Trainer André Maas is bezorgd Zaamslag weer in linkerrijtje Hoek komt niet veel verder dan een teleurstellend gelijkspel W§)m 30 Maandag 16 februari 2009 PZC W Ralph Wiessner (links) probeert de bal te onderscheppen in het duel met Rijsoord. foto Ruben Oreel goes - Zaamslag nestelde zich door een nipte zege (o-i) bij Achil les Veen 'weer in het linkerrijtje van de eerste klasse C van het za terdagvoetbal. Kloetinge won met ï-o van WGZ. Terneuzense Boys werd met 1-2 verslagen door Roda Boys. Achilles Veen-Zaamslag 0-1: De Zeeuws-Vlamingen sloegen met de eerste zege sinds 25 oktober een dubbelslag. Zaamslag rekende af met een rechtstreekse concurrent en profiteerde van het verlies van de overige staartploegen. Achilles Veen had een groot deel van de wedstrijd een licht over wicht, maar Zaamslag was gevaar lijk in de omschakeling. In de slot fase werd Zaamslag spekkoper, toen Peter Dieleman toesloeg. De spits was er als de kippen bij om een door doelman Akkermans ge pareerd schot van Joris Radema kers doeltreffend af te werken: 0-1. Kloetinge-WGZ 1-0: Kloetinge had in het verleden nog wel eens moeite met verdedigen, maar sinds 29 november is er sprake van een ommekeer. Zaterdag boekte de Bevelandse ploeg tegen WGZ de vijfde zege op rij (1-0) en werd voor de vijfde maal de nul gehou den. WGZ speelde uiterst scherp en combineerde bij vlagen aardig. De formatie uit Zwijndrecht miste echter stootkracht. Kloetinge had pas bij de zevende kans succes, toen Mervin Niemantsverdriet in 78e minuut een ingooi snel nam. Hij gooide de bal naar Marinus Baas, die zijn maatje Niemantsver driet vervolgens op rechts weg stuurde. Wat volgde was een per fect aangesneden voorzet, die door Baas prachtig werd afgerond: 1-0. Terneuzense Boys-Roda Boys 1-2: Met een prachtig afstands schot zette Ali Eryürük Terneuzen se Boys zaterdagmiddag naast Ro da Boys (1-1). De vreugde voor de thuisploeg was echter van korte duur. Eén minuut later schoot Mark van der Meijden al zijn twee de van de middag binnen (1-2). In de slotfase slaagde Terneuzense Boys er niet in wat te forceren, waardoor de formatie van trainer Leendert Geelhoed tegen de acht ste nederlaag van dit seizoen aan liep. GPC Vlissingen maakt weinig klaar tegen Rijsoord: 1-4. door Koen die Vries vlissingen - Johnny Hoes mag dan bijna 92 zijn, de zanger liet za terdag voor de voetbalwedstrijd tussen GPC Vlissingen en Rijsoord profetische woorden uit de luid sprekers schallen: Och was ik maar bij moeder thuis gebleven. Dat zul len de ruim honderd toeschou wers later tijdens het duel in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal ook gedacht hebben. GPC had een offday en kwam er met een 1-4-nederlaag genadig vanaf. Vooral Leon Weeda had waar schijnlijk het idee dat hij beter op Schouwen-Duiveland had kunnen blijven. De doelman ging bij twee van de vier treffers niet vrijuit en moest na afloop het veld hinkend verlaten. Al voor rust raakte hij ge blesseerd aan z'n scheenbeen. Zin om zijn ervaringen met de pers te delen had hij daarom beslist niet. GPC is aan een wisselvallige com petitie bezig. De ploeg won dit sei zoen het duel bij Rijsoord met 0-1, maakte voor de winsterstop in druk met een knappe serie (zeven punten uit negen duels), maar heeft ook perioden waarin weinig lukt. Na de kansloze nederlaag en kele weken geleden bij Kloetinge lijkt de club bezig aan zo'n slechte reeks. Het maakt trainer André Maas ongerust. Zijn ploeg treedt de komende wedstrijden aan te gen laagvliegers WGZ, Wilhelmi- na'26 en waarschijnlijk ook Zaam slag. Daarin dienen punten te wor den gepakt, mede omdat daarna drie topploegen hun opwachting maken. „In die eerste drie wedstrij den wordt beslist of GPC volgend seizoen nog in de eerste klasse speelt", voorspelde Maas. Tegen Rijsoord. zat GPC maar heel even in de wedstrijd. Al in de vijf de minuut maakte Roy Leeu- wenstein 0-1, precies op de manier waarvoor Maas gewaarschuwd had. „Ze geven de bal diep op hun lange spits Jason van der Berg", die de bal doorkopt naar een inlo pende medespeler." Dat was in dit geval Leeuwenstein. De 0-2 en 0-3 werden gescoord na geblunder in de GPC-defensie. Eerst greep Wou- CPC lijkt in een vormcrisis te ver keren. De ploeg verliest op eigen veld kansloos van Rijsoord. De komende drie duels zijn van le vensbelang voor de Vlissingers. ter Vermeule onvoldoende in, la ter was er een misverstand tussen keeper Weeda en zijn centrale ver dedigers. Timo van der Want profi teerde twee keer: 0-2 en 0-3. Na rust zette GPC meer druk, maar veel meer dan een kans voor invaller Ërik de Ruijter leverde dat niet op. Te laat ingrijpen van Leon Weeda betekende de 0-4, via Jason van der Berg. Lunven Ver meer kon kort voor het eind via een strafschop de eer redden: 1-4. GPC Vlissingen-Rijsoord 1-4 (0-3): 5. Roy Leeuwenstein 0-1, 27. Timo van der Want 0-2, 37. Timo van der Want 0-3, 68. Jason van der Berg 0-4. 84. Lunven Vermeer 1 -4. Scheidsrechter R. van de Rest (Dordrecht). Aantal toe schouwers: 125. Gele kaart: Erik de Ruijter, Danny Bomer (beiden GPC), Jason van der Berg, Patrick Sluimers (beiden Rijsoord). Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser blijft op 2-2 steken tegen Ajax. door Frits Bakker HOEK - Wat had het mooi kunnen zijn voor Hoek en nog meer voor Thomas Ragut. Met zijn goal in de derde minuut na rust wees de zel den scorende en zo om zijn werk lust geroemde middenvelder zijn ploeg de weg naar succes tegen Ajax. Maar Hoek onderschatte de opponent schromelijk, kwam met 2-1 achter en moest hard terug vechten voor een gelijkspel: 2-2. Met die score konden de Zeeuwen geen vrede hebben na twee over winningen op de topclubs GWV en Spakenburg. De Ajax-amateurs, op plaats drie van onder op de ranglijst en maar goed voor twee zeges in vijftien wedstrijden, lie ten zien dat ze op het moeilijk be speelbare veld toch aardig uit de voeten konden. Hoek kon het mooie combinatievoetbal van vori ge week tegen Spakenburg geen moment etaleren. Thomas Ragut had meer verdiend dan de schamele 2-2 die er uitein delijk op het scorebord stond. Toen hij zich diep in de tweede helft liet vërvangen, droop de te leurstelling van zijn vermoeide ge zicht af. Zoals altijd had hij ge zwoegd, ballen veroverd en dit keer ook gescoord. Met een goal die door zijn voorbereiding van grote klasse was. Alan Grozdanic gaf de voorzet vanaf links, Stijn Mahieu kopte vanaf de tweede paal acrobatisch terug en Ferry Alf- ons legde de bal klaar voor de inlo pende Thomas Ragut. Twee keer ging Hoek opzichtig in de fout. Doelman Robbie de Moor vond dat de doelpunten te vermij den waren geweest. „We lieten bij de eerste goal die kleine spits uit de rug weglopen, bij die tweede stond de man die scoorde onge dekt." Veel kon de Belgische keeper, die een paar mooie reddin gen verrichtte, er niet aan doen. Kevin van Baarlen schoot raak na dat hij aan zijn bewakers was ont- napt, Siver Abdulrahman met een rake kopbal aan de tweede paal. In het duel met Ajax toont Hoek te weinig korte combinaties en is de balcirculatie te langzaam. Ajax breekt een paar keer gemak kelijk door de verdediging. „Ze waren allebei diep in de hoek," zei Robbie de Moor, „zodat ik er niet aan kon komen." Zoals ook zijn trainer, Gaby Dema- net, stelde de keeper vast dat Hoek niet zijn dag had tegen Ajax. De Moor: „Ik heb de korte combina ties, de snelle balcirculatie, zoals wij dat kunnen, vandaag niet ge zien." Demanet bekende: „We zijn te slap begonnen, dat brak ons la ter op. Je hamert erop dat dat niet mag gebeuren, maar het sluipt er toch in." Het Hoek van de-uitwed strijden was daardoor ook nu weer niet het Hoek dat thuis speelt. Demanet: „Voor eigen pu bliek gaat het om de een of andere reden toch stroever. Vandaag was het omdat Ajax het tempo laag wil de houden. Daardoor werd het moeilijk om te domineren zoals we dat wilden." Demanet: „Het ex cuus van een slecht veld telt niet, daar hebben we allebei last van ge had." Het bleek zelfs, na de twee goals van Ajax (9e minuut na rust Kevin van Baarlen, 14e minuut Siver Ab dulrahman) moeilijk genoeg om nog een puntje uit de wedstrijd te slepen. Dat gebeurde in de 71e mi nuut. Michael Kone gooide de bal diep in de verdediging, Arnold Nguekam ving de bal op met de borst, draaide en schoot raak met links. Hoek-Ajax 2-2 (0-0). 48. Thomas Ra gut 1-0, 54. Kevin van Baarlen 1-1, 59. Siver Abdulrahman 1-2, 71. Arnold Nguekam 2-2. Scheidsrechter: A. Th. Witte (Ermelo). Gele kaart: Guus Uhlen- beek, Kevin van Baarlen (beiden Ajax). Aantal toeschouwers: 450.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80