-1 bij koploper RIA W. Jong Ambon klom dankzij een 4-0- overwinning op Biervliet naar de tweede plaats op de ranglijst. Dom burg lijkt na het behalen van de eerste-periodetitel compleet van slag: op eigen veld werd het 1-2 te gen Oostburg. Walcheren kan de titelaspiraties in de vierde klasse B na de 1-2-thuisnederlaag tegen Grenswachters in de ijskast zetten, long Ambon-Biervliet 4-0: De thuisploeg kwam voor rust moei zaam op gang. Het spel was slordig en er werd veel balverlies geleden. Toch gingen de Middelburgers met een t-o-voorsprong rusten dankzij een treffer van Martin Wai- sapy. De tweede helft toonde Jong Ambon zijn ware gezicht en liep de ploeg uit naar een ruime 4-0-ze- ge. Eli Wattimena, Delano de Keu- ning (strafschop) en Zico Tomasoa zorgden voor de doelpunten. Domburg-Oostburg 1-2: De thuis ploeg had pech met een inzet van Chiel Maranus tegen de lat. Kort voor rust opende Oostburg de sco re via Quinten de Muèr: 0-1. Een in de tweede helft aandringend Domburg kreeg enkele kansen, maar opnieuw viel het doelpunt aan de andere kant: 0-2 door Peter van de Linde. Het duurde tot bles suretijd voordat Chiel Maranus de 1-2 kon aantekenen. Met de nederlaag tegen Grens- wachters verspeelt Walcheren de kansen op de titel. Zeeland Sport is niet opgewassen tegen koploper RIA W. RIA W-Zeeland Sport 1-0: Halver wege de eerste helft gaf Stijn Egger- mont één van zijn vele goede voor zetten van die dag, die ditmaal door Daryl Rawidjan werd inge tikt: 1-0. De thuisploeg bleef hier na een licht overwicht houden. Te gen het einde ging Zeeland Sport met opportunistisch spel op zoek naar de gelijkmaker. Dit leverde wel enkele hachelijke momenten maar geen doelpunten op. Walcheren-Grenswachters 1-2: De eerste helft was Walcheren to taal niet bij de les. Grenswachters profiteerde door binnen enkele mi nuten tweemaal te scoren, beide keren via Roel Velthuis: 0-2. Na rust had Walcheren overwicht. Pas in de 70e minuut leidde dit tot de aansluitingstreffer van Fred Compeer uit een strafschop: 1-2. Het spel speelde zich veelal af op de helft van de bezoekers, maar veel kansen leverde dat niet op. BC Vlissingen wint met 119-59 van Deurne Pioniers. vlissingen - In de hoofdklasse be- boekten de basketballers van BC Vlissingen een monsterzege op het nog puntloze Deurne Pioniers: 119-59. Bij de vrouwen had BV Souburg geen problemen met hek kensluiter Springfield. BC Vlissin gen won dankzij een sterke eindsprint met 57-60 van Almon te. BC Vlissingen blijft hierdoor koploper met een voorsprong van twee punten op BV Souburg, dat twee wedstrijden minder heeft ge speeld. Mannen. BC Vlissingen-Deurne Pioniers 119-59: BC Vlissingen be gon matig aan de wedstrijd. Het tempo was te laag en veel schoten gingen mis. Dorde Karadzic be zorgde BC Vlissingen een voor sprong door twaalf punten op rij te scoren in het eerste kwart: 18-8. Ook in het tweede kwart bleef het tempo laag. Desondanks liep de voorsprong op naar 42-24 bij rust. Direct vanaf het begin van de tweede helft stond BC Vlissingen wel op scherp. Binnen vier minu ten werden zestien punten op rij gescoord. Mede dankzij vier drie punters van Sjors van der Poel sloot BC Vlissingen het derde kwart af met 79-45. In het laatste kwart gingen de Vlis singers hard door met een ontke tende Dennis de Paauw, die zeven tien punten scoorde binnen zes minuten. Vrouwen. BV Souburg-Spring- fieid 85-35: BV Souburg begon met een fanatieke man-to-man- verdediging. Ze hadden veel steals en breaks, waardoor het eerste De vrouwen van BC Vlissingen behouden hun voorsprong van twee punten op BV Souburg. BC Vlissingen heeft wel twee wed strijden meer gespeeld. kwart eindigde met een 25-8-voor- sprong. Het tweede kwart liep ver dedigend heel goed, al werden de ballen slordig afgemaakt wat resul teerde in 41-20 bij rust. Na de pauze schakelde BV Sou burg voor de variatie over naar een 3-2-zone. Via 69-26 in het der de kwart werd de 85-35-zege be haald. Almonte-BC Vlissingen 57-60: In Eindhoven kwam de thuisploeg het beste uit de startblokken. Met snelle aanvallen nam het een 15-9- voorsprong. Onder aanvoering van Marjolein de Dreu kwam BC Vlis singen in het tweede kwart langs zij: 27-27. In het derde kwart profi teerde Almonte van het zwakke verdedigen van BC Vlissingen en liep uit naar 51-42. In het laatste kwart werd de kloof gedicht door driepunters van Dori- en de Witte en in de rommelige slotfase trok BC Vlissingen met 57-60 toch nog aan het langste eind. Sören de Witte vervult belangrijke rol binnen het team. middelburg - Het mannenteam van Delta/TTC Middelburg sleepte in de eerste divisie een prima ge lijkspel uit het vuur tegen het Lim burgse Kluis. Het was Sören de Witte die, net als vorige week, een knappe rol in het team vervulde. Hij boekte in zijn eerste wedstrijd een knappe overwinning op de hoger inge schatte Tim van de Oord en aan de zijde van John Scott werd ook het dubbelspel in drie games ge wonnen tegen Frank Opdenkamp en Leon Houben. Scott speelde zelf een goede wed strijd en kende geen problemen met zijn opponenten. In de derde divisie vond er een Zeeuwse derby plaats tussen Arne- muiden en TTC Middelburg 2. Er werd een flinke strijd geleverd maar zoals verwacht bleek Arne- muiden de sterkere. Jan Henk Bomhof en Mare Hac- kenberg bleven ongeslagen, maar Riny Kasse moest zijn partijen te gen Michel Sperling en Jan Steyn inleveren, zodat er een 2-8-eind- stand op het bord verscheen. De vrouwen van SAR verloren in de eerste divisie met 2-8 van Hil versum. Lacey Koole behaalde een overwinning op Elisa Stuveling maar wist haar kansen tegen verde digster Linsey Preuter niet te be nutten. Audrey Koole zette Preu ter wel opzij maar verloor met 11-9 in de vijfde game van Stuveling. Chantal Remorie speelde haar eer ste wedstrijd na een polsblessure en kwam nog wedstrijdritme te kort. Het tweede vrouwenteam van SAR won met 7-3 van Shot. Anja Sören de Witte vervulde net als vorige week een knappe rol in het team. foto Ruben Oreel d'Hont speelde een goede wed strijd en haalde drie winstpartijen, waarbij de overwinning op para- lympicsgangster Kelly van Zon op viel. Liselotte en Stefanie Fassaert konden Van Zon niet verslaan, maar wonnen wel hun andere twee wedstrijden tegen Goedhart en Knobbe. In het landelijk A speelde het team van Delta/ TTC Middelburg gelijk tegen Shot uit Soest. Bas Meesters en Kristian Davidse pak ten twee overwinningen. deventer - Het topteam 's Lands Welvaren leed in de eredivisie twee nederlagen. Van PDA Biljarts werd met 4-2 en van De Pelikaan met 5-1 verloren. Na weer twee nederlagen ziet de kans op een langer verblijf in de top van het Nederlandse biljarten er beroerd uit. Met vijf punten ach terstand op de concurrentie en nog acht wedstrijden te gaan wor den de kansen op behoud met de dag kleiner. Tegen PDA won Wiel van Gemert verrassend van de Duitse biljartle gende Fabian Blondeel via een slot- serie van 53 in het bandstoten. Peter de Bree werd verrast door de invallende maar prachtige spelen de Michael Lubbes in het 71/2 en Ian van Krieken was kansloos te gen een ontketende John van der Stappen in het 47/2. De Brabander had aan twee beurten genoeg voor 200 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83