sven Nys Droomfinale in Ahoy eindigt verslaat Albert in Vorselaar Moegestreden schaatsers zijn toe aan een paar dagen zonder ijs Ireen Wüst hoopt nog op mooie afsluiting 28 Maandag 16 februari 2009 PZC vprchaf O Thijs Al op zaterdag de beste in cross zonder de Belgen. VORSELAAR - Sven Nys heeft in stijl zijn seizoen in de Superpresti ge veldrijden afgesloten. De Belg won gisteren voor eigen publiek in Vorselaar de laatste wedstrijd en verzekerde zich voor de negende keer in zijn loopbaan van de eind zege in de cyclus. Hij eindigde in Vorselaar voor we reldkampioen Niels Albert en zijn landgenoot Erwin Vervecken. Nys was zeer tevreden na zijn vijfde overwinning van dit seizoen en de 48e in zijn carrière. „Mijn negende eindzege is natuurlijk anders dan mijn eerste. Maar het wordt wel specialer met al die records die ik breek. Ooit komt een tijd dat het niet voor Nys zal zijn, maar ik voel me nu frisser dan vorig jaar." Thijs Al was de beste Nederlander op de achtste plaats. Met de vijfde positie kwam hij ook tot het beste resultaat in de eindstand. De ren ner van AA Drink won zaterdag in een veld zonder de sterke Belgen de internationale veldrit in Heer len. Hij zegevierde voor de Belg Ben Berden en Gerben de Knegt. Richard Groenendaal finishte in zijn laatste wedstrijd in Nederland als vierde. Hij stopt na dit seizoen. Lars Boom maakte in Heerlen zijn rentree nadat hij na de wereldtitel strijd in Hoogerheide werd getrof fen door een griepaanval. De ren ner uit Vlijmen kon in Limburg en ook in Vorselaar geen rol van bete kenis spelen. Hij finishte als vijfde en als achttiende. „Ik ben vooral blij dat ik weer kan koersen", stel de hij. Boom komt volgende week nog in actie in de Sluitingsprijs in Oost- malle. Volgend seizoen rijdt hij slechts vijf crossen. Hij wil in het voorjaar van 2010 meedoen in de grote klassiekers op de weg en kan dat niet combineren met veldrij den. Ook de wereldtitelstrijd in Ta bor Iaat hij schieten. „Na het NK ga ik de weg op. Ik moet toch keu zes maken en vind het crossen vooral om te doen." Andy Murray serveert in de beslissende set, die hij door de blessure van Rafael Nadal met 6-0 won zonder zich in te spannen. foto Rick Nederstigt/ANP Sven Kramer heeft na het WK allround even genoeg van schaatsen. door Eric de Jager HEERENVEEN - De moegestreden Nederlandse schaatsers mogen een tijdje gas terug nemen. „Even een paar dagen van het ijs af', ver zuchtte Sven Kramer, bij wie het WK allround van vorige week er toch zwaarder in had gehakt dan verwacht. „Nu even rustig aan doen", sprak,Mark Tuitert hoop vol. „Ik wil van die pijnstillers a£" Tuitert en Kramer grepen zater dag, samen met Stefan Groothuis, de WK-tickets op de 1500 meter. De twee waren liever aan de kant gebleven, maar omdat er deelna me aan het WK op de olympische baan van Vancouver op het spel stond, moesten ze wel aan de start verschijnen. „Met de hakken over de sloot, maar plaatsen is plaat sen", stelden ze beiden vast. Sven Kramer moest ook de tien ki lometer rijden. Niet omdat hij zich moest kwalificeren voor de WK, want de schaatsbond wil de ko ning van de lange afstand best zon der moeilijk te doen naar Vancou ver sturen. Maar Kramer had nog geen enkele tien kilometer gere den in de World Cup en zonder punten zou hij bij de mindere go den in de eerste ritten worden in gedeeld. „Ik heb er wel even ge noeg van", zei Kramer over het schaatsen. „Zo'n WK allround kost meer energie dan je denkt, zo wel fysiek als mentaal." Bob de long wil van geen vakantie weten, want de stayer - derde op de tien kilometer, achter Kramer en Bokko - begint nu pas in zijn element te komen. Waar Sven Kra mer de WK afstanden als toetje be stempelt, is het toernooi voor De Jong een hoofdgerecht. „Internatio naal tellen de olympische discipli nes, de WK afstanden dus. AU- roundtitels tellen vooral in Neder land en Noorwegen, hoewel Sven daar wel heeft laten zien dat hij een heel grote schaatser is." HEERENVEEN - Terwijl voor haar tobbende teamgenoot Paulien van Deutekom het seizoen al afgelo pen is, hoopt Ireen Wüst het schaatsjaar alsnog een mooie afslui ting te geven. De 22-jarige Brabant se greep gisteren in Thialf de laat ste kans door zich op de 1500 me ter te kwalificeren voor de WK af standen. Ze werd vierde in een tijd van 1.58,77. De voormalig wereldkampioene al lround presteerde maandenlang onder haar niveau. Pas sinds drie weken lijkt de pupil van coach Ger ard Kemkers de weg omhoog te hebben gevonden. Ze trok in Thialf de lijn door, al belandde ze net naast het erepodium. „Dit was niks speciaals, maar gewoon dege lijk", keek Wüst terug. „Ik ben te vreden." De achterstand op de Duitse winnares Anni Friesinger (1.57,48) was echter nog vrij be hoorlijk: 1,29 seconde. De andere ereplaatsen gingen naar de Canade se vrouwen Christine Nesbitt (1-57.58) en Kristina Groves (1.58,40). Naast Wüst plaatsten ook Marrit Leenstra (6e in 1.59,26) en Lisette van der Geest (8e in 2.00,15) zich voor de WK afstanden in Canada. Taurine van Riessen (9e in 2.00,47) en de hevig teleurstellen de Paulien van Deutekom (16e in 2.02,20) grepen naast de startbewij zen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78